KATEGORİLER
Kripto Al Sat


İş Bankası Otomatik Fon Alımı Nedir?

Türkiye’nin ilk bankası olma özelliğini taşıyan İş Bankası, şüphesiz en büyük bankaların başında gelmektedir. Otomatik fon alımı ile müşterilerine birikim yapma fırsatı sunmaktadır.

İş Bankası Fon Alımı Nedir?

İş Bankası, Türkiye’nin ilk bankası olması sebebiyle birçok hizmete öncülük etmiştir.  Bu hizmetlerden biri de otomatik fon alma ve biriktirme hizmetidir. Otomatik fon alım hizmet ile İş Bankası, müşterilerine kolay ve güvenilir bir yolla birikim yapma hizmeti vermektedir. Bu hizmet ile birlikte tek bir talimat vererek fon alım işleminizi kolaylıkla yerine getirebileceksiniz.

İş Bankası’nın sunduğu fon alım hizmetinden önce fon ne demektir onu açıklamak daha doğru olacaktır.

Fon, SPK’nın (Sermaye Piyasası Kurulu’nca) yetki vermiş olduğu kurumların ve şirketlerin yatırımcılardan almış olduğu ve birikimlerle bölüştürmek nedeni ile değeri yüksek maden veya faiz getirili değeri yüksek kâğıtlardan oluşan farklı portföy toplamları olarak açıklanabilmektir. Fonun kapsamına baktığımızda; hisse senedi, devlet tahvili, döviz, altın gibi değerli ticarete konu olan şeyler olarak nitelendirilebilmektedir.

Türkiye İş Bankası Otomatik Fon Alım İşlemleri Hangileridir?

Türkiye İş Bankası’nın para piyasası fonu, altın fonu, kumbara karma fonu, sosyal sorumluluk odaklı fonlar müşterilerine sunmuş olduğu fondan bazılarıdır. İş Bankası’nın müşterilerine sunduğu bu farklı fonlara daha kolay olacak şekilde otomatik fon talimatı vererek fonların alımını rahat ve güvenilir bir şekilde alabilmektesiniz. Otomatik fon alım hizmetini, İş Bankası telefon bankacılığından yani dijital bankacılıkta veya İş Bankası kredi kartınıza otomatik olarak talimat vererek fon biriktirebilirsiniz, bu fonların birikmesi ile de küçük paralarınızın zaman geçtikçe büyük paralara dönüşümünü sağlayabilirsiniz.

Otomatik fon alım hizmetini ister kendi İş Bankası hesabınızdan, ister bir yakınınızın hesabından nasıl yapacağınızı anlatacağız. İş Bankası otomatik fon alımı nasıl yapabilirim diyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Kredi Kartı Aracılığıyla Fon Biriktirmek

Kredi kartımı kullanırken fon alımı yapabilir miyim diye mi düşünüyorsunuz? İş Bankası’nın hizmeti ile kredi kartınızın kullanımını engellemeden fon alımı yapabilirsiniz. İnternet bankacılığından veya size en yakın İş Bankası şubesine giderek kredi kartınıza otomatik fon alım talimatı verebilmektesiniz. Küçük olarak nitelendirebileceğiniz bu ödemeler karşınıza ileride daha büyük yatırımlar olarak çıkabilecektir. Ancak başlıktan da anlaşılacağı üzere otomatik fon alımı talimatı hizmetini kullanabilmek için İş Bankası kredi kartınız olması gerekmektedir.

2.Hesaptan Fon Biriktiren Talimat

Kredi kartınız yok ise vadesiz bir hesaptan da fon biriktirebilirsiniz. Vadesiz hesaptan otomatik fon biriktiren talimatı hizmetini kullanabilmeniz için İş Bankası kredi kartının dışında İş Bankası’na ait olmak üzere vadesiz bir hesabınızın ve vadesiz hesabınıza ek olarak talimat vereceğiniz hesabın yatırım hesabı olması gerekmektedir aksi takdirde otomatik fon alımı hizmetinden yararlanamayacaksınız demektir. Bu yazımızda İş Bankası’ndan otomatik fon alımı nasıl yapılır diyenlere hem kredi hem de vadesiz kart ile nasıl otomatik fon alımı hizmetinden yararlanabileceklerini anlattık.

İçerik
Arkadaşıma Kredi Çektim Ödemiyor Ne Yapabilirim?

Birçok insan bütçe hesabı ve yapmadan gelirlerinin üzerinde krediler çekmektedir. Bunun sonucu olarak da yüklü…

2 dk. 19074 Okundu
İçerik
Kredi Notu Düşük Olan Kişiler Nasıl Kredi Çekebilir?

Kredi notu düşük olan bir vatandaşın bir banka kredisinden faydalanması için öncelikli olarak o bankanın…

2 dk. 16466 Okundu
Nedir
Palkadot Coin Nedir, Nasıl Satın Alınır?

Palkadot, gerektiği durumlarda kişiselleştirilebilir, ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilirlik için işlevsel çözümler geliştirmek amaçlı kurulan bir…

3 dk. 5406 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.