KATEGORİLER
Kripto Al Sat


DGS Uluslararası İlişkiler 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022

DGS Uluslararası İlişkiler 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022 yılı için henüz açıklanan bir puan listesi bulunmamaktadır. Merakla beklenen puan listesi için bekleyen bir çok öğrenci bulunmaktadır. Üniversitelerin ön lisans bölümlerinden mezun olan öğrenciler Dikey Geçiş Sınavı sayesinde uluslar arası ilişkiler bölümünü tamamlayabilmektedir. Bu sayede hem 4 yıllık programdan mezun olmuş olan öğrenciler aynı zamanda hazırlık programlarına da katılabilmektedir.

Uluslararası İlişkiler Bölümü Nedir?

Uluslararası İlişkiler bölümü ülkemizde hemen hemen her üniversiteden eğitim listesinde bulunmaktadır. Lisans programında öğrencilere uluslararası savaş, müzakare, ticaret, ekonomi, terörizm, uluslararası kalkınma gibi konular da eğitim verilir. Önlisans mezunu olan biri DGS Uluslararası İlişkiler 3. Sınıftan Başlatan Üniversitelere başlasa bile hazırlık okumak durumunda kalabilir. Bunun yanında daha önce almamış olabileceği ekonomi, sosyoloji, iktisat, siyaset bilimi ve hukuk gibi dersleri de almakla yükümlüdür.

Uluslararası İlişkiler bölümü eşit ağırlık kategorisinden girilen bir bölümdür. Genel olarak akademik takvim yılı 4’tür. Bazı üniversitelerin hazırlık sınıfı koyması ile birlikte 5 yıla da çıkabilmektedir. Ülkeler arası var olan ve geçmişte yaşanılan her türlü konu uluslararası ilişkiler bölümünde incelenmektedir. Lisans programını tamamlayan kişiler kendilerini de geliştirmelerine bağlı olarak bir çok iyi alanda iş bulabilir.

DGS Uluslararası İlişkiler 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022

Uluslararası ilişkiler bölümü üzerine eğitim veren üniversitelerin sayısı oldukça fazladır. Fakat hrnüz üniversitelerin son dönem için belirledikleri bir puan listesi bulunmamaktadır. Puan listelerinin açıklanması ile yazımızı güncelleyerek sizlere kesin bilgiler vereceğiz. Beklenen puan listesinin geçen yıl ile aşağı yukarı aynı olması yönündedir.

DGS Uluslararası İlişkiler 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022 yılında açıklanmamış iken her üniversite farklı kurallar koymaktadır. Bazı üniversiteler Hazırlık Sınıfını zorunlu tutmaktadır. Bazı üniversiteler ise sizin daha önce almış olduğunuz dersleri inceleyerek karar vermektedir. Bu nedenle DGS Uluslararası İlişkiler 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022 yılı için kesin bir şey demek doğru olmayacaktır. Eğer detaylı bilgi almak isterseniz tercih listenizde ki üniversiteleri arayarak bilgi alabilirsiniz.

2021 yılında DGS ile Uluslararası İlişkiler Bölümüne öğrenci kabul eden üniversitelerden bazıları aşağıdaki gibidir.

Galatasaray Üniversitesi

Devlet üniversitesi olarak akademik hizmet vermekte olan Galatasaray Üniversitesinin eğitim dili Fransızca’dır. 1 kişilik kontenjan ile alacağı öğrencinin DGS Taban ve Tavan Puanı: 299,34 olarak belirlenmiştir.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi

2 kişilik kontenjan açan ve Ankara da bulunan Ortadoğu Teknik Üniversitesinin eğitim dili İngilizcedir. DGS ile alacağı öğrencilerden beklenen Taban ve Tavan Puan: 294,36 olarak açıklanmıştır.

Orta Dogu Teknik Universitesi
Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Ankara Üniversitesi

Türkçe eğitim veren Ankara Üniversitesi DGS ile programa 3 kişiyi kabul etmektedir. Uluslararası İlişkiler programına dahil olmak isteyen öğrencilerden beklenen Taban Puan: 257,54 ve Tavan Puan: 262,01’dir.

Ankara Universitesi
Ankara Üniversitesi
İçerik
Samsung Galaxy A72 Akıllı Telefon İncelemesi

Samsung Galaxy A72 Akıllı Telefon İncelemesi , 2021 yılında piyasaya sürüldü. 165 x 77,4 x1

5 dk. 76 Okundu
İçerik
WhatsApp Silinen Mesajı Görme Rootsuz

WhatsApp Silinen Mesaji Görme Rootsuz WhatsApp Silinen Mesajı Görme Rootsuz ,WhatsApp uygulamasının Facebook tarafından satın1

2 dk. 8370 Okundu
İçerik
Kanser Anne Karnındaki Bebeği Etkiler mi

Kanser Anne Karnındaki Bebeği Etkiler mi? Anne olmak her kadının hakkıdır. Bu çok özel olan1

2 dk. 122 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.