Hobi

En İyi 5 Ünye Plajları, Ünye’de Gidilecek Plajlar

Bu yazımızda Ünye’de gidilecek plajlar hakkında sizlere bilgi vererek bu bölgeye geldiğinizde zaman kaybetmeden ünye plajları arasında herhangi birine kolaylıkla ulaşmanızı sağlayacağız.

Ordu’nun en güzel sahil ilçelerinden biri olan Ünye, plajlari, tarihi yerleri, piknik alanları ve buna benzer gezilecek yerlerinin yanı sıra sahil kenti olması sebebiyle yaz tatilini plajlarda geçirmek isteyen kişiler için de farklı alternatifler sunuyor. Karadeniz’de doğal yapının kolay kolay bozulmadığı bir ilçe olduğu için mavi ve yeşili aynı anda yaşamak için en doğru seçenek olacaktır. Bu yazımızda Ünye’de gidilecek plajlar hakkında sizlere bilgi vererek bu bölgeye geldiğinizde zaman kaybetmeden ünye plajları arasında herhangi birine kolaylıkla ulaşmanızı sağlayacağız.

Ünye’de Gidilecek Plajlar

Ünye, Karadeniz’in en uzun sahil şeridine sahip olan önemli ilçelerinden biridir. Bu sebeple bölgede birbirinden farklı bir sürü halk ve ücretli plajlar bulunuyor.

ünye plajları
ünye plajları

Ünye Plajları Arasında En İyisi : Çamlık, Fokfok Plajı

Ünye’de haftasonu geçirmek isteyenlerin en uğrak noktalarından biri olan çamlıkta bu bölgede yaşayan genç ve yaşlı herkesin sürekli olarak yüzdüğü fokfok plajı bulunmaktadır. Her ne kadar kayalık bir alana yapılanmış olsa da atlama yerleri ve sığ denizi sebebiyle çok fazla tercih ediliyor. Bu bölgede dilerseniz denize girerken ailenizle birlikte çam ağaçlarının arasında piknik yapabilirsiniz.

Uzunkum Plajı

İsminden de anlaşıldığı gibi çok uzun bir alana yayılan plaj içerisinde ücretli şezlong kiralayabileceğiniz ya da havlunuzu atıp denize girebileceğiniz alanlar bulunuyor. Plaj içerisinde bulunan kumsal “Ünye Kumu” olarak nitelendirilen birçok hastalığa iyi gelen sağlık açısından faydalı kumdan oluşmaktadır. Ünye’ye geldiğinizde ilk tercihiniz olması gereken plajlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Çınarsuyu Plajı

Her ne kadar Ünye’ye ait bir plaj olsa da Samsun’un Terme ilçesine daha yakındır. Bu plaja sahil yolundan kalkan yeşil – beyaz dolmuşlara binerek ulaşabilirsiniz.

İnciraltı Plajı

Ünye – Fatsa karayolu üzerinde bulunan yeni Ünye Devlet Hastanesine yakın bir konumu olan bu plajda güvenli bir şekilde yüzebilirsiniz. Her ne kadar suyu soğuk olsa da keyifli zaman geçirmeniz adına sizlere farklı seçenekler sunacaktır.

Kadınlar Plajı

Ünye’de son zamanlarda oluşan değişikliklerin önemli bir parçası olan Kadınlar Plajı, Gölevi Mahallesinde bulunuyor. Bu alanın etrafı çitlerle çevrilmiş ve bayanların rahatlıkla denize girmesi sağlanmıştır. Plaja ulaşmak için yine sahil yolunda 10 dakikada bir geçen yeşil – beyaz dolmuşları kullanabilirsiniz.

Ünye plajları özellikle şehir merkezine yakınlığı ve mükemmel kumsalları ile bilinmektedir. Bu kumsallarda denize girmenin ve keyifli vakit geçirmenin kaçınılmaz olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AdBlock Engellenmiştir!

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakın.