KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Eğitsel Oyunlar MEB Oyunları

Eğitsel Oyunlar MEB Oyunları , Çocukların gelişiminde yalnızca okul ya da kitaplar etkili değildir. Aynı zamanda her çocuk için oyun kavramı da büyük bir önem taşımaktadır. Birçok kavramı ve davranış özelliğini oyunlarla daha kolay bir şekilde öğrenen çocuklar için eğitsel nitelikte olan meb oyunları oldukça eğlenceli oyunlardır. Eğlenirken öğreten oyunlar çocukların bilişsel gelişimlerinde ciddi bir katkı sunmaktadır.

Meb tarafından yapılan çalışmalar kapsamında hem internet üzerinden hem de normal olarak oynanabilecek birçok oyun vardır. Bu oyunlar çocukların gelişiminde doğrudan etki etmekle kalmayıp aynı zamanda beyinlerini nasıl kullanmaları gerektiği konusunda da yardımcı olacaktır. Eğitim odaklı tüm oyunlar çocukların yaşamını doğrudan etkilemektedir.

Online Eğitsel Oyunlar

Online eğitsel oyunlar her yaş grubunda çocuğun oynayabileceği şekilde tasarlanmaktadır. Çocuklara farklı davranış kalıplarını oyun eşliğinde öğretilmesi bu davranışların daha kolay yerleşmesini sağlar. Aynı zamanda birçok farklı ders kategorisinde de öğrencilere çeşitli bilgiler öğretilir. Meb tarafından desteklenen eğitsel oyunlar online olarak da oynanabilmektedir.

Meb oyun oyna seçenekleri arasında bulmacalar, satranç, el becerisini geliştirecek oyun türleri bulunmaktadır. Çok sevilen oyunlar arasında ebru boyama, kare kapmaca gibi birçok oyun alternatifi vardır. Hem çocuklar el becerisini geliştirirken hem de çeşitli matematiksel kavramları bu oyunlar aracılığı ile daha kolay bir şekilde öğrenebiliyor.

Kelime Türetmece oyunu ile çocuklar farklı harfleri kullanarak kelimeler türetirken bir yandan da kelime dağarcıklarının gelişmesine katkı sağlanmaktadır. Her bakımdan oyun çocuklar için son derece önemlidir. Bir dersi çocuklara öğretebilmenin de en basit yolu bunu oyunlarla yapabilmektir.

Meb Oyunları ve Zombi Ezmece Oyunu

Meb tarafından yasaklanmayan oyunlar arasında en sevilenlerden birisi de Zombi Ezmece oyunudur. Bu oyun sayesinde çocuklarınızın bilgisayar ile kolayca tanışmasını sağlayabilirsiniz. Meb oyun zombi ezmece oyunu bilgisayar ortamında oynanan bir oyun türüdür. Bilgisayarın yön tuşları ile oynanan bu oyunda çocukların kontrol etmeleri gereken bir araba bulunuyor. Dilerseniz a,s,d,w tuşlarından da yararlanarak arabayı kontrol altına alabilirsiniz.

Oyunda ki en temel amaç ise karşınıza çıkan zombileri araba ile ezmek olacaktır. Bu süreçte her zombi ezildiğinde oyuncu bir puan kazanıyor. En yüksek puana ulaşıldığında ise kişiler sıralamaya girerek oyun derecesi elde ediyor. Burada tüm engelleri aşmak ve karşılaşılan tüm zombileri öldürmek gereklidir. Hareket ve beceri kabiliyeti ise oyunda başarı elde etmek açısından son derece önemlidir.

Oyun çağında ki her çocuğun kolaylıkla oynayabileceği bir oyun türüdür. Bu oyun ile çocuklar hem bilgisayar ortamına daha iyi hakim olabilme imkanı buluyor hem de sanal bir ortamda oyun oynama avantajı elde ediyor. Oyun her yaş grubu çocuğa hitap etmektedir. Sanal dünyada sağlıklı zaman geçirmeyi öğrenmeleri açısından da son derece önemlidir.

Meb Oyunları Ateş ve Su

Meb oyun ateş ve su çocuklara hitap edecek tarzda oyunlar arasında bulunmaktadır. İki kişilik olarak oynanan oyun kategorisi içerisinde yer alan bir oyundur. Bu oyunu oynamak için çocukların bir arkadaş ihtiyacı vardır. Oyunda ki karakteri kontrol ettirebilmek için W, A, S, D duşlarını kullanmak gerekiyor. Aynı zamanda yön tuşlarını da kullanabilirsiniz. Oyunda birçok kristal vardır ve her iki tarafında bu kristallerden toplaması gerekiyor. Eğlenceli ve sosyal oyunlardan olduğu için çocuklara hitap edecek nitelikte bir oyundur.

Meta Etiket: Eğitsel oyunlar başlıklı içerikte eğitici oyunlar konusu ele alınmış olup merak edilen hususlara değinilerek ziyaretçilere kılavuz niteliğinde sunulmuştur.

Nedir
Minecraft FPS Arttırma Yöntemleri

Minecraft kullanıcılarının her güncellemede karşısına çıkan sorunlardan biri olan Minecraft FPS, uzun yıllar boyunca sürekli1

5 dk. 16870 Okundu
İçerik
Steam Hesap Açma

Steam Hesap Açma , bir iletişim formudur ve çok oyunculudur. Uygulama üzerinden çevrimiçi modda diğer1

3 dk. 65 Okundu
İçerik
Battlefield 4 Sistem Gereksinimleri

Nişancı video oyunları arasında yerini alan Battlefield 4 oyunu Electronic Arts tarafından oyun severlerle buluşturulmuştur.1

4 dk. 17938 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al