KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Apple Watch Series 3

Akıllı Saatlerin Tarihçesi , dijital saatlerden sonra akla gelinen bir fikirle 2012 yılında Pebble firması ilk akıllı saati üretmiş ve büyük bir miktarda para kazanmıştır. Firmanın saatleri siyah LCD ekran, sensörler, titreşim ve bluetooth gibi özelliklere sahip olup insanların hayatlarını kolaylaştırmıştır.

Akıllı Saatlerin Fiyatı Nedir?

İlk çıktığı zamanlar çok pahalı olan akıllı saatler zaman geçtikçe birçok markanın farklı modellerde saatler çıkarmasıyla fiyat değişikliği göstererek 200-5000 TL arasında olmaktadır.

Özellikleri Nelerdir?

-GPS

-Telefon Bildirimleri

-Nabız Ölçme

-Adım ölçme

-Uyku kalitesi ölçme

-Müzik kontrolü

-Alarm

-Kalori hesaplama

-Telefon konuşması yapabilme

-Ses komutla mesaj yollayabilme

-Spor takibi yaparak günlük aktivite kontrolü

Akıllı Saat mi Bileklik mi?

Bu ürünleri birbirinden ayıran bazı özellikler bulunmaktadır. Akıllı saatler telefonun yapabileceği birçok şeyi yaparken, akıllı bileklikler daha çok spor uygulamaları üzerine çalışarak günlük aktivitenizi kontrol etmektedir.

Akıllı Saat Nedir ve Ne İşe Yarar?

Günümüzde sadece telefon ve bilgisayarların yetmemesiyle birlikte daha pratik ve kolay şekilde iletişim sağlayan, günlük aktivitemizi kontrol eden, anlık bildirimleri gösteren küçük bir bilgisayar yerleştirilmiş normal bir saat gibi kola takılan teknoloji ürünüdür. 

Akıllı saatler marka ve modeller olarak birçok seçenek bulunmaktadır. Bunlardan birini örnek vermek gerekirse Apple Watch Series 3 bunun için en uygunudur.

Apple Watch 3 GPS 42mm Hangi Cihazlarda Uyumludur?

Apple markalı olan 6s ve üzeri modellerde saatinizi tanımlayarak uyumu gerçekleştirebilirsiniz. Yanında verilen şarj kablosunu Apple güç adaptörünüze bağlayarak saati şarj edebilirsiniz. Apple watch 3 serisi bunun için size en uygun cihazdır.

Apple Watch Nasıl Kullanılır?

Günlük hayatınızda aktivitelerini yaparken kalori durumunuzu, sağlık bilgisi olarak nabız atım sayınızı, nefesinizi kontrol edebilmektedir. Bunları doğru olarak algılayabilmesi için saatinizin cildinize değmesi gerekmektedir. 

Saatinizi ilk aldığınız zaman da telefonunuza Apple Watch uygulamasını indirerek telefonunuzla eşleşmesini sağlayarak ve gerektiği zamanlarda da güncellemelerini yapabilirsiniz. Bildirimlerinizin durumu için telefonunuzda uygulamanın bildirimler kısmından yapabilirsiniz.

Nasıl Şarj Edilir ve Pil Ömrü Ne Kadar?

Saatinizi almadan önce adaptörünüzü satın almalısınız veya ekstra bir adaptöre sahipseniz manyetik şarj kablosunu takıp saatinizin arka kısmında bulunan mıknatıs sayesinde rahatlıkla çekim yapıp şarj edebilirsiniz.

Apple watch 3 pil ömrü kullanıma, güncellemeye ve hücresel ağa göre değişmektedir. Ayrıca 50 metre suya kadar dayanıklılık sağlaması test edilmiştir ve onaylanmıştır. Fakat çok fazla yüksekten dalmalı su sporlarında veya dalışlarda kullanılmamalıdır. 

Farklı Renkte Kordonları Var mıdır?

Ürünün kendi renginin siyah ve 42 mm olmasıyla birlikte farklı renkte de apple watch kordonları mevcuttur. Farklı renk ve dokulardaki kordonları tercih edebilirsiniz.  Uzay grisi alüminyum kasası ve 42 mm kayışına uygun şekilde koruyucular ve farklı kordonlar takabilirsiniz. 

Apple Watch Series 3 Özellikleri:

 • Uzay Grisi alüminyum kasa
 • Jiroskop
 • İvmeölçer
 • 8GB kapasite
 • Optik kalp sensörü
 • Blueetooth 4.2
 • 18 saatlik pil ömrü
 • Barometrik altimetre
 • WatchOS 6
 • Çift çekirdekli işlemciye sahip S3
 • 50 metre suya kadar dayanıklı
 • Kompozit arka yüz
 • W2 Apple wireless bağlantı çipi
 • Wi-Fi (802.11b/g/n 2.4 GHz
 • GPS/GNSS

Apple Watch’ da Problem Yaşandığında Ne Yapılır?

Saatiniz eğer Türkiye’den alınmış ise fabrikaya yollandığında veya Genius Bar’larda kontrol edildiğinde müşteri hatası anlaşılmazsa ve ürünün kendinden kaynaklı bir problem olduğu tespit edilirse tamir edilebilir. 

Fakat 2 yıllık garanti süresini geçmiş ise ürünün kendinden de kaynaklı bir problem oluşmuşsa süresi geçtiği için ücret alınarak tamir edilmektedir.

İçerik
KEP Adresi Nedir, Nasıl Alınır ve Avantajları Nelerdir?

KEP Adresi Nedir, Nasıl Alınır ve Avantajları Nelerdir? ,Kayıtlı Elektronik Posta, dünya genelinde birçok şahıs1

3 dk. 49 Okundu
İçerik
Programsız Anakart Modeli Öğrenme

Bir bilgisayarın çalışması ve işlevselliğini sürdürebilmesi için gerekli olan en önemli parçalardan biri anakarttır. Bu1

3 dk. 29 Okundu
İçerik
İnsana En Çok Benzeyen 7 Robot ve Geliştiren Ülkeler

Günlük hayatımızın her alanında teknoloji ile iç içe yaşıyoruz. Akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar...  Ama hiçbiri1

4 dk. 11715 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.