KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk Odası Dekorasyonu, bebeklik çağından çıkan çocukların odalarını değiştirmek isteyen aileler uygun fikirler için internete başvururlar. Güzel, şık ve rahat tasarımlar çocuk odası dekorasyonu için en uygun fikirler olarak kullanılır. Çocuğun cinsiyet ve yaşına uygun hazırlanan odalar, uygun aksesuarlar ile birleşince ortaya harika odalar çıkar. Dekorasyona çocuğunuzun seveceği bir kaç ufak dokunuşlar da yaparak mutluluğuna mutluluk katabilirsiniz.

cocuk odasi dekorasyonu 1

Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk odası dekorasyonu en sevilen dekor odalarından biridir. Çocuk odalarını dekore ederken farklı seçenekler ile karşılaşılabilir. Çocuğun yaşına ve cinsiyetine uygun bir oda dekore etmek çocuğun gelişimi için de önemlidir. Cinsiyet ayrımı ile anlatmak istediğimiz kız odaları pembe, erkek odaları mavi ağırlıkta olsun demek değildir. Kız ve erkek çocuklar olarak ayırdığımız zaman ilgi alanlarında olan değişikliklerden bahsediyoruz. Mesela erkek çocukların arabaları sevme ihtimali daha yüksektir. Aynı zamanda erkek çocuklar daha aktif olduğundan odalarında dekorasyon yaparken geniş alanlar bırakılması daha uygun olabilir. Kız çocukları ise daha naif oyun alanları daha çok evcilik üzerine kuruludur. Bu yüzden aksesuar ve dekor seçimi kız ve erkek çocukları için farklılık gösterebilir.

Lise çağında olan ergen bir çocuk odası için ise daha farklı dekor fikirleri bulunmalıdır. Liseye başlayan biri artık çocukluk çağından çıkmaya başlamıştır. Uzun süre kullanacağı odasını gençlere uygun olarak hazırlamak oda dekorasyonunun uzun süre kullanımını sağlar.

dekorasyon 3

Çocuk Odası Dekorasyonu İçin Temel Adımlar

Duvar renklerini enerjik canlı renkler kullanırsanız, çocuklarınızın enerjilerini de ortaya çıkarmış olursunuz.

Mobilya tercihi yaparken daha fonksiyonel olanları tercih etmeniz yer açısından size kolaylık sağlar.

Rahat bir uyku için yatak seçimi oldukça önemlidir. İki kardeş aynı odada kalıcaksa ranza seçimi daha doğru bir karardır.

Duvarlara çocuğun ilgisini çekebilecek tablo ve resimler ekleyin.

Desenli, çocuğun ilgisine uygun duvar kağıtlarını odanın tek duvarında kullanın.

Çocuğun ilgisini çekebilecek aksesuar ya da ürünler kullanın.

Çocuk odalarını harika alanlara dönüştürmek tamamen kişinin hayal gücüne kalır. Çocuk odaları kullanım yılı ortalama 6-7 yıldır. Bu nedenle dekorasyon ve aksesuar seçimlerini ileriye dönük yapabilirsiniz. Bu sayede dekore ettiğiniz odayı çocuk uzun vadede kullanabilir.

tasarim dekorasyon
İçerik
Salon Dekorasyonlarında Püf Noktalar

Salon Dekorasyonlarında Püf Noktalar , doğru kullanıldığında doğru sonuçlar verme eğilimindedir. Mutfaklardan sonra evin en1

2 dk. 28 Okundu
İçerik
Ankastre Mutfak Dekorasyonları

Ankastre Mutfak Dekorasyonları , mutfakların çeşitliliklerine göre değişim göstermektedir. Evlerde her odanın ayrı öne çıkan1

2 dk. 31 Okundu
İçerik
Aklınızdan Çıkmayacak Banyo Tasarımları

Aklınızdan Çıkmayacak Banyo Tasarımları ile sizde banyonuzun dekorasyonunu değiştirebilir,ilham alabilirsiniz. Son zamanlarda evlerin banyolarını yenilemek çok1

2 dk. 20 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.