KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Apple Watch Android Telefonda Nasıl Kullanılır?

Apple Watch ara yüzü başlangıçta kafa karıştırıcı olsa da üçüncü ve dördüncü nesil Apple Watch daha kullanışlı ve daha basit bir ara yüzle geliyor ve bilekte harika görünen çerçevesiz ekran teknolojisi sunuyor.

İşte burada Apple Watch kullanıcıların apple watch android telefonda nasıl kullanılır? sorusu akla geliyor ve sıklıkla araştırılıyor. Wear OS ve Galaxy Watch gibi markalar farklı kullanım özelliklere sahip olsa da genel olarak Apple saatler en yakın rakiplerine göre daha uzun pil ömrüne ve kullanış özelliklere sahiptir.

Apple Watch’u bir Android telefon ile nasıl eşleştirebileceğinizi bilmeniz açısından bir takım kural ve hususlara dikkat etmek ve doğru işlem basamaklarını takip etmek gereklidir.

Apple Watch’u Android Telefona Nasıl Bağlarız?

Apple watch’ın android telefonda nasıl kullanılacağı konusunda merak edenlere verilecek ilk cevap söz konusu olan apple watch ile akıllı cep telefonlarının birbirleriyle tam ve eksiksiz olarak etkileşiminin sağlanmasıdır.

Ancak bu işlemleri işlem basamaklarının doğru sıralamasına göre yapmak ve eksiksiz olarak tamamlamak gerekir. Bu konularda kullanıcılarını bilgilendiren Apple, kendi sayfasında bu konularda açıklamalar da yaparak söz konusu senkronize işlemlerinin hatasız yapılmasının önemine işaret ediyor.

Şu anda: Bir LTE Apple Watch’ınız varsa, telefonunuzda yapmak istediğiniz bazı özelleştirmelerle iki farklı cihazı senkronize edebilirsiniz. Android telefonunuz var ve Apple Watch’un çalışmasını istiyorsanız aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Apple Watch'U Android Telefona Nasıl Bağlarız?

Apple Watch’u Android Telefona Nasıl Bağlarız?

Apple Watch’u Bir Android Cihazla Eşleştirme

Temel olarak, burada yaptığımız şey Apple Watch’u iPhone ile eşleştirmek ve tüm ayarların çalıştığından emin olduktan sonra iPhone’u uçak moduna almaktır. Şimdi yapacağımız işlemler şu şekildedir; SIM kartı çıkarın ve aynı SIM kartı Android telefona takın ve güçlü bir LTE sinyali bulun. Çalışacağı kesin olarak garanti edilmese de denemelerimizde olumlu sonuçlar aldık.

İki telefona ihtiyacınız var, Android ve iPhone, çünkü SIM kartları değiştirmeniz gerekiyor.

İşte bu noktada yapılması gereken işlemler şunlardır;

 • Öncelikle iPhone akıllı cihazınıza Apple Watch programını doğru olarak kurun.
 • Kurulum yaptıktan sonra deneme yaparak doğruluğunu test edin.
 • iPhone’u uçak moduna aldığınızda bağlantı kesilir, isterseniz telefonu kapatabilirsiniz.
 • Apple Watch’u kapatın.
 • iPhone’da bulunan SIM kartı Android telefonunuza takın ve cihazı açın.
 • Apple Watch’u açın.

Bu aşamaları gerçekleştirdiğimizde artık apple watch akıllı telefonda nasıl kullanır sorusunun ilk cevabı olan eşleştirmeyi yapmış oluruz.

Apple Watch'U Bir Android Cihazla Eşleştirme

Apple Watch’u Bir Android Cihazla Eşleştirme

Apple Watch’a Aile Üyesi Kurulumu Nasıl Olur?

Bu adımda bir iCloud hesabına ihtiyacınız var. Bir aile üyesi zaten bir iPad kullanıyorsa, cihaza geçici bir doğrulama kodu gönderilir. Cihazınızda hücresel ve Wi-Fi ağ kurulumunu yapmanız gerekmektedir.

Tüm bu işlemlerden sonra diğer ayarlamaları yapmamız gerekmektedir. Bunlar, Wi-Fi kurulumu, saat ara yüzü gibi çeşitli seçenekleri içerir. Tüm bu adımları eksiksiz olarak tamamladıktan sonra, Apple Watch’u başarılı şekilde kullanabilmek için telefonunuzun yanınızda olmasına da gerek kalmaz. Söz konusu Apple Watch programını başarılı bir şekilde kurduktan sonra bazı temel özellikleri gerçekleştirebilir ve Siri’yi de başarılı şekilde kullanabilirsiniz.

Apple Watch'A Aile Üyesi Kurulumu Nasıl Olur?

Apple Watch’a Aile Üyesi Kurulumu Nasıl Olur?

Apple Watch’u Android Telefona Bağladığımızda Neler Oluyor?

Apple watch android telefonda nasıl kullanılacağı sorusunu soran kullanıcıların ikinci sordukları önemli soru bağlantı yaptıktan sonra saatimizde ve telefonumuzda neler oluyor.

Bu yöntemi Apple Watch saatimizi, iPhone ve Samsung Galaxy S7 ile denedik. Apple Watch’ın bağlanması ilk başlarda biraz zaman aldı ve sinyal biraz zayıftı ancak bulunduğumuz yerden dışarı çıkmaya başladığımızda daha güçlü ve daha hızlı bir sinyal aldık ve kısa sürede bağlandık.

Siri’den SIM kartta tanımladığımız kayıtlı kişiler listemizden birkaç isim aramasını istedik, zil sesi ve ses kalitesi iyiydi. Ama bunun dışında Siri ile mesaj gönderip saati öğrenmekten başka bir şey yapamadık.

Apple Watch'U Android Telefona Bağladığımızda Neler Oluyor?

Apple Watch’u Android Telefona Bağladığımızda Neler Oluyor?

Apple Watch ile Eşleştirilen Bir Android Telefondan Hangi Fonksiyonel Özellikler Bekleyebilirim?

Söz konusu bu soruya cevap verirken akla gelen diğer bir soru eşleştirmeden sora telefonda ve saatinizde hangi fonksiyonları kullanacağız sorusu;

Apple Watch ve yüklü uygulamaları mobil ağ üzerinden güncellenebilir; iPhone’unuzun çalışmasını gerektiren uygulamaları seçin. Apple Watch ile telefon görüşmeleri gönderip alabilirsiniz, ancak mesaj göndermek biraz daha kapsamlı işlemler gerektiriyor.

Örneğin, iMessage genellikle bu ayarla çalışır, ancak standart metin mesajı (SMS) başarısız olur; Android cihazınız genellikle tüm mesajları standart SMS mesajları olarak göndermek istediğinden bu büyük bir endişe kaynağıdır. iPhone’a erişiminiz olmadığı için cihazınızı ve yazılımınızı güncel tutamayacaksınız. Kullandığınız bu özel içerikli saate yepyeni bir uygulama yüklemek için iPhone cihazınızın saat özelliğini etkinleştirmelisiniz.

Apple Watch Ile Eşleştirilen Bir Android Telefondan Hangi Fonksiyonel Özellikler Bekleyebilirim?

Apple Watch ile Eşleştirilen Bir Android Telefondan Hangi Fonksiyonel Özellikler Bekleyebilirim?

İphone ve Android Telefonunda, Apple Watch Yükledikten Sonra Gerçekten Neler Oluyor?

Bu iki akıllı cihaz arasında tam bir uyumun sağlanması iletişimin kurulması gerekmektedir bunun da teknik açıdan sağlanması gerekir.

Ancak saati LTE ile kurmak, ana işlevlerden herhangi birini tamamlamak için artık iPhone’u kullanmanız gerekmediği anlamına gelir. Yapılan çalışmalardan sonra hala işlevsellik kaybı yaşanıyorsa LTE’nin sürekli şekilde kullanımı daha fazla pil kullanımına da sebebiyet verecektir.

İphone Ve Android Telefonunda, Apple Watch Yükledikten Sonra Gerçekten Neler Oluyor?

İphone ve Android Telefonunda, Apple Watch Yükledikten Sonra Gerçekten Neler Oluyor?

Apple Watch Kullanırken Yaşanılan Kısıtlamalar ve Sorunlar

Bağlandıktan sonra, arama yapmak ve almak ve bazı temel işlevleri gerçekleştirmek için Siri’yi kullanabilmelisiniz. İki cihaz doğrudan iletişim kurmuyor. Bunun yerine, iletişim için aynı ağları kullanırlar, bu nedenle yalnızca çok temel işlevleri kullanabiliriz. Apple Watch’un daha gelişmiş özelliklerinden hiçbirini kullanamayacaksınız.

Android telefonunuzda Saat uygulamasına erişemediğiniz için, sadece arama yapabilir, aramaları yanıtlayabilir ve Siri’ye bazı temel sorular sorabilirsiniz. Kişilere Android telefonunuzda değil, SIM kartınızda kayıtlı, kullandığınız sesli komutlar olduğu sürece arama yapabilirsiniz. Apple watch’ın kullanımıyla ilgili olarak sorulan sorunun cevabını arayanlar bazı kısıtlamalar ve sorunlarla karşılaşabilirler.

Apple Watch Kullanırken Yaşanılan Kısıtlamalar Ve Sorunlar

Apple Watch Kullanırken Yaşanılan Kısıtlamalar ve Sorunlar

Apple Watch’u Android Telefonda Kullanacakların Sıkça Sordukları Sorular

Bu sorunun cevabını yukarıda vermeye çalıştık ve kullanımdan kullanıcıların sıklıkça karşılaştıkları sorunları ve soruları sizler için seçtik;

Apple Watch’un kilidi nasıl açılır? Bu konu, kilidi açılmış bir Apple Watch, bir operatöre bağlı olmadığı anlamına gelir. Bunun için bir parola veya etkinleştirme kilidi kullanarak bir Apple Watch’un kilidini açmaktan farklıdır.

 • WatchOS 7 yüklü olan Apple Watch, Android’e bağlanabilir mi? En son watchOS, Android ile ek bir uyumluluk içermez; Apple Watch’u bir Android akıllı telefonla kullanmak için yukarıdaki çözümü deneyin.
 • Apple Watch uygulamasını Android ile birlikte kullanmayı bırakabilirsiniz. Hangi akıllı saatler Android telefonumla uyumludur? Cihazınızla iyi çalışacak birçok harika Android uyumlu akıllı saat var. Android akıllı saat ortamı daha zordur, bu nedenle telefonunuzun Android sürümü ve platformuyla uyumlu taşınabilir bir cihaz seçtiğinizden emin olun.
 • Apple Watch telefon uzak şekilde yani yanınızda telefon olmadan tek başına kullanılır mı? Eşleştirilmiş bir iPhone’dan uzakta bir Apple Watch ile yapabileceğiniz birçok şey var. Örneğin, Spotify’dan müzik akışı yapmak veya podcast’leri indirip dinlemek için saatinizi bir Bluetooth kulaklıkla bağlayın. Ek olarak, cep telefonlu Apple Watch’ın işlevselliği genişletilmiştir. Sorusunun cevabını arayanlar için tavsiyemiz telefonunuzda ve akıllı saatinizde sorunlar yaşamak istemiyorsanız cihazınızla uyumlu Android saatleri tercih ediniz.
Apple Watch'U Android Telefonda Kullanacakların Sıkça Sordukları Sorular

Apple Watch’u Android Telefonda Kullanacakların Sıkça Sordukları Sorular

Daha fazla teknoloji içeriği için: https://biricerik.com/teknoloji/
İçerik
İnsansı Robotlar

İnsansı robotlar, insanların yıllardır merak ettiği ve insanların gelecek hayallerinin içerisinde olan teknoloji harikalarıdır. Robot1

4 dk. 46 Okundu
İçerik
WordPress Push Bildirim Eklentileri (En İyiler)

İnternet çağının günden güne engellenemeyen bir gelişim göstermesiyle birlikte birçok insanın internet sitesi sahibi olduğunu1

3 dk. 77 Okundu
Nedir
Bluetooth 5.0 Nedir? Bluetooth 5.0 Yükleme Rehberi

Bluetooth 5.0 Nedir? Bluetooth 5.0 Yükleme Rehberi radyo frekanslarını kullanarak cihazlar arası verilerin 60 metre1

7 dk. 16493 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 29,403.00
 • ethereumEthereum (ETH) $ 1,989.37
 • tetherTether (USDT) $ 1.00
 • usd-coinUSD Coin (USDC) $ 1.00
 • binance-coinBNB (BNB) $ 295.43
 • xrpXRP (XRP) $ 0.416899
 • binance-usdBinance USD (BUSD) $ 0.996989
 • cardanoCardano (ADA) $ 0.535899
 • solanaSolana (SOL) $ 51.64
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.087003
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 10.07
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 31.69
 • wrapped-bitcoinWrapped Bitcoin (WBTC) $ 29,427.00
 • staked-etherLido Staked Ether (STETH) $ 1,960.78
 • tronTRON (TRX) $ 0.069733
 • shiba-inuShiba Inu (SHIB) $ 0.000012
 • daiDai (DAI) $ 1.00
 • crypto-com-chainCronos (CRO) $ 0.190021
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 68.58
 • leo-tokenLEO Token (LEO) $ 4.96
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 0.671156
 • nearNEAR Protocol (NEAR) $ 6.17
 • ftx-tokenFTX Token (FTT) $ 30.63
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 196.17
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 7.18
 • stellarStellar (XLM) $ 0.134034
 • okbOKB (OKB) $ 12.24
 • cosmosCosmos Hub (ATOM) $ 10.56
 • algorandAlgorand (ALGO) $ 0.452456
 • moneroMonero (XMR) $ 164.98
 • flowFlow (FLOW) $ 2.81
 • ethereum-classicEthereum Classic (ETC) $ 20.36
 • apecoinApeCoin (APE) $ 8.05
 • uniswapUniswap (UNI) $ 5.03
 • elrond-erd-2Elrond (EGLD) $ 95.10
 • hedera-hashgraphHedera (HBAR) $ 0.101848
 • vechainVeChain (VET) $ 0.030661
 • theta-fuelTheta Fuel (TFUEL) $ 0.065618
 • internet-computerInternet Computer (ICP) $ 8.00
 • chain-2Chain (XCN) $ 0.109281
 • magic-internet-moneyMagic Internet Money (MIM) $ 0.995405
 • axie-infinityAxie Infinity (AXS) $ 21.34
 • decentralandDecentraland (MANA) $ 1.11
 • filecoinFilecoin (FIL) $ 7.98
 • compound-ethercETH (CETH) $ 40.16
 • the-sandboxThe Sandbox (SAND) $ 1.26
 • tezosTezos (XTZ) $ 1.74
 • defichainDeFiChain (DFI) $ 2.96
 • fraxFrax (FRAX) $ 0.998871
 • kucoin-sharesKuCoin Token (KCS) $ 14.89
cemre.com