KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Sağlığa Zararlı Yiyecekler

Sağlığa zararlı yiyecekler günümüzde pek çok hastalığa sebep olabiliyor. Diyabet, kalp rahatsızlıkları, obeziteye neden olmaktadır. Bazı organların düzgün çalışamamasına da sebep olabilir. Bunun olmaması için vücudumunuz ihtiyacı kadar beslenmeliyiz. Vücudumuza zararlı gıdalar tüketmemeliyiz. Sadece sağlığa zararlı gıdalar vücudumuza zarar vermiyor aynı zamanda sağlıklı bir gıdayı fazla tükettiğimizde de bize zararı dokunabiliyor. Örneğin sağlıklı bir yaşama karar veriyorsunuz fakat C vitamini sağlıklı bir besin diye sürekli gereğinden fazla C vitamini tüketiyorsunuz. Bunun sonucunda C vitaminin fazla tüketilmesinden kaynaklı bulantı, kusma, karın ağrısına sebep olur. Bundan da ötesi böbrek taşı oluşumu gözlenir. Yani sağlıklı bir gıdayı fazla tüketmekte vücuda zararlıdır. Gelelim vücudumuza zarar veren sağlıksız gıdalara;

sagliga zararli yiyecekler

İşlenmiş Et Ürünleri

Araştırmalara göre raf ömrü uzatılmış salam, sosis, sucuk gibi koruyucu madde ve renklendirici katılan etlerin kanser yapma oranı daha fazladır. Ayrıca bu et ürünleri diyabet ve kalp rahatsızlıklarına da sebep oluyor. Özellikle gelişmiş ülkelerde işlenmiş et tüketimi daha fazla oluğu için bu rahatsızlıkların olma olasılığı daha fazladır. Bu işlenmiş etler yüzünden insanların kolon kanseri olma ihtimali oldukça yüksek.

Margarin

Her ne kadar masum dursa da hiç de masum olmayan bir yağ çeşididir. Nasıl tereyağının fazla ocakta kalması zararlı bir yağ çeşidine dönüşüyorsa bu margarin yağı ise kalp rahatsızlıklarına sebep olabiliyor çünkü bu yap doymamış yağ asitlerinin fabrikasyon ortamında işlenmiş halidir. Bir nevi doktorların uzak durun dediği yapay trans yağdır. Unutmayın ki margarin yapay trans yağ, hayvanların üzerindeki trans yağ doğal olduğu için sorun teşkil etmez. Eğer fazla tüketilirse doğal trans yağlarında insanlar üzerinde olumsuz etkileri vardır.

zararli yiyecekler

Fast Food Burgerler

Tabi ki de fast food yiyeceklerin hiçbiri sağlıklı değildir. Özellikle dışarıda satılan burgerler ve pizzalar çünkü bunların yapılarında fazlaca trans yağ vardır. Kalp sorunlarına neden olabilir. Hamburgerlerin içindeki etlerin çok ucuz olması da büyük bir sıkıntıya yol açar çünkü daha hamburgeri yemeyi düşünmeden önce düşünmeniz gereken içindeki gerçekten bir et parçası mı? Firmalar nasıl bunları bu kadar ucuza satabilir ki?

İçerik
Cildi Yenileyen Besinler

Cildi Yenileyen Besinler, yaz kış insan cildi dış etkenlerden dolayı zarar görüyor. Küresel ısınmadan dolayı1

1 dk. 41 Okundu
İçerik
Bipolar Nedir?

Bipolar Nedir? Psikolojik bir rahatsızlık olan Bipolar Nedir? Psikolojik bir hastalık olarak tanımlanan bipoların diğer1

2 dk. 31 Okundu
İçerik
Uyku Problemine Son

Uyku Problemine Son .Türkiye'de her 3 insandan 1'inde uykusuzluk sorunları çıkıyor. Vücudunuz bütün bir gün1

2 dk. 24 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.