KATEGORİLER
Kripto Al Sat


En İlginç Eğitim Sistemleri

En ilginç eğitim sistemleri dönem dönem hepimizin karşılaştığı ilginç eğitim sistemleri olmuştur. Bazı gelişmemiş yerlerde okula gitmek her ne kadar zor olsa da geleceklerine dair en ufak bir şey değiştirmek için onlarca tehlikeli yolları geçerek okullarına ulaşıyorlar. Orada da eğitim görmek için çırpınıyorlar. Kimi zaman eğitim görmek için belli bir ücret ödemeleri gerekiyor ya da okuldaki pek çok eksiklik onların düzgün bir eğitim görmesini engelleyebiliyor. Bu yüzden pek azı gerçek bir meslek sahibi olup pek azı kendi ve ailesinin hayatını değiştirebiliyor. Hakları ellerinden alınan bu diğer çocuklar ise geçimlerini sağlamak için zorlu işlerle uğraşıyorlar. Çoğu zaman aç kalıyorlar ya da yiyecekleri yeterli olmuyor. Bu yüzden sizden daha talihsiz olan çocuklara sahip çıkmak için az çok demeden yardım etmek geleceği daha güzel bir hale getirebilir. Bu yardım işi sadece başka ülkelerdeki çocuklar değil aynı zamanda kendi çevreniz de okula gitmek için çalışmak zorunda olan bir çocuğa elinizden geldiğince destek çıkıp okutmanız hem ülkenizin geleceği için hem de o çocuğun geleceği için bir umut ışığı olduğunu unutmayanız lütfen.

turkiye ye kiyasla japonya daki egitim sistemi

Hindistan: Burada her çocuk iyi bir yerde eğitim göremiyor maalesef. Bazı fakir semtlerde çocuklar gidebilecekleri bir okula sahip olamadıkları için dışarıda eğitim görüyorlar. Türk sinemasında Mahmut hocayı hatırlayanlarınız vardır. Mahut hocanın sözü gibi okul sadece 4 tarafı duvarla çevrili bir yer değildir. Okul sadece bir bina olmak zorunda değildir.

Endonezya: Çocuklar okula gitmek için geçmeleri tehlikeli köprülerden geçmek zorundalar. Bazen köprüler o kadar sağlıksız ki tek tarafı sadece sağlam duruyor. Çocuklar bu tehlikeli köprüden geçmeye çalışırlarken nehre düşebilirler. Bundan mütevellit burada ki zorluk okula giderken başlıyor.

Nijerya: Yoksulluk sıralamasında ilk 10 da olan ülke de eğitim denizlerde yapılıyor. Buradaki okullar yüzüyor. 2 katı olan yüzen bu okullarda çocuklar hem eğitimlerini alıyor hem de burada uyuyorlar. Her ne kadar bir okulda ki konforu vermese de bir okul için farklı bir yöntem. Aslında güzel gibi gözükse de eksiği vardır.

İçerik
DGS Spor Yöneticiliği Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022

DGS Spor Yöneticiliği Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 - 2022 , özel yeteneklerinin yanı1

3 dk. 138 Okundu
İçerik
Bilgisayara EBA TV Nasıl Yüklenir?

Bilgisayara EBA TV Nasıl Yüklenir?  Tüm dünyayı abluka altına alan Covid – 19 ölümcül virüsü1

3 dk. 9032 Okundu
İçerik
DGS Makine Mühendisliği 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021-2022

DGS Makine Mühendisliği 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler, son zamanlarda özellikle 2 yıllık üniversitelerin teknik bölümlerinde1

3 dk. 936 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.