KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Bitcoin

Bitcoin 2008 yılında yaşanan küresel krizden sonra Satoshi Nakamoto tarafından şifrelenmiş olarak yayınlanmıştır.  Ardından tüm müdahalelere karşı korunaklı hale getirilerek bir para birimi olarak piyasaya sürüldü.  2009 yılında ise halka açık olarak kullanılmaya başlandı.  ilk piyasaya çıkan ve 1. nesil başarılı para birimi kripto para olarak adlandırıldı.  Kısa sürede yükselişe geçerek dünya para piyasasında adından söz ettirmeye başladı.  Genel yapısı oldukça dağınık olan Bitcoin sıfır noktasından binlerce dolar yükselmeye başladı.  bu yükselişin ardından ilk kripto para birimi Bitcoin ortaya çıktı.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin fiyatı finans piyasalarında güncel değeri kullanıcıların arz ve talepleri belirlenen bir kripto paradır.  Bitcoin diğer para birimi gibi herhangi bir merkez Bankası’na bağlı olarak düzenlenmez.  Piyasalarda bitcoin alım satımı yapılabilmesi için güvenilir kripto para değişim borsalarının kullanılması gerekir.  Bu platformlarda dilediğiniz gibi alım satım işleri yapılabilir. Dolayısıyla bu işlemler Bitcoin güncel fiyatını belirler.  Bu da birçok kullanıcının yatırım aracına dönüşür.  

Bitcoin sayısı ve ne kadar Bitcoin sahibi olunduğu Bitcoin cüzdanlarında güvenilir bir biçimde muhafaza altına alınır.  kripto para olarak fiziksel bir karşılığı olmasa da bugün Bitcoin uluslararası para piyasasında bir para birimidir ve ödeme aracı olarak da kullanılmaya başlanmıştır.  Dünyanın birçok ülkesinde bitcoin olarak ödeme yapan veya ödeme alan birçok şirket bulunmaktadır.  Günümüzde Dolar,  Euro,  Türk lirası gibi fiziksel para birimleri karşısında çok daha cazip bir para birimidir.  Dolayısıyla günümüzde bitcoin diğer para birimleri gibi işlem görmektedir. 

Bitcoin Nereden Alınır?

Hiçbir merkeze bağlı olmadan şeffaf bir kripto para olan Bitcoin nereden alınır sorusunun karşılığından önce sahip olduğunuz Bitcoin nasıl saklayacağım kısmını anlamanız gerekir.  Bitcoin satın alındıktan sonra saklanabileceği bir hesap cüzdanı bulunur.  bu hesap cüzdanı kripto para platformları tarafından işlem yapmanız için size verilir.  Bu hesap cüzdanları son derece geniş güvenlikli ve özel anahtarlar içeren cüzdanlardır.  Bunlara sanal cüzdan adı verilir.  Son derece yüksek gelişmiş bir şifreleme sistemi ile korunur.  

Bitcoin alabilmeniz için bugün piyasada işlem yapan birçok güvenilir yerel borsa platformları vardır.  Bu platformlar bitcoin alım satımı konusunda güvenilir ve hızlı işlem yapan platformlardır.  Aynı zamanda bu platformlar işlem yapan müşterilere 7/24 canlı destek hattı sunarak yardımcı olur.  Bu da kişilerin bu platformlarda en hızlı ve güvenilir bir biçimde alım-satım yapmalarına olanak tanır.  Hesap açıldığında sizin bir sanal cüzdanınız olur.  Türkiye’de işlem yapan yatırımcılar TL yükleyerek bitcoin sahibi olabilir.  

Güvenilir platformların sayfalarından Bitcoin hareketliliği kontrol edilebildiği gibi dilerseniz dolar üzerinden dilerseniz Türk parası üzerinden bitcoin miktarı belirleyerek satın alabilirsiniz.  Hesabınıza yatırılan Bitcoin’i dilediğiniz zaman satış vererek Türk lirasına veya Dolara çevirmeniz mümkündür.  Daha sonra ise sahip olduğunuz bakiyeyi banka hesabınıza transfer edebilirsiniz.  Sanal cüzdanınızda tuttuğunuz bitcoin ile dilerseniz kısa vade de dilerseniz orta vade de farklı pozisyonları değerlendirerek alım satım işlemi yaparak kar elde edebilirsiniz.  Güvenilir bir kripto para borsası bulduğunuzda önce bir üyelik oluşturmanız istenir.  Ardından üye girişi yaparak hesap onayı verirsiniz ve belirlediğiniz şifre ile giriş yaparsınız.  Ardından işlemlerinizin devamlılığı ve güvenliği için kimlik onayını mutlaka yapmanız gerekir.  

Bitcoin Al Sat

Bitcoin al sat işlemi yapmak günümüzde kripto para platformlarında oldukça kolaydır.  Öncelikle bunun için takip etmeniz gereken bir takım adımlar vardır.  Bunlar; 

  • Üyelik oluşturmak
  • Para yatırmak
  • Bitcoin satın almak

Üyelik Oluşturmak

Öncelikle kripto para işlemi yapabilmeniz için güvenilir bir kripto para platformu bulmanız gerekir.  E-mail adresiniz üzerinden hesap açın.  Ardından sizden hesabınızı doğrulamanız istenir.  Bunu e-devlet üzerinden kısa sürede yapabilirsiniz. Türk lirası yatırmak ve çekmek için sizden bir hesap doğrulaması yapmanız istenir.  Bunu gerçekleştirdikten sonra rahatlıkla işlemlerinizi yapabilirsiniz. 

Para Yatırmak

Üyelik işleminizi tamamladıktan sonra para yatır çek menüsünden hesabınıza Türk lirası yatır butonuna tıklayarak bankanızdan bu hesaba TRY gönderebilirsiniz.  Bankalardan birini seçerek sizin için oluşturulan IBAN numarasına dilediğiniz kadar para transfer edebilirsiniz.  Ancak bu işlemleri dikkatli ve doğru yapmanız gerekir.  Paranız kripto para borsasına ulaştığında işlem yapmaya hazır hale gelirsiniz. 

Bitcoin Almak

Yatırdığınız TRY bakiyenizi görüntüledikten sonra Bitcoin alabileceğiniz market bölümüne gelerek al-sat menüsünden Bitcoin alabilirsiniz.  

Bitfinex Bitcoin Dominance

Bitfinex bitcoin dominance şu anda para piyasalarında bulunan diğer bitcoin ve altcoinlerin   alım satımının yapıldığı Britanya Virjin adalarına kayıtlı  bir kripto para platformudur. Bitfinex bitcoin dominance yatırımcıları ile   varlıklı sınıfın performansları arasında yer alacağı beklenmektedir.  

BTC USD

Bugün BTC USD gerek Türkiye’de gerekse dünyada en fazla işlem yapılan en popüler bitcoin paritelerinden biridir.  Hiçbir banka ve otoriteye bağlı kalmadan gerçekleştirdiği teknolojik işlemlerle çalışır.  Bu transferler ve yönetim ortak olarak yürütülür.   BTC USD açık kaynağa sahip ve halka açık bir kripto paradır.  Bunun kontrolü kimsede değildir ve hiçbir sahibi yoktur.  BTC USD kendine has bir özelliği bulunur.  

Bitcoin Grafik Ve Analiz

Bitcoin grafik ve analiz okuma gerçekten bilgi gerektiren ve bu konuda tecrübeli olan kişilerin yapabildiği işlemdir.  Teknik analiz yapabilmeniz için mum grafiği  tercih etmeniz gerekir. Bitcoin grafik ve analizini doğru yapmanız durumunda kripto para piyasasında çok fazla kayıpla karşılaşmazsınız.  Dolayısıyla grafik okumayı doğru bilmek ve risk yönetimi konusunda bilgi sahibi olmak bu konuda başarınızı belirleyen durumlardır.  Bunun için kripto para piyasasını takip ederek kendi başınıza rahatlıkla yapabilirsiniz.

Coin
Bitcoin Vault (BTCV)

Bitcoin Vault (BTCV) Değişen dünyada kişilerin yatırım anlayışında da çok ciddi değişimler meydana geldi denilebilir.1

5 dk. 20 Okundu
Coin
Kripto Para Nedir?

Kripto para nedir? Sorusunun karşılığı günümüz teknolojisine uygun biçimde üretilmiş dijital paradır diyebiliriz. Ayrıca kripto1

5 dk. 25 Okundu
Coin
Avalanche Coin (AVAX)

Avalanche Coin (AVAX) , merkeziyetsiz finans uygulamalarından biri olan Avalanche Coin (AVAX) sayısal platformlar üzerinden1

5 dk. 24 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.