KATEGORİLER
Kripto Al Sat


En Yeni Yatak Odası Dekorasyonları

En Yeni Yatak Odası Dekorasyonları , evlerin en özenle hazırlandığı alanlardır. İnsanların özel alanları olarak dinlenme, stres atma ve kendine vakit ayırmalar kişilerin yatak odalarında yaptıkları eylemlerdir. Bu nedenle bir ev dizayn ederken kişiler kendi tarzlarını en çok yatak odalarına yansıtırlar.

En Yeni Yatak Odası Dekorasyonları son zamanlarda yeni ev dizayn edenlerin, evlenecek olanların ve yatak odalarını değiştirmek isteyenlerin araştırdığı bir konudur. Modern, rahatlatıcı, bohem, sakinlik ve dinginlik veren, kişinin kendi ile kalabildiği yatak odaları son dönemde gözde dizayn modellerindendir.

yatak odasi

Yatak Odası Dekorasyonu

Konforlu ve şık bir yatak odası dekorasyonu için çok pahalı eşyalara ihtiyaç yoktur. Nasıl bir yatak odası istediğinize karar verdikten sonra yapacağınız kısa bir araştırma sizi hedefinize götürür. Hem ucuz hem de minimal olarak bir yatak odası tasarlayabilirsiniz. Seçeceğiniz dekor aksesuarları ile yatak odanızı tamamlayabilir ve tamamen kendinize ait bir alan yaratabilirsiniz. Yatak odası dekorasyonun da sağlık ve rahatlık için dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta bulunur. Bunlardan bahsetmek gerekirse;

 • Kalın perdeler seçerek sabahları gün ışığının odaya girmesini engellemeyin. Bu durum sizin uyanamamanıza neden olur ve uykunuzu almamış gibi yataktan zor kalkarsınız. Bunun yerine gece sokak ışıklarını engelleyen, sabahları ise gün ışığının odaya sızmasına yardımcı olan orta incelikte perdeler tercih edilmelidir.
 • Gece yatarken son gördüğümüz tablo ya da görüntü gece boyunca bizim onu düşünmemize neden olur. Bu sebeple yatağımızın tam karşı duvarına ya da görebileceğimiz bir alana sevdiğimiz bir tablo konumlandırılabilir. Böylece uyumadan önce göreceğimiz son şey sevdiğimiz bir görüntü olur.
 • Yatak odanızı eşya ile doldurmayın. Özel alanlar olan yatak odalarının eşya ile doldurulması bir süre sonra insana rahatsızlık veren bir durumdur. Dolayısıyla yatak odası dekorasyonunda minimalist davranmak ferahlık için iyi bir tercihtir.
yatak odasi dekorasyonlari

En Yeni Yatak Odası Dekorasyonları

Konfor alanları olan yatak odalarının dekorasyon ve dizaynı son dönemlerde farklı yöntemlerle şekillenmektedir. Hem ucuz hem de şık dekorasyon ürünleri kullanarak harika odalar çıkarmak mümkün. Aynı zamanda uygun ve modern aksesuar tercihi yapılarak rahatlatıcı bir yatak odası yaratmak hiç de zor değil.

En Yeni Yatak Odası Dekorasyonları için standart yatak odalarından farklı ne yapılabilir? Modern, şık ve değişik yatak odası dekorasyonları için nasıl bir dekorasyon ve mobilya kullanımı gerekir? İşte cevapları;

 • Duvar Rengi Seçimi: Yatak odaları dinlenilen ve günün yorgunluğunun atıldığı odalardır. Bu nedenle huzur ve dinginlik veren duvar renklerini seçerek dekorasyona muhteşem bir giriş yapabilirsiniz. Gök mavisi ve tonları insanı rahatlatan renkler arasındadır.
 • Tablo Seçimi: Hayalinizde ki muhteşem yatak odasını yaratmak için tablolardan yardım alabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi sevdiğiniz bir resmin tablosunu yatağınızın tam karşısına asabilirsiniz. Bu sayede uyumadan önce sevdiğiniz bir manzara, çiçek, deniz resimleriyle uykuya dalarsınız.
 • Avizeyi Unutmayın: Avizelere genelde oturma odası ya da salonlarda önem gösterilir. Fakat modern bir yatak odası için iyi bir avize seçimi tamamlayıcı bir yapı taşıdır. En Yeni Yatak Odası Dekorasyonları fikirlerinde yatak başlıklarının yanına asılan aplikler de oldukça fazla kullanılmaktadır.
 • Farklı Gardırop Tercihleri: Yeni dönemde farklı markalar değişik desenli gardırop üretimine başlamıştır. hem şık hem de farklı gözüken bu gardıroplar sayesinde yatak odasına apayrı bir hava katabilirsiniz.
 • Oturma Alanı Yaratın: Yatak odası kişinin özel alanı demiştik. Eğer geniş bir yatak odasına sahipseniz minimalist dizayn edilmiş berjerleri kullanabilirsiniz. Daha küçük bir yatak odanız varsa harika görünen puflardan da yararlanabilirsiniz.
 • Halı Kullanımı: Halı kullanımı son dönemde ev dekorasyonlarında demode olan ürünlerdendir. En trend yatak odalarında halı yerine paspas ya da küçük kilimler kullanılmaktadır. Yer döşemenize uygun bir paspas ile yatak odanızı bütünleyerek dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.
İçerik
Banyoların Gözdeleri;Perde Takımları

Banyoların Gözdeleri;Perde Takımları, bulundukları alanların havasını büyük ölçüde değiştirmektedir. Banyoların büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre farklılık1

2 dk. 22 Okundu
İçerik
Banyo Dolabı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Banyo Dolabı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler , tasarımız ve dekorasyonlarınız için oldukça önemlidir. Özellikle banyonuzun1

3 dk. 24 Okundu
İçerik
Gösterişli Klasik Yemek Odası

Gösterişli Klasik Yemek Odası , klasik dekor ve dekorasyonlan ürünleri sevenler için yaldızlı,oymalı mobilyalar ve1

2 dk. 24 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.