KATEGORİLER
Kripto Al Sat


AppStore Arama Geçmişi Temizleme

AppStore, arama geçmişini silme konusunda neredeyse tüm kullanıcılarına basit olanaklar sunmaktadır. Bu olanakları dilediğiniz gibi değerlendirebilir ve herhangi birinin görmesini istemediğiniz indirmelerin ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Hâl böyle olunca biri telefonunuzu eline aldığında arama geçmişini kontrol etmek isterse geçmişe dair hiçbir bilgi bulamayacağı için başarısız olacaktır. Biz de söz konusu içeriğimizde sizlere arama geçmişi silme işlemleri için gerekli adımları en detaylı haliyle paylaşıyoruz.

Bkz: iPhone veya iPad’de Ekran Süresi Kapatma

İndirilen Uygulamaların Geçmişi Neden Silinmelidir?

Apple, günümüzde en güvenilir işletim sistemine sahip olduğu için yaptığınız indirmeler ve cihazınızda depoladığınız uygulamalar hiçbir şekilde diğer kişilerin erişimine açık olmayacaktır. Bu sayede de hem geçmişe ait verilerinize gittiğiniz her yerden erişebilirken hem de içiniz rahat olur.

İndirmiş olduğunuz uygulamaların iCloud’da yedekleniyor olması gizliliğini bir nebze de olsa ortaya çıkarmaktadır. Bu sebeple sizin de söz konusu geçmişi temizlemeniz ve problemlerin tamamını ortadan kaldırmanız gerekiyor.

AppStore İndirme Geçmişi Temizleme Adımları

AppStore Arama Gecmisi Temizleme 2
AppStore Arama Geçmişi Temizleme

AppStore’dan indirdiğiniz dosyalarla alakalı herhangi bir kanıt bırakmamak için takip edeceğiniz işlem adımları aşağıda belirtilmiştir.

 • “AppStore” uygulamasını başlatın.
 • “Bugün” bölümüne geçin.
 • “Profil Resmi” simgesine tıklayın.
 • “Satın Alınanlar” seçeneğine basın.
 • “Satın Aldıklarım > Gizle” yolunu takip edin.

Bu işlem adımlarının ardından artık herhangi bir şekilde satın aldığınız ya da cihazınıza indirdiğiniz uygulamalar hiçbir şekilde diğer kişiler tarafından görüntülenemeyecektir. Söz konusu adımları eksiksiz bir şekilde uygulamak AppStore arama geçmişini temizleme için yeterli olacaktır.

AppStore İndirme Geçmişinde Gizlenen Uygulamaları Gösterme

AppStore’da daha öncesinde indirdiğiniz uygulamaları ya da satın aldığınız ürünleri gizleme yolunu tercih ettiğinizde tercihlerinizin ardından pişman olursanız gizlediğiniz dosyaları tekrardan görüntülemeye açabilirsiniz. Bu işlem unutulmayarak Apple tarafından kullanıcılara sunulmuştur. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • “AppStore” uygulamasını başlatın.
 • “Bugün” bölümüne gidin.
 • “Profil Resmi” simgesine tıklayın.
 • “Apple Kimliği” seçeneğine dokunun.
 • “Gizli Satın Alımlar” bölümüne girin.

Burada tekrardan görüntülenmesini istediğiniz uygulamaları tek tek seçip görünür hale getirin. Birçok kişi söz konusu işlem adımlarını uygulama konusunda problemlerle karşılaşıyor olsa da fazlasıyla basit olduğu için sorun kısa süre içerisinde çözülecektir.

AppStore’da İndirilen Uygulamalar Arama Bölümünde Gözükür Mü?

AppStore’dan indirdiğiniz uygulamalar bir sonraki arama işlemlerinde ilgili alanda sürekli olarak karşınıza çıkacaktır. Bu durumun ne yazık ki herhangi bir çözüm yöntemi bulunmuyor. Tek yapmanız gereken herhangi biri tarafından görülmeyen AppStore aramalarınızı hesabınızdan çıkış yaparak gizlemektir. Birçok kişi de söz konusu işlemleri gerçekleştirmek için bu yolu deniyor.

Bu içeriğimizde AppStore’dan indirilen uygulamaların gözüktüğü zaman dilimlerinde söz konusu indirmelerin gizlenmesi için yapılması gereken işlemleri en detaylı haliyle sizlerle paylaştık. Bu işlem adımlarını eksiksiz bir şekilde takip eden kullanıcılar problemi basit bir şekilde çözebiliyor. Siz de herhangi bir sorunla karşılaşma durumunda direkt olarak yorum bölümünden sorunu belirtebilir ve destek alabilirsiniz.

İçerik
Samsung Numara Engelleme

Samsung telefonunuzda istenmeyen numaralarını veya tüm bilinmeyen arayanları engelleme; Samsung akıllı telefonlar sayesinde aileniz ve1

4 dk. 5571 Okundu
İçerik
Amazfit T-Rex İncelemesi

AmazfitT-Rex , en az birkaç yıldır radarımızda. Orijinal Amazfit Bip deplasmanda Samsung Gear S3 gibi1

3 dk. 13 Okundu
İçerik
Mac için YouTube Video Nasıl İndirilir?

Mac için YouTube Video Nasıl İndirilir? Günümüzde birçok sosyal paylaşım sitesinde YouTube üzerinden yayınlanan videoları1

3 dk. 22 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al