KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek Odası Dekorasyonu, Hayatınıza yeni birinin girdiğini düşünün. Bu kişi en ama en sevdiğiniz kişi olacak; bebeğiniz! Ne sever, nelerden hoşlanır hiç bilmeden muhteşem bir oda hazırlamak için elinizden geleni yaparsınız değil mi? Bebek Odası Dekorasyonu özellikle anne ve anne adaylarının en sevdiği ve gördükleri her dekorasyon malzemesini odaya eklemesi olarak tanımlanabilir. Bazen istemeden o kadar abartılır ki bebek odası değil de muhteşem bir saray odasına dönüştürülür. 🙂

Bebek Odası Dekorasyonu en fazla merak edilen ve üzerine konuşulan dekorasyon türlerinden biridir. Anne-bebek uzmanları tarafından da zaman zaman konu ele alınarak makaleler yazılır.

bebek odasi dekorasyon

Bebek Odaları

Bebek odaları, sevilerek dizayn edilen ve hazırlanırken en çok heyecanlanılan alanlardır. Hayatınıza yeni girecek bireyin evin en güzel yerini hazırlamak her anne babanın isteğidir. Evinizde hangi odanın bebek odası olacağına karar verirken aşağıda yazacağımız 3 konu önemlidir. Sağlıklı ve konforlu bir bebek odası için dikkat etmenizde yarar olacaktır.

  • En çok gün ışığı alan odayı tercih edin. Bebekler ilk 6 ay sadece gündüz ve gece ayrımını yapabilir.
  • Bebek odalarında kalın perdeler kullanmayın. Gündüz ve gece ayrımına bebeğin alışabilmesi için orta incelikte perdeler tercih edilebilir.
  • Duvar boyasında su bazlı boyalar bebek sağlığı açısından önem teşkil eder.
bebek odasi nasil olmali

En Kullanışlı Bebek Odası için Dekorasyon

Günümüzde teknoloji ve internet dekorasyon tarzlarını da etkilemektedir. İnternette gördüğümüz bir dekorasyon fikrini seçebilir ve bebek odası için kullanabilirsiniz. Fakat Bebek Odası Dekorasyonu için dikkat edilmesi gereken temel nokta bebeğin sağlığına göre kullanılan dekorasyon malzemeleridir.

Son zamanlarda en çok tercih edilen En Kullanışlı Bebek Odası için Dekorasyon fikirlerini sizler için hazırladık. Keyifli okumalar dileriz.

Huzurlu bir ortam için sade renkler: Bebek odalarında kullanılan boyaların su bazlı olması bebek sağlığı için önemlidir. Nötr ve sade renkler tercih etmek daha huzurlu bir ortam oluşturur. Seçilen renkler farklı objeler ve ışıklandırmalar ile hoş bir bebek odası oluşturulabilir.

Bebekler için özel alan yaratın: Bebekler ilk 6 ay sonrası emeklemeye başlarlar. Keşif dönemine geçen bebekler için odalarında meraklarını giderebilecek dekorasyon ürünleri ile bütünleşebilecek eşyalar kullanılabilir.

Duvara monteli bir pano mutlaka edinin: Bebekler çok hızlı büyür. Bu nedenle bir bebek odasını sadece yatak, gardırop ve oyuncaklardan oluşturmayın. İlk 6 ay sonrası meraklarını giderebilecek olan bir yazı tahtası mutlaka her bebek odasında bulunması gereken ürünlerden biridir.

Priz ve anahtarlık seçimi: Bebek güvenliği için kilitli prizleri tercih edin. Prizlerin ve elektrik anahtarlarının etrafına değişik figürler çizerek hoş bir görüntü elde edilebilir.

Dekorasyon temasını belirleyin: Modern, şık, sade, bohem, İskandinav tarzı.. bebeğiniz için nasıl bir oda istiyorsunuz belirledikten sonra uygun mobilyalar ile dekorasyona başlayabilirsiniz.

Işıklandırma tercihi: Klasik bir ışıklandırma sistemini bir kenara bırakın. Asma bir tavan üzerine farklı dizayn edilmiş ışıklandırmalar sayesinde harika bir bebek odası hazırlayabilirsiniz.

Kendin yap projelerinden birini deneyin: Bebeğinizin odasına kendiniz bir dekoratif ürün tasarlayın.

Farklı tasarımlı raflar kullanın: Bu sayede sıradanlıktan uzak bir eşyayı daha odaya ekleyebilirsiniz.

Halı seçimi: Oyun desenli halıların seçimi hem uzun süre kullanım açısından iyi olmaktadır. Hemde çocukların motor gelişimi üzerinde önemli derecede etkileri vardır.

bebek odasi 1

İçerik
Banyo Yenilemeden Önce Okunması Gerekenler

Banyo Yenilemeden Önce Okunması Gerekenler yazımız ile doğru renklerle dekorasyonlarınızda uyumu yakalayabilirsiniz. Banyo dekorasyonlarında dikkat1

2 dk. 49 Okundu
İçerik
Mutfak Dekorasyonlarında Masa Kullanımı

Mutfak Dekorasyonlarında Masa Kullanımı , ailenin yemek yediği alanlardır. Salonda kullanılan masaların yanı sıra mutfaklarda1

2 dk. 16 Okundu
İçerik
Duşakabin Modelleri

Duşakabin Modelleri , banyo dekorasyonlarında en çok tercih edilen ürünlerdir. Banyolar genellikle küçük olduğu için1

2 dk. 79 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.