KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Bu Hastalığa Dikkat

Bu Hastalığa Dikkat. Osteoporoz hastalığı yeni diğer adıyla kemik eğriliği ülkemizde yaygın görülen bir hastalıktır. Bu hastalık yeterli beslenemeyen ya da sağlıklı beslenemeyen kişilerde, ailesinde böyle bir hastalık yaşamış olan kişilerde, zayıf ve açık tenli insanlarda, hareketsiz insanlarda ve düzgün duruşları olmayan insanlarda bu tür sorunlar yaşanabilmektedir. Kemik eğriliği yaşamamak için düzenli egzersiz ve kalsiyum gibi dengeli ve aşırıya kaçınılmadan beslenilmelidir.

Kemik eğriliği olduğunu çoğu insan anlayamaz. Hatta herhangi bir kemiğiniz kırılana kadar kemik eğriliğiniz olduğunu anlayamazsınız. Kemiğiniz 30 yaşına kadar sürekli kendini yenileyen bir yapıya sahiptir. Fakat 30 yaşından sonra yapım ve yıkım olayları daha çok yıkım olaylarına dönüşür. Dengesizlik olur ve yıkım olayları yapım olaylarının üstüne çıkmasıyla birlikte daha fazla kalsiyum minarelini almanız gerekir. Süt ve süt ürünlerini yaşınıza göre az veya daha çok tüketmelisiniz. Eğer genç iken aşırıya kaçarsanız bu sefer de kireçlenme böbrek taşı oluşumu, kabızlık, kusma, bulantı gibi daha pek çok yan etkiye sebep olabilir. Bu yüzden bu tür vakaların olmaması için doktorlara danışarak size en uygun diyeti vermesi gereklidir. Sizden gerekirse kan örneği alarak besin değerlerinizi ve gelecekte hangi vitamin veya mineral eksikliğinizi yaşayıp yaşamayacağınıza bakaraktan sizi yönlendirecektir.

Bu Hastaliga Dikkat

Boyunuzda kısalma gibi problemler yaşayabilirsiniz. Ani ve şiddetli bel ağrıları ve sırt ağrıları o bölgelerde kırık olma ihtimali olabilir bu yüzden beklenmeden bir sağlık kuruluşuna başvurulması gereklidir. Çok kambur olma durumlarda karın bölgesinde şişkinlik meydana gelir ama bu çok iler ki safhalarda olan bir gözlemdir.

Kemik eğriliğinizi anlamanın yolları duruş bozukluğunuzdan, kamburunuz çıktığı için düzgün bir duruşa sahip olamazsınız. Ağır bir iş yaptıktan sonra nefes darlığı yaşarsınız. Ayrıca bel ağrıları yaşarsınız. Belinizde kırıklar oluşabilir. Bu yüzden bunlardan herhangi bir belirtisi varsa doktora gitmelisiniz. Size uygun bir diyet ve egzersiz modeli verebilir. Ayrıca gerekirse duruş bozukluğunuzu düzeltmek için sizden bu duruma uygun korse takmanızı isteyebilir. Eğer çabucak kemiğinizin kırılma ihtimali varsa size uygun bir de ilaç verebilir. O yüzden kemiklerinizi belli aralıklarla kontrol ettirerek ileride ciddi problemler yaşamınızı engelleyebilir.

İçerik
Aloe Vera Yağlarının Faydaları Ve Zararları

Aloe Vera yağlarının faydaları ve zararlarını insanların son zamanlarda çok daha sık tüketmesinden kaynaklı bilinmesi1

2 dk. 16 Okundu
İçerik
Bel Ve Boyun Fıtığı Neden Olur

Bel ve boyun fıtığı neden olur Bel ve boyun fıtığı olan insanlar günlük yaşamlarında iş1

2 dk. 24 Okundu
İçerik
Erteleme Hastalığı

Erteleme hastalığı hepimizin bazen ne de olsa yarın yaparım dediği zamanlardır. Bu zamanlar giderek artabilir1

2 dk. 17 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.