KATEGORİLER


ADA Coin Nedir, Nasıl Satın Alınır?

ADA (Cardano) coin, açık kaynak kodu bir blokzinciri platformu olarak bilinmektedir. ADA, Cardano platformunun ismini 19. yy’da yaşamış ilk bilgisayar programcısı ve matematikçi olan Ada Lovelace’den almıştır.

ADA coin, 19. yy’da yaşayan ilk bilgisayar programcısı ve matematikçi olan Ada Lovelace’den adını almıştır. Aynı zamanda Ada coin Cardano olarak da adlandırılmaktadır. Merkezi olmayan ve uygulamalar için dağıtılan hesaplama platformudur. Bu platformda Blockchain sisteminde bilinen sorunlar, birlikte çalışabilirlik, ölçeklenebilirlik ve esnekliği çözmek için oluşturulmuştur.  Aynı zamanda bilimse yaklaşım odaklı ve akademik araştırmaya dayalı zeminde kurulmuştur.

ADA coin, bilimsel bir proje ile çıkarılarak ilk kripto para projesi olarak tanınmıştır. Ölçeklenebilir özelliği ile verimliliği, hızı ve işlem verimini artırmaktadır. Ouroboros’un Uluslararası kriptografi konferansı’nda hakemli olarak değerlendirerek kabul gören ilk model olduğunu iddia etmiştir.

ADA Coin Yükselişi Sürüyor!

ADA coin piyasaya çıktığı yıldan itibaren en çok ilgi gören kripto para biriminden birisidir. Son 24 saat içerisinde yükseliş yaparak4. Sırada en büyük kripto para birimi olmayı başardı. En popüler kripto para birimi olan ADA coin, CoinMarketCep verisine göre son 24 saat içerisinde %27.39, son 7 gün içerisinde %97.20 oranında artış gösterdi. Kripto piyasa değeri bakımından XRP’yi geçmeyi başararak 4.sırada yer aldı. ADA coin’in aniden gerçekleşen yükselişi kripto para tutkunlarını şaşkına uğrattı.

ADA Coin’in Hedefleri Nelerdir?

  • Hakemli araştırma,
  • Hesaplama ve muhasebe’nin farklı katmanlara ayrılması,
  • Düzenleyici kurumlar ile uyum içerisinde olması,
  • Bitcoin’den ödün vermeyerek ticaret ile etkileşim içerisinde olacak kişilere sağlıklı zeminler oluşturmak,
  • Aynı defterde bulunan varlıkların hesaba katılmasını kabul etmek,
Ada Coin

Ada Coin

ADA Coin Tarihçesi

ADA (Cardano), Charles Hoskinson’a ait bir projedir. Hoskinson, Bitshares ve Ethereum’un kurucu ortağıdır. Ethereum projesinde yaşadığı anlaşmazlıktan dolayı Ethereum’u bırakmıştır.

Hoskibson 3 katmanlı çalışma tekniği geliştirmiştir. Öncelikle IOHK adlı şirketi Jeremy Wood ile kurdu. Bu şirkette aktif yazılım geliştirmesi yapmaktadır. Kısa süre içerisinde Cardano Vakfını kurmuştur. Bu vakıfın amacı ise düzenleyici otoriterler geliştirmek ve kâr amacı gütmeyen bir vakıftır. Son olarak da blockchain ticari girişimleri ve iş entegrasyonunu sağlayan Emurgo’dur. 01.01.2017 yılında ADA coin, 63 milyon $ fon sağlamıştır. Cardano ağı ise 29.09.2017 yılında faaliyete geçmiştir.

ADA Coin Madenciliği Yapılır Mı?

ADA coin’in mekanizması kanıt niteliğindedir. Bu yüzden madencilik yapması imkansızdır.

ADA Coin’i Nereden ve Nasıl Satın Alırım?

ADA coin satın almak isteyen kişiler Türkiye’nin en güvenilir kripto para borsası olarak Paribu aracılığı ile kolaylıkla satın alabilir. Öncelikle ADA coin’i satın almanız için Paribu’ya üye olmanız ve giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra Paribu arama çubuğuna “ADA coin satın al” yazarak kolayca işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

ADA Coin’in Gelecekteki Planı Nedir?

ADA coin, yan zincirleri, sanal bir makineyi, Cardano banka kartı ve kişilerin adreslerini entegre etmeyi amaçlıyor. Bu proje oldukça geniş kapsamlıdır. Başarılı olup olmadıklarını zaman gösterecektir.

İçerik
Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

İhtiyaçlar doğrultusunda zaman zaman krediye başvurmak zorunda kalabiliyoruz. İş böyle olunca bankalarla aranızı her zaman…

2 dk. 10136 Okundu
Nedir
Atom Coin Nedir, Nasıl Satın Alınır?

Atom coin, Cosmos ağına ait kripto para birimi olarak bilinmektedir. Kendi içerisinde kuralları olan ve…

3 dk. 12864 Okundu
İçerik
Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

Bankalardan kullandığı kredili ürünleri ödeyemeyenler kara listeye alınıyor ve kara listedekilere kredi veren bankalar her…

3 dk. 19652 Okundu


Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.Sosyal Medyada bizi takip edin.