KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Uzaylılar Var mıdır?

Uzaylılar Var mıdır? Bu soruyu pek çok kez tarihin farklı zamanlarında kendi kendimize veya farklı uygarlıklar sormuştur? Bu koca evrende yalnız mıyız? Yoksa bizim gibi evrende başka canlılarda var mıdır? Uzaylılarla ilgili pek çok film yapıldı. Kimi filmler ailemizle izleyebileceğimiz izlediğimizde de içimizi ısıtan sevimli filmlerdi. Kimi filmler bizi güldüren filmlerdi. Kimi filmler ise umarım uzaylılar gerçek değildir dedirtecek kadar korkutucu filmlerdi. Bazı filmlerde tamamıyla hayal kırıklığından ibaretti. Bazen sahte haberler veriliyordu. Uzaylılar gözüktü diye ya da 51.bölge de uzaylıların var olduğunu kanıtlandığını söyleyen sahte haberler. Düşününce uzayda gerçekten uzaylı olsa bizim için ne kadar iyi olabilirdi veya evrende yalnız olsak ne kadar korkutucu olabilirdi. Pek çok olasılık var ama uzaylıların olup veya uzaylıların olmaması yarı yarıya bir ihtimal. İkisi de eşit derecede korkutuyor.

Uzaylilar Var midir

Astrobiyolog Jonti Horner’a göre uzaylıların var olduğunu fakat bizden çok uzak olabileceklerini düşünüyor. Galaksimizde yaklaşık 2 trilyon gezegen olduğundan kaynaklı uzaylı uygarlıkları bulmanın zor olduğunu ama imkansız olmadığını düşünüyor.

Uzay teknolojisi uzmanı Rebecca Allen’a göre uzaylılar var ama bize benzemiyorlar. Yani daha çok mikroorganizma şeklinde uzaylıların var olabileceğini düşünüyor. Sebebi ise mikroorganizmalar çok daha dayanıklılar. İnsanların yaşaması imkansız olabileceği yerlerde kendileri başa çıkarak hayatta kalabiliyorlar. Bu yüzden uzaylıları mikroorganizmalar olarak görüyor.

Astrobiyolog Martin Van-Kranendonk’a göre uzaylıların var olamayacağını düşünüyor. Sonu.çta bu da bir olasılık. Uzaylıların var olma olasılığı gibi hiç var olmama olasılığı da var. Uzaylıların var olup olamaması ile ilgili soruları cevaplayamayacağımızı düşünüyor. Başka bir kimyasal sistemde yaşamın neyi oluşturduğunu bilmediklerinden kaynaklı yaşamın olamayacağını düşünüyor.

Sonuçta yaşamın olup olmayacağı ile ilgili pek çok olasılık var. Belki de vardır ama teknolojimiz yetmiyordur. Belki de gelecekte yanı uzay filmlerindeki gibi olmasa da komşumuz olan uzaylılarla tanışabiliriz. Uzaylıların varoluşu ile ilgili pek çok teori var. Bazı teoriler mantıklı bazıları da çok saçma olabiliyor.

Uzaylilar Var midir1

Belki de henüz uzaylılar daha gelişmiş bir uygarlığa sahip değillerdir. Bu yüzden de birbirimizi bulamıyoruz. Belki de uzaylılarla herhangi diplomatik bir ilişkiye de ihtiyacımız yoktur. Sadece yalnız olmaktan korktuğumuz için bir arkadaş arıyoruzdur.

İçerik
Çocuğunuza Cinsel Eğitimi Hangi Dönemde Vermelisiniz

Çocuğunuza Cinsel Eğitimi Hangi Dönemde Vermelisiniz? Erkek ya da kız çocuklarda özellikle cinsel eğitim konusunda1

2 dk. 13 Okundu
İçerik
Falda Baykuş

Kahve falında görülen baykuş haber olarak adlandırılırken bu haberin can sıkıcı olacağından söz edilir. Falda1

4 dk. 8006 Okundu
İçerik
Su Tüketimi Tatlı Su Kaynakları Azalıyor Mu

Su tüketimi ve tatlı su kaynakları azalıyor mu Tatlı su insanların ve yaşayan diğer canlıların1

2 dk. 13 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.