KATEGORİLER
Kripto Al Sat


En Pahalı Kazalar

En Pahalı Kazalar .Kimi zaman maddi kimi zaman da manevi anlamda büyük kayıplara sebep oluyorlar. Herkes büyük veya küçük farklı çeşitlerde kaza geçirmiştir ama bunlar akla zarar kazalar. Bu kazalardan bazıları ekonomiye ve ekolojiye büyük zararları dokunan kazalar.

Prestige Tanker Kazası

Prestige Kazası 13 Kasım 2002 yılında İspanya’nın Atlantik kıyısı açıklarında hava koşullarının ağır olmasından kaynaklı gemide çatlak oluştu. Bunun sonucunda limana çekilmenin daha iyi bir seçenek olduğunu düşündüler. İspanya’da limana çekilmek için izin istediler fakat İspanya otoriterleri geminin limana çıkmasına yasak koydukları için 6 gün daha hayatta kalmaya çalıştılar. Fakat 19 Kasım’da gemi daha fazla ağır hava koşullarına dayanamayaraktan ortadan ikiye ayrılarak yaklaşık 20 milyon galon benzini denize döktü. Yıllarca İspanya ve Fransa’nın kıyılarını kirletti. Ayrıca deniz yaşamını da çokça olumsuz etkiledi. Bu deniz kazasının maliyeti 12 milyar dolar.

Prestige Tanker Kazasi

Exxon Valdez Petrol Sızıntısı

Exxon Valdez kazası yapılan kazadaki deniz yaşamını bütün olarak kaldırmıştır. Çevreciler doğal yaşamın bir daha eskisi gibi olmayacağını söylüyor. Bu kazada gerçekleşen petrol sızıntılarını temizleyecek bir teknolojilerinin olmadığından kaynaklı denizin dibinde hala çokça petrol bulunuyor. Bu kazada şirket hala davalarla uğraşıyor. O bölgedeki balıkçılar işlerini bırakıp başka yerlerde hayat kurmaya çalıştılar. İddialara göre geminin kaptanın sarhoş olduğu söyleniyor. Kesin olmamakla birlikte kanıtlanmaya çalışıyor. Şirket 500 milyon dolar tazminat ödemiş olmakla birlikte yine de yaşanan olayları karşılayamıyor. Bu kazanın maliyeti temizlenme süreci ile birlikte yaklaşık 2,5 milyar dolardır.

Exxon Valdez Petrol Sizintisi

Çernobil

Çernobil faciası en korkutucu facialardan biridir. Bu kazada milyonlarca insan radyasyona maruz kalmış durumda. Hala kanser ve sakat doğumların kaynağı. Çernobil kazasının sebebi bu nükleer santralde yapılan deneyin ne olursa olsun devam ettirilmesinden kaynaklandığı söyleniyor. Aynı zamanda çalışanların dikkatsizliği ve umursamazlığı da var. Bu kazaya sebep olan insanlar hapis cezasına çarptırılmıştır. Nükleer santralin amacı en büyük santral olma çabasıyla başlıyor. Daha sonrasında yapılan deneyin yolunda gitmemesiyle iki kez patlama oluyor ilk patlama kırmızı diğeri ise mavi alevler yükseliyor. Mantar şeklinde bulut yükseliyor. Bu kaza sonucu çalışanların çoğu hayatını kaybediyor. Ağaçlar patlamadan sonra çam ağaçları kırmızıya dönüp ölüyor. Hayvanların da ölümüyle canlılıkta ölüyor. Şehir boşaltıldı. Günümüzde ise hayalet şehir olarak geçmektedir.

Cernobil
İçerik
Kedinizin Sizi Sevdiğini Gösteren Hareketler

Kedinizin sizi sevdiğini gösteren hareketleri öğrendikten sonra eminim ki bu bilgiler sizi mutlu edecektir. Sokaktaki1

2 dk. 18 Okundu
İçerik
Mutfak Eşyalarında Fonksiyonel Liste

Mutfak Eşyalarında Fonksiyonel Liste ile mutfaklarınız artık daha kullanışlı. Mutfaklar evlerin en çok vakit geçirilen1

2 dk. 34 Okundu
İçerik
Mutfak Dekorasyonu İçin Bilinmesi Gereken Püf Noktalar

Mutfak Dekorasyonu İçin Bilinmesi Gereken Püf Noktalar oldukça önemlidir. Mutfaklar evlerde en çok kullanılan yerlerdir.1

3 dk. 41 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.