KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Kullanışlı Chrome Eklentileri [4 Adet]

İnternet kullanıcılarının birçoğu bilgisayarından internete girmek için Google’nin geliştirmiş olduğu Chrome tarayıcısını kullanıyor. Hem gelişmiş tasarımıyla hem de kullanıcılarına sunmuş olduğu eşsiz özelleştirme imkanlarıyla birçok işlemi basit bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olduğunu söyleyebiliriz. Bu özelleştirmelerin en önemli kısmı Google Chrome Web Mağazası bölümünde yer alan ürünlerle gerçekleştiriliyor. Hem ücretsiz hem de kullanışlı birçok eklentiye buradan ulaşabilir ve kolayca tarayıcınıza indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu bağlamda biz de içeriğimizde sizlere kullanışlı chrome eklentileri ile ilgili detaylı bilgiler sunarak konuya hakim olmanızı sağlayacağız.

Bkz: Chrome Silinen Şifreleri Kurtarma Nasıl Yapılır?

Kullanışlı Chrome Eklentileri Listesi

Google Chrome’da kullanabileceğiniz birbirinden işlevsel özelliklere sahip olan 4 farklı eklentiye aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

1- FlowCrypt

FlowCrypt adlı eklenti e-posta sağlayıcısı olarak Gmail’i kullanmakta olan kişiler için mükemmel avantajlar sunan şifreleme eklentisidir. Bu eklendi aracılığıyla e-postalarınızı PGB şifrelemesiyle gönderir, açar ve kaydedersiniz. Eklenti özellikle e-postayı gönderdiğiniz alana “Güvenli Yazma” adında bir buton ekleyerek gönderimlerini çok daha kolay gerçekleştirmenizi sağlar. FlowCrypt eklentisinin geliştiriciler tarafından sevilmeyen tek özelliği tarayıcıya VPN ile erişim sağlanmaya çalışıldığında hiçbir şekilde erişim izni vermiyor olmasıdır. Bunun da güvenlik konusunda sizlere avantajlar sunduğunu söylemek mümkündür.

2- NordVPN

Her an ihtiyacınız olan VPN programlarının artık tarayıcı içerisinde eklenti olarak yer aldığını düşünün. NordVPN bu noktada kullanıcılarına kolaylık sağlamak amacıyla yazılımını doğrudan tarayıcıya entegre ederek daha kolay bir kullanım sunmuş. Hem de ilgili eklentiyi indirmek için herhangi bir şekilde ücret ödemenize gerek yok. Birkaç tık neticesinde söz konusu yazılımı bilgisayarınıza yükleyebiliyor ve sorunsuz bir şekilde işlemlerinize devam edebiliyorsunuz.

3- AdBlocker Ultimate

İnternet kullanıcılarının son zamanlarda karşılaştığı en büyük sorunlardan biri de tarayıcının her noktasından fışkıran reklamlardır. Bu reklamlar bazen güvenlik tehdidi oluştururken bazen de rahatsız edici görüntüler çıkarabiliyor. Hâl böyle olunca AdBlocker Ultimate’de söz konusu reklamları tamamıyla ortadan kaldırarak sizlere mükemmel bir sade internet kullanımı sunuyor. Tek yapmanız gereken eklenti mağazasını ziyaret etmek ve buradan söz konusu eklentiyi tarayıcınıza indirmektir. Tek tık kurulum avantajı sayesinde birçok kişi bu konuda avantaj elde edebiliyor.

4- Web of Trust

Web of Trust, internet tarayıcıları için güvenlik eklentisidir. Bu eklentiyi tarayıcınıza kurduğunuzda tarayıcı güvenliği konusunda duyduğunuz endişeleri sonlandırabilirsiniz. Birçok kullanıcı özellikle girdiği sitelerin ne kadar güvenilir olduğu konusunda endişe duyduğu için kesinlikle bu eklentiyi kullanmalıdır. Hem ücretsiz hem de kullanımı kolay olduğu için tercihinizi bu yönde kullanabilirsiniz. Bir internet aramasında doğrudan arama sonuçlarının bulunduğu ekranda sitenin ne kadar güvenilir olduğuyla alakalı detaylı bilgiler elde edebiliyorsunuz.

Bu içeriğimizde kullanışlı Chrome eklentileri ile ilgili detaylı bilgiler sunduk. Bu bilgileri göz önünde bulundurarak hangisinin işinize yaradığına karar verip doğrudan kullanmaya başlayabilirsiniz. Her kullanıcı gibi siz de internette güvenilir gezinti yapmak istiyorsanız tek yapmanız gereken Chrome Web Mağazası bölümüne girmek ve istediğiniz eklentiyi aratmaktır.

İçerik
Telegram Üzgünüz şu anda sadece ortak kişilere mesaj gönderebilirsiniz. Hatası ve Çözümü

Telegram Üzgünüz şu anda sadece ortak kişilere mesaj gönderebilirsiniz Hatası ve Çözümü WhatsApp tarafından ortaya1

3 dk. 17283 Okundu
Nedir
En Saçma Tiktok Akımları

Tiktok akımları bazen öyle tuhaf, öyle saçma oluyor ki; insan ‘yok artık, bu da olmaz!’1

3 dk. 6905 Okundu
İçerik
Ruslar’a Özel Sosyal Medya Platformları

Ruslar'a Özel Sosyal Medya Platformları , Facebook, Instagram ya da Youtube gibi sosyal medya uygulamaları1

4 dk. 70 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.