KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Google Chrome İçin VPN

Google Chrome İçin VPN , Ülkemizde BTK tarafından belirlenen internet kullanım ve erişim kuralları doğrultusunda kimi sitelere zaman zaman erişim engellerinin getirildiği bilinen bir gerçektir. Dolayısıyla interneti, kendi doğasına uygun olarak daha özgür bir şekilde kullanabilmek için gündeme gelen arayışların başında VPN (Virtual Private Network) bulunmaktadır. VPN, mevcut IP adresinizi maskeleyerek açılan sanal bir ağ üzerinden farklı bir IP adresiyle hiçbir kişisel bilginiz paylaşılmaksızın internete bağlanmanızı sağlayan bir hizmettir.

Google Chrome VPN Uygulamaları ve Önerileri

Öte taraftan VPN kullanımı interneti özgürce deneyimlemenin yanı sıra bu deneyimin güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesini de sağlamaktadır. Nitekim kullanmış olduğumuz internet arama motoru, ziyaret edilen tüm sitelere özel veri akışı sağlamaktadır. 

IP lokasyon bilgisinden, bilgisayarınızın sahip olduğu donanım özelliklerine kadar oldukça geniş bir şekilde paylaşılan bu verilerin, üçüncü şahıslar tarafından ele geçirilmesi halinde ortaya çıkacak olası sorunları düşünmek bile istemeyiz. Dolayısıyla yüksek güvenirlikli bir internet tarayıcısı veya bir vpn eklentisi kullanmanız başta şifreleriniz olmak üzere tüm kişisel verilerinizin korunmasına yardımcı olacaktır. Bu yazımımızda en çok kullanılan internet arama motorlarının başında gelen Google Chrome için vpn eklenti ve Google Chrome vpn önerilerini sizler için derledik.

Google Chrome VPN Eklenti Kurulumu

Peki, Google chrome vpn açma nasıl gerçekleştirilmektedir? Öncelikle Google arama motoru ana sayfasının sağ üst kısmında yer alan üç çizgiye tıklayarak ayarlar sekmesine gelmeniz gerekmektedir. Buradan uzantılar sekmesi aracılığıyla daha fazla uzantı ekle butonuna tıklayarak ilerlemelisiniz. Sayfada açılacak olan Chrome Web Mağazası arama çubuğuna vpn yazarak ihtiyaçlarınıza yönelik bir uzantı arayabileceğiniz gibi daha önceden belirlemiş olduğunuz vpn ismini yazarak ilerleyebilirsiniz. 

Aramanız sonucunda sayfada liste halinde sıralanan vpn uygulamalarının sağ tarafında yer alan mavi renkli Chrome Ekle butonuna tıklayarak işleminizi sonlandırabilirsiniz. Böylelikle vpn kurulumu başarılı bir şekilde tamamlanmış olmaktadır. Artık Google Chrome ana sayfasının sağ üst köşesinde yer alan vpn ikonuna tıklayarak sınırsız ve güvenilir bir internet deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bununla birlikte kullanıcılarına büyük avantajlar sağlayan vpn uygulamalarının belirli bir süre kullanıldıktan sonra işlevselliğini kaybettiği görülmektedir. Bu doğrultuda Google chrome vpn çalışmıyor sorununun çözümüne yönelik sık sık aramalar yapılmakta ve bu sorunun üstesinden gelinmeye çalışılmaktadır. Aslına bakılırsa bu sorunun temel nedeni kimi vpn uygulamalarının 1 hafta veya 2 haftalık bir ücretsiz kullanıma sahip olması bu sürenin ardından ise kullanıcılarından ücret talep etmesidir. Dolayısıyla ilk bakışta ücretsiz gibi gözüken kimi vpn uygulamalarının kısa bir deneme süresinin ardından ücretli olduğu görülmektedir. Bu itibarla böyle bir sorunla karşılaşmamak ve internet keyfinizi yarıda bırakmamak için hem güvenilir hem de ücretsiz vpn uygulamalarını tercih etmeniz gerekmektedir. 

Son zamanlarda Google Chrome vpn free ismi ile birçok uygulamanın kullanıldığı ve bazılarının sahip olduğu özellikler nedeniyle oldukça popüler olduğu bilinmektedir. Söz konusu vpn uygulamaları hız ve yüksek güvenlik başta olmak üzere sınırsız veri imkânı sunmaktadır. Bu uygulamalar arasında özellikle Express VPN, Proton VPN ve Hotspot Shield ön plana çıkmaktadır. Express VPN, Netflix yayın engellerini aşmayı başaran nadir uygulamalar arasında yer alırken Proton VPN ise sunmuş olduğu internet hizmetini reklamsız bir şekilde gerçekleştirmesi nedeniyle tercih edilmektedir. Hotspot Shield vpn uygulaması ise ABD internet sunucularına neredeyse ışık hızında erişim sağlama özelliği ile benzer uygulamalardan ayrılmaktadır.

İçerik
Windows Movie Maker Nasıl Kullanılır?

Windows Movie Maker Nasıl Kullanılır? Bir Microsoft programı olan Windows movie maker, bilgisayarınızdaki video ve1

3 dk. 8 Okundu
İçerik
Zoom Disable Waiting Room Ne Demek?

Zoom, son zamanlarda eğitimin adeta gözdesi olmuş durumdadır. Bu durumda uygulamayı kullanan öğrenciler uygulama içerisinde1

1 dk. 10676 Okundu
İçerik
Xbox One DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir? Güncel DNS Adresleri 2021

Xbox One, günümüzde PlayStation 5 muadili oyun konsolları arasında yer alıyor. Bu sebeple satın alıp1

2 dk. 77 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al