KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Yasaklanan Çizgi Filmler

Yasaklanan çizgi filmler neden var diye düşünebilirsiniz. Sonuçta bunlar çocuklara yönelik içerik oluştururlar. Yaş sınırları vardır ama bazı çizgi filmler çocuklara ciddi kötü örnek oldukları da kaçınılmaz bir gerçek. Ayrıca çocukların bilinç altına da kötü mesajlar gönderdikleri ve daha şiddete meyilli bireyler olmasına neden olan çizgi filmler elbet vardır. İşte bu gibi durumlarda bu tür çizgi filmler yasaklanırlar. Bu işi abarttıklarını düşünebilirsiniz ama özellikle 7 yaş ve altı çocuklar çevrelerinden çokça örnek alırlar. Özellikle sevdiği bir çizgi film kahramanını neden örnek almasın ki? Bu yüzden çocuklara sunulan çizgi filmlerin dikkatli seçilmesi gerekilir.

Winnie The Pooh:

Bu sevimli animasyonda çizgi filmin başrol karakteri balı seven ayımız Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’e çok benzetilmiştir. Hatta sosyal medyada baya olay olmuştur. Bundan kaynaklı Winnie the Pooh çizgi filmi Çin’de kaldırılmıştır.

Yasaklanan Cizgi Filmler 3

Pokemon:

Çocukluğumuzu süsleyen bu animasyonda Japonya’da ve Arap Birliği’nde yasaklanmıştır. Bu ülkelerde yasaklandığı gibi bu bir bölümü Türkiye’de de yasaklandı. Yasak sebebi ise Pokemon’un 38.bölümünde yayınlanan bir sahneydi. 12hz frekansı ve kırmızı mavi yanıp sönen bir patlama yapmışlardı. Bu sahne sonrasında Pokemon izleyen çocuklarda sağlık sorunları yaşanmaya başlandı. Pokemon şoku verilen bu olaydı 700’den fazla çocuk hastaneye kaldırıldı.

Sünger Bob Kare Şort:

Her ne kadar sevimli bir animasyon olarak dursa da bu sevimliliği ile çocukluğumuzu süsleyen çizgi filmde çok fazla şiddet ve argo vardır. Özellikle Bay Yengeç ile Patrick’in birlikte geçirdiği çılgın parti sonrasında çılgın gecenin ertesinde bir kadının evinde girip iç çamaşırını çalmaya çalışma serüveni hiç de masum bir bölüm değil. Bu yüzden Sünger Bob ABD, Rusya, Avusturalya ve Avrupa gibi pek çok ülkede kaldırılmıştır.

Yasaklanan Cizgi Filmler

Esrarengiz Kasaba:

Her ne kadar gizemleriyle bizi maceraya sürükleyip eğlendirse de çocukluğumuzu süsleyen bu dizide Stan amcanın fesi İslam İkonografiye benzerliği nedeniyle incelenen fes sahneleri ile Latin Amerika ve Asya’da yasaklanmasına neden oldu. Ayrıca dizinin orijinal dilindeki gibi bazı argoları kullanmak yerine daha masum hakaretler kullanılmayı tercih eden ülkelerde var. Bunlardan biri de Türkiye’dir. Ayrıca uygunsuz olarak görülen bazı eşyaları kaldıran ülkeler de oldu.

İçerik
Falda Kartal

Kahve falında kartal görmek haber anlamlarına gelir. Kuş sembolü haber ile eşleştirilen işaretler arasında yer1

4 dk. 7663 Okundu
İçerik
Ölmeden Önce Görülmesi Gereken Yerler

Ölmeden Önce Görülmesi Gereken Yerler, İnsanoğlu hayatı boyunca keşfetme dürtüsüyle yaşar. Günümüzde dünya da keşfedilmeyen1

1 dk. 42 Okundu
İçerik
Falda Ördek

Kahve falında ördek görüldüğünde falın iyi şeylere işaret ettiğine dair yorum yapılır. Para, refah, zenginlik1

4 dk. 17869 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.