KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Zeka Oyunları

Zeka oyunlarının faydaları günlük yaşantımızda özellikle karar verme yetilerimizde işe yarar. Çocuk yaştan başlanılarak öğretilen zeka oyunları çocukları iyi bir geleceğe hazırlar. Ayrıca haftada yaklaşık 3.5-4 saat ebeveynler çocuklarıyla zeka oyunları oynarlarsa çocuklarda IQ puanı +13 artıyor. Çocuklarımızla bazı zeka oyunlarını bireysel bazı zeka oyunlarını da grup kurarak oynamak çocuklar için çok faydalı.

Zeka oyunları çocuklarda ilerde planlı ve doğru hareket etmeyi öğretir. Kişiliği ve karakteri olumlu bir şekilde etkilenir. Sosyalleşmesinde yardımcı olur. Eğer çocuğunuzda konsantrasyon sorunu varsa zeka oyunları oynatarak bir sorunu çözmek için odaklanmaya çalışacağı için derslerde ve diğer işlerde konsantre olmasına yardımcı olur. Ezberci sistemden uzaklaştırır. Böylelikle merak duygusu aşılayarak araştırmacı bir kişiliği olmasına yardım eder.

Zeka oyunlarını çözerken çocuğunuzun mantık kurması gerekir. Mantığını ve hayal gücünü kullanarak zeka oyunları oynadığında bu yönleri gelişmeye başlar. Çocuğunuzun özellikle hayal gücünü kaybetmemesi için bolca zeka oyunları oynaması gerekir. Zeka oyunları hafızayı da güçlendirir. Çocuklar hafızasını geliştirirken yaşını almış diğer bireylerde ilerde daha büyük hafıza sorunları yaşamamak için hafızayı geliştirmeye yönelik zeka oyunları oynamasında fayda var. Zeka oyunlarıyla çocuğunuzun sayısal, sözel veya görsel zekasını geliştirebilirsiniz. Çocuğunuzun nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu neye ilgi duyduklarını anlayabilirsiniz.

Zeka Oyunlari2

Çocuklarınızla oynayabileceğiniz bazı zeka oyunları içerisinde;

Mangala: Mangala oyunu 16 yuvarlaktan oluşuyor. her iki tarafta da 1 adet büyük boşluk var. 2 büyük boşluk dışındaki yuvarlakların her birinin içine 4’er tane taş koyuyorsunuz. Toplamda 64 tane taş olacak. Büyük boşluğa en fazla taş toplayabilen oyunu kazanıyor.

Zeka Oyunlari 3

Kızma Birader: Bu oyunda ise 4 çeşit renk bulunuyor. Oyunda zarla 6 sayısını tutturanlar bir tane taşı dışarıya çıkartabiliyor. Herkeste 4 tane taş var ve hepsini yuvasına sokan kazanır. Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus eğer bir taş diğerinin üstüne gelirse diğeri en başa yani yuvasında başlar ve tekrar zarla 6 sayısını attığı zaman başlar.

Farkı Bul: Oyunda iki benzer görsel verilir. Bu görsellerde bazı şeyler farklıdır. Bazısında renkler farklıdır ya da birinde olan bir görsel diğerinde yoktur. Genelde 7 fark bulunur. Bu fark bul oyununa süre de eklenerek işleri daha da zorlaştırabilirsiniz.

Kart Eşleştirme: Kart eşleştirme daha çok hafızaya dayalı oynanan bir oyundur. Hafızası iyi olan oyuncu iki kartı en çok eşleyen kazanıyor.

İçerik
Web Tabanlı Oyunlar

Web Tabanlı Oyunlar,günümüzde internet üzerinden online olarak oynanan oyunları web tabanlı oyunlar olarak adlandırabiliriz. Özellikle1

5 dk. 5488 Okundu
İçerik
Roleplay Terimleri

Rol play terimleri birçok online oyun içerisinde kullanılabilir. Roleplay modunun aktif hale getirilmesi ile kullanıcılar1

3 dk. 282 Okundu
İçerik
Fortnite Mobile IOS

Fortnite Mobile IOS Birçok popüler oyun arasında çıkmayı başaran Fortnite son derece eğlenceli konsepti ile1

3 dk. 38 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.