KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Erteleme Hastalığı

Erteleme hastalığı hepimizin bazen ne de olsa yarın yaparım dediği zamanlardır. Bu zamanlar giderek artabilir ve normalde yapılması gereken işler daha da büyüyebilir. Bazen fazla yorulduğumuzda ya da yapacağımız işten daha iyi zaman geçirebileceğimiz şeyler olduğunda o işi erteleyebiliyoruz. Bazen bu işleri ertelemek o işi unutmamıza sebep olabiliyor. Fakat işleri ertelemek sadece daha da kötü bir hale sokuyor. Özellikle öğrencilerin yapması gereken ödevler ve hazırlanmaları gereken sınavları olunca ne de olsa başaramayacağım bunun niçin neden vakit harcayayım ki, diye düşünür.

ertelemehastaligi

İşte o zaman erteleme hastalığı filizlenebilir. Siz de ertelemeye çok alıştıysanız ve artık kendinize güveniniz kalmadıysa önce bir danışmandan destek alabilirsiniz. Henüz o kadar ilerlemediyseniz ve sadece erteleme hastalığı yeni başladıysa çok geçmeden kendinizi sıfırlayıp yeni bir başlangıç atsanız iyi olur.

Erteleme hastalığı yenmek için öncelikle yapacağınız işleri bölebilirsiniz. Büyük bir iş yapacaksanız onu küçük parçalara bölmek faydalı olabilir. Yaptığınız büyük veya küçük işleri fark etmeksizin bir kağıda ya da bir deftere not edin. Yaptığınız işleri gördükçe motivasyonunuz artacaktır. Erteleme hastalığının diğer bir sebebi de motivasyon eksikliğidir. Neden bu kadar çaba sarf ettiğinizi hatırlamalısınız. Kendinize küçük amaçlar yerine büyük hedefler koyup motivasyonunuzu yükseltmelisiniz. Başaramama korkusundan kaynaklı denemiyor olabilirsiniz ama hiç denemezseniz her zaman başarısız olursunuz. Eğer denerseniz ya başarılı ya da başarısız olursunuz. Uğraştığınız çabalara göre bu değişebilir.

Erteleme Hastaligi 1

Kendinize güvenmelisiniz. Ağırdan almamak iyidir. Kolaydan almak her zaman daha iyidir. Basit işlerle başlayın. Uzun süreli odaklanma da sorun yaşıyorsanız 20 ila 30 dakika işinizi yapın 5 dakika ara verin. Etrafınızda sizi rahatsız edecek en ufak bir şey olmamasına dikkat edin. Eğer gün içerisinde çok yorulduysanız ve odaklanma da çok sorun yaşıyorsanız yarım yamalak iş yapacağınıza uyuyun ya da kestirin biraz daha iyi hissettiğiniz de başlayabilirsiniz.

İçerik
Egzama Nedir? Neden Olur? Nasıl Geçer?

Egzama nedir? Neden olur? Nasıl geçer? Egzama birçok insanda yaş fark etmeksizin yaşadıkları bir cilt1

7 dk. 13 Okundu
İçerik
Bağımlılık Yapabilecek Yiyecekler

Bağımlılık yapabilecek yiyecekler her ne kadar tuhaf olsa da bazı yiyecekleri fark etmeden sıkça tükettiğinizi1

2 dk. 14 Okundu
İçerik
Stockholm Sendromu Nedir

Stockholm sendromu nedir .Belki filmlerde görmüşsünüzdür. Bazen rehine alınan insanlar kendilerini esir alan kişilere sempati1

2 dk. 15 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.