KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Google Hakkında İlginç Bilgiler

Google hakkında ilginç bilgilerden size bir kaçını derledik. Günümüzde herhangi bir şeye ihtiyacınız mı var, bir yazım yanlışından bir yemek tarifine kadar, edebiyat ödevlerinden ucuza bilet bulmaya kadar her şeyi Google da hallettiğinizi hiç düşündünüz mü? Google hayatımızın bir parçası olmuş durumda Google’dan önce nasıl araştırma yaptığınızı hiç hatırlıyor musunuz? Eğlencenizi, işlerinizi ve de diğer pek çok işlerinizi hep buradan gördünüz. Google sadece bir arama motoru olmadığını hepimiz biliyoruz. Ayrıca Google’ın sürprizleri ne kadar çok sevdiğini de şimdi size bunlardan bir kaçını söyleyeceğim;

Yerçekimsiz Google

Hiç yerçekimsiz bir dünya hayal ettiniz mi? Ne kadar da zor olurdu. Alıştığımız yapması çok kolay olan şeyler için dakikalarca uğraşabilirdik. Çorba içmek tam bir eziyet olabilirdi. Peki ya bir internet sitesi yerçekimsiz olsaydı? Çok basit Google ana sayfasına gidip “Google Gravity” yazabilirsiniz. Sonrasında dilediğiniz gibi kurcalayabilirsiniz.

Yercekimsiz Google

Atari Breakout

Atariyi sever misiniz? Çocukken ne kadar oynardınız? Eğer atariyi veya eski oyunlara meraklıysanız sizi şöyle alalım. 70’li yılların bir zamanlar popüler oyunu olan Atariyi oynamak için Google’a atari breakout yazıp görsellere tıklarsanız dilediğiniz kadar atari oynayabilirsiniz.

Atari Breakout

Zerg Rush

Eğer oyunları seviyorsanız Google’a Zerg Rush yazarsanız birden etrafa sıfırlar gelecek. Etrafı yemeye başlamadan sizde üstlerine 3’er kez tıklayarak onları durdurabilirsiniz. Eğer başaramazsanız etrafın her yerini yediklerinden sonra GG yani Good Game yazısı çıkacaktır.

Zerg Rush

Pacman

Pacman hala seveni olduğundan eminim bir zamanlar oldukça meşhur olan bir oyundur. Şimdi de pacman oyununu sevenler için arama çubuğuna google.com/pacman yazarsanız Google’ın logosundan oynayabilirsiniz.

Pacman

Google’ın Adı

Google’ın adının bir hata sonucu çıktığını biliyor muydunuz? Aslında adını Gogol koyacaklardı ama yanlışlıkla 100 sıfır gelen 1 rakamını tanımlamak için kullanmak yerine yanlış yazılarak bulunur.

Googlee

Google’da Çalışan Keçiler

Google’da keçilerin çalıştırıldığını biliyor muydunuz? Çimlere bakmak oldukça zor olduğundan çimleri biçmek için keçiler tutulmuştur. Bir sürü keçi çimleri yiyerek çimlerin uzamasını önler.

Googleda Calisan Keciler

Google Dostu Hayvanlar

Google çalışanlarının eğer bir köpeği varsa etrafta nasıl durduğuna ve tuvalet eğitimine göre hayvanlarını yanlarında götürebileceğinizi biliyor muydunuz? Ne kadar da sevimli. Keşke her yer böyle bir uygulama yapabilse. Böylelikle bizde çalıştığımız yerden sevimli dostlarımızı götürebiliriz ve onlarda evlerinde yalnız kalıp sıkılmazlar.

Google Dostu Hayvanlar

İçerik
Farsça Öğrenme Uygulamaları

Yeni dil bize sadece arkasındaki harika kültürü sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda hayata bakış açımızı değiştiriyor1

4 dk. 10547 Okundu
İçerik
Bilgisayarınızı Sıfırlarken Bir Sorun Oldu Sorunu ve Çözümü

Windows 10 işletim sisteminin Microsoft tarafından yayınlanmasıyla birlikte birçok kişi karşılaştığı özellikler sayesinde şaşkına döndü.1

3 dk. 45 Okundu
İçerik
Teknolojik Tekillik Bildiğiniz Her Şeyi Nasıl Değiştirecek?

Teknoloji hayat da biranda yerini aldı ve gelişerek devam etti. Önceleri yani bir 30 yıl1

2 dk. 10153 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.