Ana Sayfa Teknoloji PS5 Telefondan Yönetmek

PS5 Telefondan Yönetmek

PS5-Telefondan-Yonetmek
PS5-Telefondan-Yonetmek

Sony’e ait resmi olarak yayınlanan PlayStation 5 uygulaması cihazınızın işletim sistemi ne olursa olsun indirilebilir olmasıyla dikkat çekiyor. Hâl böyle olunca evinizde bulunan PS5 cihazınızı dilediğiniz noktadan kontrol edebiliyorsunuz. Bu uygulamayı indirerek elinizde bulunan telefonunuzu klavye olarak kullanabilir ve aynı zamanda oyun konsolunuzdaki medyaları rahatlıkla yönetme fırsatı yakalayabilirsiniz. PS5’i Telefondan Yönetmek konusunda ne yapmanız gerektiğini bu yazımızda sizlere detaylıca anlatıp işlerinizi kolaylaştıracağız.

PS5 Telefondan Yönetmek

ps5 telefondan yonetmek

PS5 cihazınızı telefondan yönetmek için aşağıdaki adımları sırasıyla gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. Tüm işlemleri başarıyla tamamladığınız sürece konsolun üzerinde sadece evdeyken değil dışarıdayken bile hakimiyet kurabilirsiniz.

  1. Android telefonlarınıza uygulamayı buradan, iOS cihazlarınıza ise uygulamayı buradan ücretsiz bir şekilde kurarak işe başlayın.
  2. PlayStation uygulamasını telefonunuza yükledikten sonra PlayStation Network hesabınızla uygulamaya kullanıcı girişi yapın.
  3. PS5 cihazınızı telefonunuza bağlamak için aynı ağ bağlantısı içerisinde olmanız gerekiyor. Bu bağlantıyı sağladığınızda “PS5’e Bağlan” butonuna tıklayarak sonrasında “İkinci Ekran” özelliğini aktifleştirin. Bu adımın ardından uygulama ile konsol arasındaki bağlantı görünür hale gelecektir.
  4. PS5 cihazınızda Ayarlar > PlayStation App Bağlantı Ayarları > Cihaz Ekle adımlarını takip ederek ekranınızda gözüken kodu uygulamanıza yapıştırarak cihazınızla PS5 arasındaki bağlantıyı aktifleştirin.
İlginizi Çekebilir:  Benzersiz Steam Arka Plan Önerileri 2021

PS5 telefondan yönetmek için yapmanız gereken işlemler burada anlatılan 4 adımla sınırlıdır. Bu işlemden sonra evinizde eğlence amacıyla kullandığınız oyun konsolunu istediğiniz gibi özgürce yönetebilirsiniz. Uyku vakti geldiğinizde PS5 cihazınızı açık unuttuğunuz aklınıza gelirse yatağınızdan kalkmaya gerek kalmadan uygulama aracılığıyla cihazınızı kapatabilirsiniz. PS5 telefon bağlantısı işlemiyle ilgili bilinmesi gerekenler bunlarla sınırlı olup oyun dünyanıza cep telefonunuzu da artık bu işlemle katabilirsiniz.

Bkz: PS5 Ekran Görüntüsü Alma, PS5 SS Nasıl Alınır?

Her geçen gün teknoloji ve bilgisayara olan ilgimin artmasıyla edindiğim bilgileri bu site aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum. Beni aşağıdaki sosyal medya adreslerimden takip edebilirsiniz.

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz