KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Cilt Gençleştiren Maske Önerileri

Zamanı durdurup sımsıkı ve parlayan bir cilde sahip olmak her kadının hayalidir. Ama maalesef ki yaş aldıkça cilt yağını ve nemini kaybetmesinden dolayı sarkar ve eski canlılığını kaybeder. İşte bundan sonrası kadınların korkulu rüyası haline döner.

Eski cilt yapısını kazanmak isteyen her kadın bu uğurda birçok yönteme başvurur. Bu yöntemler çok pahalı ve acılıda olabiliyor. İşte bu yüzden sizlere evde çok kolay yöntemlerle ağrısız, acısız ve çok uygun maliyetle cildinizi gençleştirecek maskelerden bir kaçını derledik. Herkesin evinde çoğunlukla bulunan malzemeler ile cildinizi sıkılaştırabilir ve gençlik yıllarındaki gibi canlı ve sağlıklı cilde sahip olabilirsiniz.

Cilt Sıkılaştıran Ve Gençleştiren Maskeler

Cildinizi ev koşullarında yenilemek, sıkılaştırmak ve gençleşmek mümkün. Bunun için iki malzemeli, her evde bulunabilecek ürünleri ile bir kaç maske önerisi veriyoruz. Düzenli uygulama ile cildinizi sıkılaştırmanız mümkün.

  1. Maya İle Cilt Sıkılaştırma

B vitamini içeren yaş maya yüz ve boyun bölgenizi sıkılaştırmanız için yeterli. 2 yemek kaşığı sütün içerisinde bir paket yaş mayayı macun kıvamı alana kadar ezin. Macun kıvamına gelen bu karışımı tüm yüzünüze ve dilerseniz boyun bölgenize sürün. 10 dakika ara verin ve bir kat daha karışımdan sürün. 20 dakika kadar bekletip sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyin.

  1. İnce Çizgileri Silen Maske

Bu maske tarifi ise cilt lekelerinden kurtulurken bir yandan da ince çizgileri de silme özelliği taşır. 1 ampul E vitamini ve bir çay kaşığı bitkisel kaynaklı gliserini karıştırın. Daha sonra bir fırça ile gözaltlarına temas etmeyecek şekilde cildinize yedirin. Maskenin yüzünüzde en az 30 dakika beklemesi gerekiyor. 30 dakika sonra ılık su yardımı ile durulayın.

Cilt Sıkılaştıran Ve Gençleştiren Maskeler

Cilt Sıkılaştıran Ve Gençleştiren Maskeler

  1. Cilt Aydınlatan Maske

Cilt tonunuzdaki eşitsizliği düzenleyerek parlaklık veren bu maske A ve E vitamini deposudur. 1 tane olgunlaşmış muz ile 1 çay kaşığı doğal gül suyu mu maskeyi yapmanız için yeterli. Olgunlaşmış muzu çatal yardımı ile ezip içerisine bir çay kaşığı doğal gül suyunu ekleyin. Karışımı gözaltlarınız harici tüm yüzünüze yedirerek uygulayın. 30 dakika bekletin ve 30 dakika sonunda soğuk su ile yüzünüzü temizleyin.

  1. Gençleştiren Zeytinyağı Maskesi

Zeytinyağı yüksek derecede antioksidan içerir ve bu özelliği ile cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korundurur ve arındırır. İçerisine birde limon ekleyince cilt için paha biçilemez bir maske çıkar ortaya. Limon C vitamini içeriği ile cildi gençleştirip sıkılaştırır. 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyunu ısıya dayanıklı bir kap içerisinde karıştırın ve karışımı buharda ısıtın. Karışımı yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekletin. 15 dakika sonunda yüzünüzü soğuk su ile durulayın.

  1. Cildi Besleyen Maske

Maskenin içerisinde yoğurt ve çiçek balı bulunuyor. Yoğurt, protein deposu ve bol miktarda laktik asit içeriyor. Bu iki özelliği sayesinde cildinizi besler. Çiçek balında ise bol miktarda antioksidan bulunuyor, antioksidanlarda yaşlanmaya karşı savaş açar. İki malzemeyi karıştırıp yüzünüze kalın tabaka oluşturacak şekilde sürün. 15 dakika sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Daha verimli sonuç alabilmek için yoğurdun ve balın doğal olmasına dikkat edin.

Nedir
Simple Su Bazlı Nemlendirici Nedir? Faydaları Nelerdir?

Su bazlı nemlendiriciler, iyi bir cilt bakımı için kullanılması gereken bir üründür. Yaşam şartlarından ötürü1

2 dk. 14226 Okundu
İçerik
Zencefilin Cilde Faydaları Ve Zencefilli Maske Tarifleri

Zencefil, çok eski zamanlardan bu yana kullanılan ve sağlık açısından oldukça yararlı bir besindir. Özellikle1

2 dk. 9424 Okundu
İçerik
Doğal Güzellik İçin Gençlik Etkisi Yaratan 7 Doğal Besin

Günümüzde sağlıklı ve doğal bir güzelliğe sahip olmak istenmekte ya da doğal güzellik için arayışa1

4 dk. 1839 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Rene

    Güzel yazı, siteye reklam vermek istiyorum ve iletişim formu çalışmıyor, Yönetim iletişim bilgileri nasıl alınır? Teşekkür ederim :)

Sosyal Medyada bizi takip edin.