KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Bebek Nasıl Tutulur? En İyi 6 Bebek Kucağa Alma Pozisyonu

Bir annenin en önemli varlıklarından biri yeni doğan bebeğidir. O halde bebeğin henüz gelişim aşamasında olmasından dolayı onu doğru pozisyonda tutmak çok önemlidir. Bunun sebebi herhangi bir yanlış pozisyonda onun minicik bedeninin zarar görmesidir. Hal böyle olunca bebek nasıl tutulur sorusunun yanıtı niteliğinde olan birçok cevap ortaya çıkıyor. Hiçbirini göz ardı etmeden bu yazımızda sizlerle paylaşılan önerileri dikkate alın.

Bebek Nasıl Tutulur?

Her şeyi ile sakındığınız minicik yavrunuzu kucağınıza alırken bile dikkat etmelisiniz. Bebek kucakta nasıl tutulur sorusunun yanıtları niteliğinde fikirleri sizlere sunuyoruz.

Ceyda Düvenci tarafından yayınlanan videolu içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

Bebeği Sarılarak Tutmak

Bebeğinizi sarılarak kucağınıza alacaksanız burada dikkat edilmesi gereken ilk adım kendinizden emin olmanız ve hiçbir şekilde tedirgin olmamanızdır. Bu pozisyonda bebeğiniz sizin tedirgin olduğunuzu anlayabilir ve bu onu rahatsız edebilir. Her ne olursa olsun o kadar sakınmanıza gerek olmadığını, bebeğinizi kucağınıza aldığınızda anlayacaksınız.

Bebeğin Başını Avuçlarınla, Alt Kısmını İse Diğer Elinle Destekle

Ana rahminden yeni çıkmış bir bebeğin baş kısmı genellikle vücuduna ağır gelecektir. Bu sebeple dik konuma getirdiğinizde başı arkaya doğru düşebilir. O halde kesinlikle başını bir elinizle desteklemeniz gerekiyor. Tabii ki bu tutuş şeklinde kesinlikle bebeğinin başına ve beline baskı yapmamaya dikkat et.

Bebeğin Başını Göğsüne Yasla

Bebek-Nasil-Tutulur-En-Iyi-6-Bebek-Kucaga-Alma-Pozisyonu-1

Bebek-Nasil-Tutulur-En-Iyi-6-Bebek-Kucaga-Alma-Pozisyonu-1

Bu pozisyon bir anne ve bebeğin arasındaki en duygusal bağı kuvvetlendirir. Bebeğiniz sizin kalp atışlarınızı dinleyerek huzur bulduğunu göreceksiniz. Bebeğinizin başını göğsünüze yasladığınızda sırt ve baş kısmını yine ellerinizle desteklemeniz gerektiğini unutmayın.

Bebeği Beşik Tutuşu İle Tut

Beşik tutuşu adı verilen pozisyon anne ile bebeğin göz temasının en yoğun olduğu pozisyondur. Bunun yanı sıra bebeği doğru, sağlık açısından faydalı ve ona zarar vermeden tutmanın en kolay yoludur diyebiliriz. Hem bu pozisyonda onun rahatça uyuması için ileri geri hafifçe sallayarak onu rahatlatabilirsin.

Bebeği Karnına Hafif Baskı Yaparak Tut

Bu pozisyon bir bebeğin mızmızlanarak ağlamasını yatıştırmak için en doğru tutuş şeklidir. Bu esnada kesinlikle dikkat edilmesi gereken şey bebek nasıl tutulur sorusunun yanıtını bulurken onun karnına ağır baskı uygulamamaktır.

Emzirme Pozisyonunda Tut

Bebeğinizi emzirme pozisyonunda tutmak onu beslemek için yaratabileceğiniz en rahat pozisyonlardan biridir. Bu şekilde besinleri daha kolay sindirecek ve gazını da aynı anda çıkarabilecektir. Bebeği hem ayakta hem de otururken bu şekilde tutabilirsin.

 

İçerik
Çocuk İçin Yürümeyen Evlilik Devam Ettirilir Mi

Çocuk İçin Yürümeyen Evlilik Devam Ettirilir Mi? Çiftler için özellikle evlilikte yaşanan sorunlar karşısında yürümeyen1

2 dk. 57 Okundu
İçerik
Mutfaklarda Havalı Perde Seçimi

Mutfaklarda Havalı Perde Seçimi , dekorasyonun en önemli parçalarını  oluşturmaktadır. Mutfak dekorasyonlarında genellikle gözden kaçan1

2 dk. 52 Okundu
İçerik
Yeni Yılın Mutfak Trendi

Yeni Yılın Mutfak Trendi , her yıl eskisini yenisine devrederken renklerin görkemli gücünü bizlere gösteriyor.1

2 dk. 64 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.