KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Futbol Oyunları

Futbol Oyunları , özellikle çocukların ilgisini çeken ve ekran başından tabiri caiz ise kaldırmayan futbol oyunları; her yaştan kişiye de aslında hitap etmektedir. Küçükken daha kolay ve anlaşılır şekilde oynanan bu oyunlar, ilerleyen süreçlerde daha profesyonel bir biçimde oynanmaya devam etmektedir.

Özellikle erkek çocuklar için futbol, oldukça sevilen ve her alanda oynanan bir spordur. Erkek çocukları genelde dışarıda futbol oynamayı oldukça sever. Eve geldiklerinde de bu oyunlarına devam etmek, büyük bir lükstür. Futbol oyunları da bu bağlamda tercih ettikleri ve severek oynadıkları oyunlar arasında yer almaktadır. Günümüzde teknolojinin de oldukça gelişmesi, beraberinde farklı ve gerçek boyutlu pek çok futbol oyununu da beraberinde getirdi. Artık küçük ya da büyük pek çok kişi özellikle Playstation üzerinden oynadıkları futbol oyunları ile gerçek bir deneyim yaşıyor gibi duruyor. 

Futbol Oyunları Nelerdir?


Geçmişten bugüne oldukça fazla futbol oyunu çeşidi, ilgilisine sunulmuştur. Başlarda daha gerçekten uzak ve grafiğe yakın olan bu futbol oyunları şimdilerde yerini sanal olan ama yeterince de gerçek duran bir çizgiye bırakmıştır. Özellikle Playstation üzerinden oynanan futbol oyunları ile gerçek bir futbol arenası atmosferi yakalanmıştır. Geçmiş zamanlardan bugüne kadar gelen ve gerek klavye gerekse de oyun konsolu kolları ile oynanan oyunları sizler için derledik. İşte listemiz;

 • Pro Evolution Soccer 6
 • Virtua Striker
 • FIFA 2017
 • Football Manager 2020 
 • CM 97 / 98
 • FIFA 98 : Road to World Cup
 • New Star Soccer
 • CM 01 / 02 
 • Sensible Soccer 
 • Goal 3
 • Football Manager 2011
 • Gol United Pro
 • Super Arcade Football
 • Football, Tartics & Glory
 • Top Eleven 

Bu liste daha da uzayıp gidecek olsa da en nihayetinde futbolun geçmişten gelen tutkulu yapısı hemen herkesin, karşısında uzun bir zaman dilimi geçirmesinin nedeni olmaktadır. Özellikle sokaktan gelen bir spor olması da hem gerçek hayatta futbol oynamayı hem de sanal bir ortamda bile bu sporun oyununu oynamayı daha tercih edilebilir kılmaktadır. Kız ya da erkek fark etmeksizin farklı oyuncuların ilgili olduğu bu spor oyunlarına, erkeklerin ilgisinin daha fazla olduğunu da söyleyebiliriz. 

Futbol Oyunları Neden Seviliyor?

Gerek ülkemizde gerek ise de dünyada bu spor, uzun yıllardır oynanmaktadır. Tek bir top ile oynanması, pek çok insanı birleştirmesi ve takım ruhunu en yakın şekilde anlatması gibi sebepler futbolu, hem günümüz de hem de geçmişte oldukça yüksek bir sıralamaya getirmiştir. Bu sebepler, futbolun da futbol oyunlarının da ülkemiz ve dünya açısından bu denli önemli olmasının sebepleri arasında sayılabilir. 

Futbol Oyunları Nasıl Oynanır?

Genelde oyun konsolundan oynanan futbol oyununda; oyun konsolunun kolları tarafından bir yönlendirme sağlanmaktadır. Yani bu kollar sayesinde oyun yönlendirilir ve iki taraf da aynı şekilde oynar. 

Ancak bilgisayardan oynanıyorsa genelde yön tuşları ile hakimiyet sağlanır. Aynı zamanda klavyedeki harf tuşlarından oyuna göre belirlenenlerle de bu yönlendirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu harfler genelde A, W ve D olmaktadır. Bu harfler ile de komuta ederek oyununuzu oynayabilirsiniz. Ancak iki kişilik  oyun oynamıyorsanız size sadece yön tuşları da yeterli olacaktır. 

Futbol oyunları önümüzdeki yıllarda da aynı şeklini koruyacak sevilmeye devam edecektir. Şu anda oynanan pek çok oyun ad daha geliştirilmiş şekilleri ile ilgilileriyle buluşmaya devam edecektir. Hem gerçekte hem de oyunda bu futbolu seven herkes için ulaşılması kolay olan bu oyunlar; pek çok anlamda büyük bir keyifli zaman aracı olarak anılmaya devam edeceklerdir. 

İçerik
Android Telefonlara OBB+APK Dosyalarıyla Uygulama Yükleme Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonların her geçen gün geliştiği günümüzde oyun sektörü de gelişimlerin etkisiyle bu yöne doğru1

3 dk. 18358 Okundu
İçerik
2021’in En İyi Tank Oyunları

2021’in En İyi Tank Oyunları , tank oyunları, en heyecanlı savaş oyunları listesinde zirvede yer1

3 dk. 107 Okundu
İçerik
SİMS 4 Hileleri Nelerdir

SİMS 4 Hileleri Nelerdir , Son dönemlerinde en popüler hayat simülasyonu serisi olan The Sims,1

3 dk. 22 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.