KATEGORİLER
Kripto Al Sat


ESEA Nedir?

ESEA Nedir? , E- Spor Entertainment Association League platformunun kısaltılmışım olan ESEA, CSGO oyuncularının toplanarak turnuvalara katılım sağladığı bir platformdur. 2003 senesinde kurulan ve bu tarihten itibaren kesintisiz olarak hizmet veren ESEA son derece yüksek kalitede oyun hizmetleri vermektedir. Faceit ile yaşanan büyük bir rekabet de bu topluluğun tüm üyeleri tarafından bilinmektedir. ESEA nedir sorusa en kısa yanıt profesyonel bir e spor ligi şeklinde verilebilmektedir.

Kurulduğu günden bu yana son derece profesyonel olarak e spor ligini yöneten ESEA , birçok turnuva ve lig ile hizmete sunmuştur. Bu platform üzerinde oyuncular her oyunda yüksek bir rekabet içerisine girebiliyor ve oyunları en iyi şekilde oynayarak birçok ödül kazanma şansı elde edebiliyor. Alanında en bilinen platformlardan biri olan ESEA , çok yönlü bir rekabet ortamı yaratmaktadır. Bununla birlikte FACEIT sonrasında birçok deneyimli oyuncu da bu platforma yüksek oranda ilgi göstermektedir. 2015 senesine gelindiğinde sanın alınarak Dream hack ve ESL ile birleştirilip kapasitesi daha da genişletilmiştir.

ESEA Türkiye Serverı Var mı?

ESEA Türkiye Serverı var mı sorusu birçok oyun severin sorduğu sorular arasında yer almaktadır. Türkiye sunucusunu da açan platform birçok kişinin tercihleri arasında yer almaktadır. Oyunun rekabetçi bölümüne kendilerini kaptıran her oyuncu hem büyük platformlara ilerleme şansı buluyor hem de kazandıklarında büyük ödüllerin sahibi olabiliyor. E sport dünyasının kurucuları arasında yer alan ESEA , ligleri ve vermiş olduğu tüm ödülleri ile insanların arasında oldukça iyi bir edinmeyi başardı denilebilir.

En çok da CSGO üzerinden yapılan turnuvaları ile kendi adından bahsettiren platform birçok büyük turnuvanın da altına imzasını atmıştır. Kişiler tüm turnuvaları ise Twitch üzerinden canlı yayın üzerinden de rahatlıkla takip edebilme imkânı bulabilmektedir. Tüm bu faktörler de Türk oyuncularının dahi ilgisinin ESEA’ya yönelmesini sağlamıştır.

ESEA içerisinde birçok lig bulunmaktadır. FACEIT içerisinde ki ligler gibi son derece sistemli bir şekilde ilerleyen oyunlar birçok oyuncuya ev sahipliği yapmaktadır. Lig içerisinde tüm oyunlarda RWS adı verilen bir sistem mevcuttur. Bu sistemde her raunt ve takıma katılacak olan oyuncular belirlenir. Sonrasında ise ligde ki sıralamanız artar. ESEA içerisinde liglerin her birinde bir seviye vardır. Toplamda 14 farklı lig vardır. Bu sistem oyuncuları yeteneklerine göre sınıflandırır ve her oyuncu kendi yetenek sınıfında yerini alır.

ESEA mı FACEIT mi?

Birçok oyuncu için ESEA mı FACET mi sorusunun yanıtı önem arz etmektedir. Son zamanlarda ESEA oldukça popüler olsa da FACEIT de son derece önemli bir yere sahiptir. Özellikle Türkiye Pro Lig kurulduktan sonra hemen herkes FACEIT’e yönelmiştir. İlk zamanlar ESEA’nın herhangi bir Türkiye sunucusu yoktu. Bu da birçok oyuncunun FACEIT’e yönelmesine neden olmuştur. Kişiler maça girmeden önce tüm ping değerlerini kendilerinin ayarlaması gerekiyordu. Türk sunucuları da bulunduktan sonra Türk oyuncularla birlikte çok daha keyifli oyunlar oynama imkânı sunulmaya başlandı. Ancak birçok oyuncu için her zaman için ilk tercih olarak ESEA olmaktadır.

ESEA GUARD Sistemi

ESEA GUARD sistemi ile oyun güvenliği oldukça yüksek tutulmaktadır. Her geçen gün turnuvaların büyümeye başlaması ve daha fazla kişinin oyunlara katılım sağlaması ile birlikte tüm organizastör firmalar da önlemlerini artırma yoluna gitmişlerdir. Bu yeni girişimler ile düzenlenen tüm şampiyonlarda hile koruyucu sistemlere yönelinmektedir.

Oyuncuların guard sistemleri ile birlikte hile kullanma ihtimalleri tamamen sona ermektedir. Bununla birlikte ek olarak da birçok sıkı protokol uygulanmaktadır. Oyuncularda ortaya çıkabilecek tüm kuşkuların giderilmesine ve turnuvalarda da daha adil bir ortam yaratılabilmesi için ESEA bir güvenlik sistemi geliştirmiştir. Anti hile sistemi sayesinde oyuncular oyun sırasında tamamen adil bir ortamda karşılaşabiliyor.

ESEA’da Grubunla Maçlara Nasıl Girilir?

Turtle Entertainment şirketinin bir tasarımı olan ESEA platformunun İstanbul sunucusu bulunuyor. Oyunlara katılabilmek için öncelikle oyun içinde ki turnuvalar hakkında detaylı bilgiler edinmeniz gerekmektedir. ESEA içerisinde birçok turnuva barındıran bir platformdur. Bu turnuvaların birçoğu da oldukça büyüktür. İçerisinde de birçok insan oyunlara katılım sağlar. Her oyun ve oyuncuda Twitch üzerinden takip edilmektedir.

Turnuvalar Bakımından CSGO oyunun en büyük yatırımcısı olarak ESEA, Dream Hack ve ESL ile son derece kaliteli Minor turnuvaların altına imzalarını atmaktadırlar. ESEA birçok sponsora sahip olduğundan oldukça geniş avantajları bulunmaktadır. Bununla birlikte turnuvalarla ilgili tüm bilgiler de yine ESEA sitesinde ilgililerine duyurulmaktadır. ESEA’da grubunla maçlara nasıl girilir sorusunu soranlar da bu site üzerinden tüm turnuvaları yakından takip etme şansı bulabilirler.

Oyun içerisinde lig olarak ise 14 farklı alternatif bulunmaktadır. Oyuncular bu liglerde kendi yeteneklerine göre sınıflandırılmaktadır. Ligler kendi içinde şu özelliklere göre gruplara ayrılmaktadır:

 • Rank D- : Bu lig genelde yeni başlayan ve oyun tecrübesi çok fazla olmayan oyuncuların katıldığı bir ligdir. Bu lig genel olarak birçok yeni oyuncu barındırmaktadır.
 • RANK D: Bu ligde ise daha çok yeni olup da oyuna biraz daha adapte olan oyunculara yer verilmektedir. Rank D- ile çok fazla farkı olmayan bu ligde biraz daha gelişme kaydetmiş oyuncular bulunur.
 • Rank D+: B ligde ise D- ve D liglerinde oynayan ve tecrübesi daha yüksek olan oyuncular bulunmaktadır.
 • Rank C-: oyun içinde nişan alma yeteneği olan ve gelişmeye açık olan kişiler vardır.
 • Rank C: Zamanla daha da gelişerek bir önceki gruptan çıkmayı başaran oyuncular yer alır. Oyuna aşina olan ve aynı zamanda ESEA satın alanların birçoğunun yer aldığı gruptur.
 • Rank C+: bu oyun ise kendini bulmaya başlayan ve Rank B içerisinde yer almak isteyen kişilerin mücadele verdiği gruptur. Rekabet son derece yüksek olduğundan burada yeni başlayanlar bir hayli zorlanmaktadır.
 • Rank B-: Tecrübeli ve ESEA içerisinde yeterli tecrübeye ulaşan oyunlar yer alır. Profesyonel oyuncuların bulunduğu bir gruptur. Özellikle kendini daha da geliştirmek isteyenler için son derece önemli bir ligdir.
 • Rank B: en yüksek seviyeye ulaşmak için geçilmesi zor bir seviyedir. Buradakiler genelde son seviyeye ulaşan ve bir arayış içerisinde olan kişilerdir.
 • Rank B+: Profesyonelleşme uğraşları artık bir sonuç ortaya çıkan kişilerin bulunduğu gruptur. Son derece tutkulu oyunculardır.
 • Rank A-: En yüksek seviyeye ulaşmayı hedefleyen oyuncuların bulunduğu seviyedir. Ancak oldukça yüksek bir rekabet vardır.
 • Rank A: ESEA içerisinde tamamen pişen oyuncuların yer aldığı ve zirveye aday olanların bulunduğu seviyedir.
 • Rank A+: Profesyonel ve daha da iyi olan oyuncuların karşılaştığı bir alandır. Burada çok büyük tecrübeler vardır ve iyi bir takım arkadaşı da kazanabileceğiniz bir ligdir.
 • Rank G: Faceit Proleague Challanger’i andıran bu lig, son seviyeye gelmeden önce verilmesi en zorlu sınavdır. Çok zorlu mücadelelere sahne olan bir seviyedir.
 • Rank S: Profesyonellerin yeridir. Buradan çıkan oyuncular artık isimlerini duyuran ve reklamlarını yapabilen kişilerdir.

Her lig farklı yeteneklere ev sahipliği yapmaktadır.

ESEA Premium Fiyatı

ESEA Premium fiyatı resmi site ve steam üzerinden farklılık gösterebilmektedir. Aylık olarak ödenen bir sistemdir. Düzenli olarak ödemesi yapıldığında aylık olarak 8.99 dolardır.

İçerik
Akıllı Çay Bardağı Oyunu

Akıllı Çay Bardağı Oyunu , yaklaşık 10 yıl önce, Türk Lipton firması soğuk çay üreticileri1

3 dk. 170 Okundu
İçerik
Valorant Teknik Destek

Riot Games'in bilgisayar oyunu tutkunları için piyasaya sürdüğü son zamanlarının en ilgi çeken taktiksel FPS1

3 dk. 2092 Okundu
İçerik
Zula Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Zula Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır? Şifreler oyun hesaplarımızı korumak için konulur. Ancak bazen bu şifreleri1

1 dk. 17345 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.