KATEGORİLER
Kripto Al Sat


DGS Uzay Mühendisliği 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022

İçindekiler

DGS Uzay Mühendisliği 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022 yılında rağbet gören bir bölüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Geleceğin mesleklerinden kabul edilien Uzay Mühendisliği, havacılık sektörünün giderek büyümesi ve gelişmesine paralel olarak tercih listelerine eklenmektedir. Üniversitelerin 2 yıllık uzay ve türevi bölümlerinden mezun olan öğrenciler Dikey Geçiş Sınavı’ndan yeterli puanlamayı alarak Uzay Mühendisiliği bölümü okuyabilmektedir. Bu sayede mühendislik alanında ki dersleri de tamamlama fırsatı bulan öğrenciler, uzay bilimi ve daha bir çok dalda iş bulma fırsatını da yakalamış olurlar.

Ülkemizde son zamanlarda popüler bir bölüm olan Uzay Mühendisliği, her üniversitenin verdiği bir eğitim değildir. Bu nedenle DGS ile bölümü okumak isteyenler iyi bir DGS puanı almaları gerekmektedir. Bu sayede sayılı devlet üniversitelerinde eğitim alma fırsatı yakalamış olurlar. DGS Uzay Mühendisliği 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022 puanları üniversitelerin resmi sitelerinde açıklanmıştır. En güncel puanlar ve kontenjan sıralamaları ile Uzay Mühendisliği eğitimini tamamlayabileceğiniz üniversiteler aşağıda sıralanmıştır. Detaylarını üniversitelerin resmi sitelerinden inceleyebilirsiniz.

İstanbul Teknik Üniversitesi

En başarılı devlet üniversitelerinden olan İstanbul Teknik Üniversitesi DGS Uzay Mühendisliği 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022 yılında ki öğrenci kabul puanını açıklamamıştır. Fakat geçen seneye oranla puanlarda çok büyük bir fark olmayacağı bilinmektedir. 2021 yılında programa kabul edilen öğrencilerin DGS’den almaları gereken Taban Puan: 317,58 Tavan Puan: 318,16 olarak belirlenmiştir. Programa katılacak öğrenci kontenjanı ise 3 kişiliktir.

istanbul teknik universitesi
İstanbul teknik üniversitesi

Türk Hava Kurumu Üniversitesi

Vakıf üniversitesi olarak hizmet veren Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Ankara da bulunmaktadır. Burslu, yarı burslu ve burssuz olarak DGS Uzay Mühendisliği 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler listesinde yer almaktadır.

  • Tam burslu ve İngilizce dili ile üniversite de Uzay Mühendisliği eğitimi almak isterseniz Taban ve Tavan Puan 312,21 olarak belirlenmiştir. Kontenjan sayısı ise 2 ile sınırlandırılmıştır.
  • Yarı burslu ve İngilizce olarak eğitim almak istediğiniz de ise Taban Puan: 271,09 ve Tavan Puan: 276,08 olarak karşımıza çıkmaktadır. Üniversite Uzay Mühendisliği alanında yarı burslu olarak sadece 1 öğrenci kabul etmektedir.
  • Burssuz bir şekilde Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nden DGS ile Uzay Mühendisliğine devam etmek isterseniz ise sınavdan almanız gereken taban ve tavan puan eşit olarak belirlenmiştir. Almanız gereken puan 224,05’tir. Üniversite burssuz şekilde programa 1 öğrenci almaktadır.

2021 yılının DGS Uzay Mühendisliği 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler listesinde yukarıda ki üniversiteler yer almaktadır. 2021 -2022 yılının puanları henüz açıklanmamış olsa bile büyük bir rakamsal fark oluşmayacağı beklenmektedir.

Turk Hava Kurumu Universitesi
Türk Hava Kurumu Üniversitesi

İçerik
DGS Çevre Mühendisliği 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022

DGS Çevre Mühendisliği 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler, DGS’nin yaklaşmasıyla birlikte ön lisans eğitimini tamamlayan birçok1

3 dk. 11 Okundu
İçerik
Bedava Bilgisayar ve Tablet Kampanyası 2021

Tüm dünyayı saran koronavirüs tehlikesi sebebiyle eğitim – öğretim döneminin uzaktan olarak yürütülmesi birçok öğrencinin1

4 dk. 19616 Okundu
İçerik
Fatih Wifi Şifresi 2021, Güncel Fatih İnternet

Teknolojik döngünün her zaman bir adım daha ilerlemesiyle birlikte okullarda, evlerde ve hatta sokaklarda bile1

6 dk. 12385 Okundu


Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.Sosyal Medyada bizi takip edin.