KATEGORİLER
Kripto Al Sat


PES 2020 Sistem Gereksinimleri

PES 2020 Sistem Gereksinimleri , Dünya üzerinden çok oynanan ve klasikleşmiş futbol simülasyon oyunlarından olan PES, 10 Eylül 2019 tarihinde dağıtımını gerçekleştirdiği PES 2020 serisi ile büyük bir sükse meydana getirmiştir. PES 2020’nin geliştiriciliğini PES Production üstlenirken oyunun dağıtımını Konami gerçekleştirmiştir. PES, açık ifadeyle Pro Evolution Soccer serisinin 19. Versiyonu olan oyun, klişeleşmiş isminin başına bu versiyonu ile birlikte ilk kez “eFootball” tabirini de eklemiştir. PES 2020 Play Station 4, Microsoft Windows ve Xbox One kullanıcıları tarafından oynanabilmektedir.

Pes 2020 Sistem Gereksinimi

PES 2020’nin yapımında ve dağıtımında büyük bir payı olan Konami, oyunun sistem gereksinimleri hakkında da detaylı bilgiler paylaşmıştır. Aslına bakılırsa PES 2019’a kıyasla belirgin bir sistemsel ve donanımsal eklenti ve özelliğe ihtiyaç duymayan PES 2020’ye bu çerçevede daha yakından bakmak yerinde olacaktır. Fakat PES 2020 gerek oyunun iç dinamikleri gereke oyuncuların sahip olduğu özellikleri bakımından yapısal anlamda birçok yeniliği barındırmaktadır. 

Bu yeniliklerin başında ise hiç şüphe yok ki oyundaki yapay zeka ön plana çıkmaktadır. Öte taraftan oyun pazarının giderek büyümesi ve sektöre oldukça kaliteli oyunların dahil olmasını göz ardı etmeye Konami, sahip olduğu popülarite ve lider pozisyonunu kaybetmemek adına PES 2020 için bir çok koz ileri sürmüştür. 

Oyundaki en büyük yeniliklerden biri de interaktif diyalogların gerçekleştirilebilmesidir. Böylece oyunda geçirilen vakit çok daha kaliteli ve eğlenceli bir hal alırken PES 2020’nin sunmuş olduğu keyif ise adeta paha biçilemez bir tecrübe vermektedir. Dilerseniz oyunun sahip olduğu yeniliklerin ardından PES 2020 sistem gereksinimlerine bakabiliriz.

Pes 2020 Sistem Gereksinimleri Steam

Konami’nin kamuoyunu sunduğu bilgilere bakıldığında PES 2020’nin sistemsel olarak işlemciye biraz daha yükleneceği anlaşılmaktadır. Öte taraftan oyunu kesintisiz bir şekilde oynayabilmek ve özellikle de online maçlarda sorun yaşamamak adına işlemcinin yanında sahip olunması gereken bazı gereklilikler de söz konusudur. Bunun yanı sıra oyunun görsel grafikleri, interaktif diyalog ve yüksek kaliteli videoları göz önüne alındığında PES 2020, 40 gb gibi oldukça büyük bir depolama alnına ihtiyaç duymaktadır. 

PES 2020’den en iyi deneyimi elde etmek için bilgisayar sisteminizin sahip olması gereken RAM ise en az 4 GB olmalıdır. Fakat Konami her ne kadar 4 GB belleği bu anlamda yeterli görüyor olsa da oyun otoriteleri oyundan yüksek performans elde edebilmek içinRAM değerinin en az 8 GB olması gerektiğini vurgulamaktadır. 

pes 2020 sistem gereksinimi, her şeyden önce oldukça güçlü bir işlemci gerektirmektedir. Belirtmeye gerek bile yok ki özellikle online oynanan maçlarda işlemciye oldukça fazla yük binmektedir. Bu kapsamda oyunun işlemci gereksinimi olarak Intel Core i5 – 3470 veya AMD FX 4350 ön plana çıkmaktadır. PES 2020 FULL HD yüksek çözünürlük için ise Intel Core i7 – 3770 yahut AMD FX 8350 olması gerekmektedir.

PES 2020’nin ihtiyaç duyduğu önemli sistemsel gereksinimlerden biri de hızlı ve güçlü bir ekran kartıdır. Gerek oyuncuların fiziksel formlarındaki gerçekçi görünü gerekse stadyumlardaki ışıklandırma ve spotların olabildiğince fiziksel bir hale getirilmesi yani oyunun grafiksel alt yapısında gerçekleştirilen bu hamleler ile PES 2020 yüksek performanslı bir ekran kartına ihtiyaç duymaktadır. Bu doğrultuda NVIDIA GTX 670 ya da bir diğer ihtimal olarak AMD RADEON HD 7870 ekran kartlarını tercih edebilirsiniz. 

Öte taraftan NVIDIA GTX 760’in yanı sıra AMD RADEON R9 270x ekran kartlarını da kullanabilirsiniz. Son olarak tüm bunlar göz önüne alındığında PES 2020’yi kusursuz bir şekilde deneyimlemek istiyorsanız gaming Laptop modellerinin son versiyonlarını tercih edebilirsiniz.

Nedir
Valorant Sıkça Sorulan Sorular

Uzun zamandır beklenen PC oyunu Valorant artık ücretsiz olarak mevcut olmaktadır. Riot Games, tanıdık beta1

3 dk. 14751 Okundu
İçerik
Valve Vac Ban Nedir?

Valve VAC ban nedir? Valve kullanıcıların sıklıkla merak ettiği sorulardan biridir. Bu soruyu algılayabilmek için1

3 dk. 46 Okundu
İçerik
En İyi İnternetsiz Savaş Oyunları [TOP 4]

Her geçen gün mobil cihazların hayatımızda mükemmel bir yer edinmesiyle birlikte tüm işlemlerimizi bu cihazlardan1

3 dk. 27 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al