KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Windows 10 Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Windows 10’da bilgisayara format attığınızda ya da cihazı basit bir şekilde sıfırladığınızda yeniden kurulum gerçekleştirilirken cihazın kullanıcı adı otomatik olarak belirlenir. Bu işlem daha önceki sürümlerde direkt olarak kullanıcı tercihlerine göre belirleniyor olsa da yeni sürümde ne yazık ki otomatik gerçekleştiriliyor. Windows 8.1’in kullanıma sunulmasıyla birlikte ilgili olay hayatımızda kolayca yer edinebildi. Biz de bu sebeple ilgili sorunla karşılaşan kişilerin Windows 10’da kullanıcı adı değiştirme işlemini nasıl yapacağıyla ilgili bilgileri eksiksiz bir şekilde sizlerle paylaşıyoruz.

Bkz: Windows 10 Hızlandırma Yöntemleri

1- Denetim Masası Kullanarak Windows 10 Kullanıcı Adı Değiştirme

Windows’un klasikleşmiş ayar menüsü olan “Denetim Masası” yine kullanıcı adı değiştirme konusunda da bizlere en iyi avantajları sunmaya devam ediyor. Bu sebeple ilgili menüye giriş yaparak aşağıdaki işlem adımlarını takip edip kullanıcı adı değiştirmek işlemini başarılı bir şekilde sonlandırabilirsiniz.

 1. Hemen sol alt köşedeki “Windows” simgesine tıklayın.
 2. “Denetim Masası” olarak ilgili bölümde arama yapın.
 3. “Kullanıcı Hesapları” kategorisine dokunun.
 4. “Hesap Adını Değiştir” seçeneğine basın.
 5. “Yeni Hesap Adı” diyerek işlemlerinizi tamamlayın.
 6. “Adı Değiştir” butonuna basın ve işletim sisteminin kullanıcı adını buradan değiştirin.

2- “Ayarlar” Kısmından Windows 10’da Kullanıcı Adı Değişikliği Yapma

Windows 10’da “Denetim Masası” bölümünden yapabileceğiniz işlemlerin aynısını “Ayarlar” sekmesini kullanarak da yapabilirsiniz. Bu sebeple aşağıdaki işlem adımları sizlere yeterli desteği sunacaktır. Her adımı eksiksiz olarak takip etmeniz başarıya ulaşmanız için yeterli olabilir.

 1. Klavyenizden “Windows” tuşuna basarak “Başlat” menüsünü açın.
 2. “Ayarlar” yazın ve karşınıza çıkan uygulamaya girin.
 3. “Sistem” kategorisine tıklayarak işlemlere devam edin.
 4. “Hakkında” seçeneğine basın.
 5. “Bu Bilgisayarı Yeniden Adlandır” butonuna dokunun ve “Sistemi Yeniden Başlat” şeklinde yapılandırdığınız ayarları düzenleyin.

Her bir adımın sizi kısa süre içerisinde şahsınıza özel kullanıcı adı oluşturma yolunca başarıya ulaştıracağından emin olabilirsiniz.

3- Microsoft Hesabının Kullanıcı Adını Değiştirme

Windows 8.1 işletim sistemiyle birlikte kullanıcı girişi yapacağınız zaman yerel hesap yerine Microsoft hesabı kullanabiliyorsunuz. Bu sebeple bazı kullanıcılar hesabın kullanıcı adını değiştirmek istediğinde ne yazık ki ne yapacağınız bilmiyor. Windows 10 kullanıcı adı değiştirme işlemleri de bir hayli kolay olacağı için aşağıdaki adımlarla tamamlanabiliyor.

 • Microsoft hesabınızı kullanarak ilgili internet sitesinde oturum açın.
 • “Profil” simgesine tıklayın.
 • “Adı Düzenle” seçeneğine dokunun.

Bu aşamaların ardından istediğiniz ismi girerek kaydet butonuna basıp işlemleri tamamlayın. Bu işlemi uyguladıktan sonra cihazınızda halen daha değişiklikler gerçekleşmediyse cihazınızı yeniden başlatıp değişikliklerin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Bu içeriğimizde Windows 10 kullanıcı adı değiştirme işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiği ve bu konuda hangi yöntemlerin uygulanabildiğiyle ilgili bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Her adımı eksiksiz olarak uygulayıp bilgisayar açıldığında karşınıza çıkan kullanıcı adını kişiselleştirebilirsiniz. Bu işlemler anlattığımız yöntemler aracılığıyla fazlasıyla kolay olacaktır.

İçerik
Teknoloji

Teknoloji, bgünümüzün bir parçası haline gelen ve sürekli gelişen bir yapıdır. Teknolojinin getirdiği faydalar insan1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Windows 10 Yeterli Bellek Kaynağı Yok Hatası ve Çözümü

Windows 10 ve güncelliğini yitirmiş olan diğer işletim sistemlerinde cihaza kurulan programları ve indirilen uygulamaları1

3 dk. 25 Okundu
İçerik
En Hızlı DNS Adresleri 2021

Her geçen gün artan internet kullanımıyla birlikte günlük hayatta farklı sebeplerden dolayı girişi engellenmiş internet1

3 dk. 57 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al