KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Dogecoin Nedir, Nasıl Alınır?

Aralık 2013’te piyasaya çıkan Dogecoin, Litecoin tabanlı kripto para birimi olarak bilinmektedir. Bugüne kadar 65 milyar Dogecoin çıkarılmıştır.

Dogecoin kripto para birimidir. Son günlerde yükselen kripto para biriminden biridir. Sembolü D ve Ɖ olarak yazılmaktadır. Ayrıca kısaltması ‘’DOGE’’ olarak bilinmektedir. Litecoin tabanlı bir kripto paradır. Bir internet fenomeni olan Doge, Shiba lnu cins köpeği logo olarak kullanmaktadır. Diğer para birimlerine göre en hızlı üretilen para birimi Dogecoin’dir. İlk olarak 2013 yılında piyasaya çıkmıştır. 2014 yılında ise kripto para piyasasında 100 milyar adet Dogecoin’e ulaşmayı başarmıştır. 2014 senesi sonrasında her yıl 5,2 milyar Dogecoin üreteceği konusunda açıklama yapılmıştır. 1 Şubat 2014’de 40, 578, 746, 592 adet Dogecoin üretilmiştir.

Dogecoin Sloganı Nedir?

Dogecoin sloganı ‘’To the moon!’’ olarak bilinmektedir. Bu slogan Türkçe’de ‘’Aya doğru’’ olarak çevrilmiştir. Ayrıca son yıllarda Dogecoin sosyal medya sahipleri tarafından sıkça takip edilen kripto para birimidir.

Dogecoin Hesabı Nereden Açılır?

Yerli veya yabancı kripto para borsasına başvuru yaparak güvenilir bir şekilde kaydınızı oluşturabilirsiniz. Kripto para borsasında güven her zaman ön plandadır. Bu yüzden yüz tanıma, e-mail onayı, kimlik onaylama ve telefon numarası gibi çeşitli önemler doğrultusunda kripto para borsasında işlem yapılmaktadır. Güvenilir bir şekilde kayıt oluşturduktan sonra cüzdan kısmına ne kadar Dogecoin miktarı kadar para bulunduracağınızı belirleyin. Hesabınıza para aktarma işleminde hesap bilgilerinizi girmeniz gerekecektir. Aynı zamanda Youtube uygulamasında bilinen Dogecoin yatırım uzmanlarının paylaştığı videoları izleyebilirsiniz.

Dogecoin

Dogecoin

Dogecoin Alım ve Satım İşleminde Yatırım Aracı Olarak Komisyon Alır Mı?

Kripto para borasına yeni katılacak kişilerin nasıl al-sat yapacağı konusunda bir bilgisi yok ise para kaybedebilir. Bu yüzden kripto para piyasasını iyi bilmek önemli bir unsurdur. Yatırım piyasası kullanıcılardan her zaman az da olsa komisyon almaktadır. Yatırım yapacağınız kripto para komisyonu değişkenlik göstermektedir. Örneğin; 100 TL DOGE aldığınızda yatırım aracı sizden 1 TL almaktadır.

Dogecoin Nasıl Alınır?

Yerel veya yabancı kripto para borsasından hesap açtıktan sonra kayıt işleminizi tamamlamalısınız. Dogecoin hesabınıza Havale, EFT ve Papara ile nakit aktarabilirsiniz. Ne kadar para aktarırsanız talep ettiğiniz kadar Dogecoin alabilirsiniz. Dogecoin al-sat işlemleri yatırım aracı menüsünden kolaylıkla yapılmaktadır. Hesabınıza para aktarımı yaparken Dogecoin için kayıt olduğunuz borsa da adınızın aynı olması gerekmektedir. Ayrıca bir başkasının hesabı üzerinden para aktarmanız mümkün değildir. Hesabınıza para aktardıktan sonra Dogecoin satın alabilirsiniz. Aynı zamanda kripto para borsasında istediğiniz oranda alım ve satım yapabilirsiniz. Örneğin; Dogecoin 100 TL, sizin 70 TL’den alış emri verdiğinizi düşünelim. Aynı gün içerisinde 70 TL’den satış emri veren diğer yatırımcı ile talepleriniz eşleşerek işlem yapılmaktadır.

ATM’DEN Dogecoin Hesabına Para Gönderebilir Miyim?

ATM’den Dogecoin hesabınıza para gönderemezsiniz. Bu soru Dogecoin kripto para piyasasını kullanan kişiler merak etmektedir. ATM üzerinden Dogecoin yatırımcının bilgilerini teyit etmek mümkün olmadığı için bu işlemi yapamazsınız. Ancak Papara, Havale ve EFT ile Dogecoin hesabınıza para gönderebilirsiniz.

İçerik
Altın Fiyatı Neden Artar? Şu An Altın Almak Mantıklı Mı?

Günümüzde en çok tercih edilen yatırım araçlarından en önemli kıymet Şüphesiz ki altındır. Özellikle de…

3 dk. 6698 Okundu
İçerik
Kredi Notu Düşük Olan Kişiler Nasıl Kredi Çekebilir?

Kredi notu düşük olan bir vatandaşın bir banka kredisinden faydalanması için öncelikli olarak o bankanın…

2 dk. 16463 Okundu
Nedir
Ethereum Coin Nedir, Nasıl Satın Alınır?

Ethereum coin (ETH), kripto para birimini alan kripto işletim sistemidir. Açık kaynaklı ve smart contract…

3 dk. 2851 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.