KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Banyo Fayansları Nasıl Boyanır ?

Banyo Fayansları Nasıl Boyanır ? sorusu herkesin merak ettikleri arasında. Banyo dekorasyonlarında yapacağınız en ufak değişiklikler havayı birden değiştirebilir.Banyolarından sıkılan ve yeni değişiklikler isteyenler için banyo fayanslarını boyamak tam size göre. Eskiyen,parlaklığı ve etkisi azalan fayanslarınızı boyayarak yenisini aratmayacak tarzlar yaratabilirsiniz.

Banyo Fayanslari Nasil Boyanir 2
Banyo Fayansları Nasıl Boyanır ?

Fayanslar boyanır mı?

Banyo fayansları da boyanabilir. Dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Boyanın türüne ve kalitesine göre kalıcılığı değişmektedir.Banyolar genellikle nemli ve ıslak alanlar olduğu için suyun özellikle yakın temasta bulunduğu yerlere seçilen boya türü oldukça önemlidir. Hatta bu durumu daha aza çekmek için duşakabin ve lavabo bölgelerinin boyanmaması da tercih edilebilir.

Suya temas eden bölgelerde boya hızlı bir şekilde çatlayabilir ve aşınabilir. İlk aşamada hazırlık oldukça önemlidir. Fayansların temiz olması gerekmektedir. Fayanslarda leke ve çizikler oluşmamasına ve son temizliğini yaparken de oluşturmamaya dikkat etmelisiniz. Kurulama işlemini uzun tutabilirsiniz. İyice kuruduğundan emin olun.

Banyo Fayanslari Nasil Boyanir 3
Banyo Fayansları Nasıl Boyanır ?

Fayanslarınızı mat bir görünüme getirmek oldukça önemlidir. O yüzden fayanslarınızda parlak alanlar varsa bu alanları zımparalamanız gerekmektedir.Zımpara işlemi bittikten sonra fayanslarınızı tekrar temiz hale getirmeyi unutmayın.Sentetik zımpara da işinizi kolaylaştıracaktır. Dilerseniz zımpara makinesinide kullanabilirsiniz. Fayanslarınız boyamaya hazır. Boyama yapmadan önce dekorasyonunuza göre renk seçimlerinizin doğruluğundan emin olun. 

Fayanslarınızda kullanabileceğiniz iki farklı boya tip vardır. Epoksi boya ile zor olan materyallerde kalıcı olma olasılığı daha yüksektir. Kurulama işlemleri daha zordur.Bu yüzden kullanım talimatlarına uymanız önemlidir. 

Banyo Fayanslari Nasil Boyanir 4
Banyo Fayansları Nasıl Boyanır ?

Lateks fayans boyası ise astar atıldıktan sonra (bir kat boya öncesinden attıktan sonra) üzerine sürebileceğiniz bir boya türüdür. Fayans seramik gibi materyallerde yapacağınız boyama işlemlerinde en çok uygun ve doğru sonuç alınan boyadır. Renk durumuna göre 2 veya 3 kat boyamalar yapabilirsiniz.

Fayans boyamalarında derz dolgularını boyamamaya dikkat etmelisiniz. Fayansa göre daha hızlı aşınan ve hoş görünmeyen bu bölgeler istediğiniz şıklığı yakalamanıza engel olacak , küçük ama çok büyük bir etkidir. Boyamalarda kenarlarına şeritli bantlar yapıştırabilirsiniz. Şeritli bantlarla derz aralarını korumaya çalışırken boyaları alttan sızdırmaya da çok dikkat etmelisiniz.

İçerik
Renkli Yemek Odası Dekorasyonu

Renkli Yemek Odası Dekorasyonu , tarzınızı özgür biçimde yansıtabileceğiniz, ben değil eşyalarım konuşsun dedirtenlerin en1

2 dk. 15 Okundu
İçerik
Mutfak Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Mutfak Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar vardır. Mutfaklar en çok vakit geçirilen alanlardır. Vaktin çok1

2 dk. 42 Okundu
İçerik
Banyo Dekorasyonunda Renkli Tasarımlar

Banyo Dekorasyonunda Renkli Tasarımlar, ile misafirlerinizi kıskandıracak fikirlere hazır mısınız? Bir kaç değişikliklerle banyonuzun son1

2 dk. 17 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.