KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Akdeniz Stili Salon Dekorasyonu

Akdeniz Stili Salon Dekorasyonu, ülkemiz geleneklerine göre salonlar en çok kullanılan alanlardır. Misafir ağırlamak, dinlenmek, ailecek vakit geçirmek için salonlar kullanılır. Bu yüzden salon dekorasyonu Türkler için özenle tasarlanır. Herkes kendi tarzını evine yansıtmak ister. Herkesin ortak alanı olan salonlar da tarzını yansıtabilecek en ideal alanlardır.

Akdeniz Stili Salon Dekorasyonu denizi, güneşi ve rahatlığı sevenler için bire birdir. 2021 yılında en salonlarda en çok kullanılan dekorasyon türü Akdeniz esintilerini taşıyan ferah salon tasarımlarıdır.

akdeniz

Akdeniz Tarzı Salon Dekorasyonu

Doğanın salonlara yansıması ile oluşturulan Akdeniz tarzında doğal, sade ve canlılık ön planda tutulur. İlham kaynağı doğa olan tasarım harikası salonlar yaratmak için, hasır ürünlerin kullanıldığı malzemelerden yararlanılabilir. Akdeniz stili sade şıklığı temsil eder. Bu nedenle salonlar da abartı dekore ürünleri kullanılmamalıdır.

Mekanın genelinde sıcak, mütevazi, sade bir hava yansıtmak için mobilya seçiminin üzerinde durmak gerekir çünkü mobilya mekanların en önemli tamamlayıcı unsurudur. Akdeniz Stili Salon Dekorasyonu için kullanılan mobilyalar daha çok ahşap ağırlıklıdır. Ahşap kullanımının çağdaş bir görünüme kavuşturulması ile oluşturulan mobilyalar kullanılabilir.

ev dekorasyonu 1

Akdeniz Tarzı Salonlar Nasıl Yapılır?

Dinginlik ve rahatlığın esas alındığı Akdeniz Stili Salon Dekorasyonu sevilen tasarımlardan oluşmaktadır. Salon boyutunun önemli olmadığı dekorasyon tarzında mobilya ve dekoratif ürünlerin doğru kullanılması yeterli olacaktır. Akdeniz tarzı salonlar, adı gibi Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerden esintiler taşır.

Akdeniz tarzının temelinde toprak, deniz ve gökyüzü renkleri kullanılır. Turuncu, sarı, kahverengi gibi renklerin her tonu kullanılabilir. Mobilyalarda ahşap seçimleri, duvarlarda kireçler ya da beyaz renkler Akdeniz tarzı salonlar için uygundur. Modern bir tasarım olan Akdeniz tarzı kullanılan salonların havasını değiştirir. Peki Akdeniz Stili Salon Dekorasyonu nasıl yapılır? Gelin birlikte inceleyelim.

  • Duvar Renklerini Beyaz Ağırlıklı Kullanın

Akdeniz tarzı hazırlanan evlerde beyaz renk hakimdir. Salonunuzu kireç boyasına boyayarak işe başlayabilirsiniz. Beyaz rengi kırmak için ise salonun bölümlerinde ahşap ürünler kullanılabilir.

  • Taş Görünümüne Yer Verin

Yunanistan ve Türkiye adalarında evler genelde taşlarla kaplıdır. Akdeniz tarzını yakalamak için salonunuzun bir duvarını taş kaplama yapabilirsiniz.

  • Mavi-Beyaz Dengesini Yakalayın

Akdeniz deyince aklımıza deniz ve açık renkli evler gelir. Öyleyse bu tarzı salonumuzda oturtabilmek için mavi ve beyaz ağırlıklı mobilya ya da perde kullanımı yapılabilir.

  • Aksesuar Seçimine Dikkat

Akdeniz tarzı salonlar için tek renk mobilyalar kullanılır. Bunun yanında çiçek desenli kırlent ya da aksesuarlar tercih edilebilir. Bu sayede bol beyazın kullanıldığı alan renklendirilmiş olur.

  • Ayna Kullanın

Klasik aynaları kullanarak modern bir hava yakalayabilirsiniz. Salonun boyutuna göre bir ayna tercih edilebilir.

stil
İçerik
Ankastre Mutfak Dekorasyonları

Ankastre Mutfak Dekorasyonları , mutfakların çeşitliliklerine göre değişim göstermektedir. Evlerde her odanın ayrı öne çıkan1

2 dk. 30 Okundu
İçerik
Ev Dekorasyonunda Renk Tercihleri

Ev Dekorasyonunda Renk Tercihleri nin yanında belli teknik ve malzemelerde önemlidir. Öncelik olarak dekorasyonun tarzını1

2 dk. 24 Okundu
İçerik
Dekorasyon

Dekorasyon , ofisler ve evler günün büyük çoğunluğunu geçirdiğiniz yaşam alanlarıdır. Yaşadığınız ve  dokunduğunuz alanları1

2 dk. 52 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.