KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Eskiden Uygulanan İlginç Tedavi Yöntemleri

Eskiden uygulanan ilginç tedavi yöntemleri eski zamanlardan kalma tedavi yöntemleri ailelerinden ya da akrabalarından bir şekilde duymuşsunuzdur. Bazılarını sizde uygulamış olabilirsiniz ya da duydunuz da bu şekilde insanların iyileşmeyeceğini çok saçma bir tedavi yöntemi olduğunu düşünmüşsünüzdür. Fakat bu tedavi yöntemleri oldukça ilginç. Eskiden insanlar teknolojinin henüz gelişmemiş olduğu zamanlarda hastalıklardan kurtulmanın yollarını farklı yollarla denemişlerdir. Bazıları çok ürkütücü gözükse de bazıları da günümüz teknolojilerinde gelişen ilaçların temelini oluşturmuştur.

Eskiden Uygulanan Ilginc Tedavi Yontemleri

Trepanasyon: Adı oldukça ilginç ama kısaca insanların kafatasını delerek tedavi edilmesidir. Çok korkutucu olduğunu biliyorum. İnsanları uyuşturmuyorlar. Neden kafatasını deldiklerini net olarak bilmesek de migren gibi baş ağrıları için ya da kafatasının içindeki şeytanı çıkarmak için olduğu düşünülüyor. Gerçi o dönemin zihniyetinde yapılan bu tedavi yönteminde hayatta kalıp hayatını devam ettirebilenler olduğu için bu tedavi bir süre daha devam etmiştir.

Eskiden Uygulanan Ilginc Tedavi Yontemlerii

Damardan Kan Alımı: Geçmişteki insanlar çeşitli hastalıkları kirli kanı çıkartarak iyileştirmeye çalışmışlardır. Onlar için vücudun kendine ait bir dengesi vardır. Homoestazi gibi bir anlayış yani insanların kararlı olan iç yapıları dengesini yitirdiği için vücuttan belirli bir miktarda kan çıkartarak, akıtarak hastalıkları yenmeye çalışmışlardır. Her ne kadar günümüzde fazla kan kaybetmek kötü olsa da o zamanda bu tedavi uygulanırken buna dikkat ettiklerini düşünüyorum.

Zehir Alımı: Hastalıklara yakalanmamak ve vücuttaki direnci arttırmak için vücuda belli zamanlarda bir miktar zehir verilerek direnç sağlanmaya çalışılmıştır. Böylelikle hastalıklardan korunacaklarına inanmışlardır. Ayrıca hasta aldıklarında zehirli bitkileri antibiyotik niyetine kullanmışlardır. Eğer zehirli bitkileri tüketirlerse vücuttaki zararlı bakterilerin öleceğine inanıyorlarmış.

Diyabet Tedavi Yöntemleri: Diyabet hastalarını o zamanın tedavi yöntemlerine göre farklı bitkilerden ilaçlarla tedavi edilirdi. Ayrıca egzersizde yaptırılırdı. Su tükettirilirdi. Bu şekilde hastalığın geçmesi için bunu tekrarlardı.

Kadınların Doğumları: O zamanlar kadınların doğum yapmalarını kolaylaştıracak pek çok farklı alternatif bulunmaktaydı. Fakat o zamanlarda kilise hakim olduğu için kadınları oturarak doğum yapmaları isteniyordu. Oturarak doğum yapmaya çalışan pek çok kadın doğum sırasında hayatını kaybetti. Yanlış olan bu doğum yöntemi sonralarda düzeltildi. Fakat kilisenin tuhaf yöntemleri yüzünden kadınlara acımamak insafsızlık olurdu.

İçerik
Aloe Vera Yağlarının Faydaları Ve Zararları

Aloe Vera yağlarının faydaları ve zararlarını insanların son zamanlarda çok daha sık tüketmesinden kaynaklı bilinmesi1

2 dk. 16 Okundu
İçerik
Regl Sancısı Nasıl Azaltılır

Regl sancısı nasıl azaltılır Regl sancısı bazen dayanılmaz hale gelebiliyor. Bu yüzden regl olmadan önce1

2 dk. 32 Okundu
İçerik
Sağlığa Zararlı Yiyecekler

Sağlığa zararlı yiyecekler günümüzde pek çok hastalığa sebep olabiliyor. Diyabet, kalp rahatsızlıkları, obeziteye neden olmaktadır.1

2 dk. 27 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.