KATEGORİLER
Kripto Al Sat


A101 Marketler Zinciri Kimindir?

Türkiye’nin en büyük marketler zincirinin başında A101 gelmektedir. Peki A101’in sahibi kimdir?

A101 Marketler Zinciri Sahibi Kimdir?

Neredeyse günlük olarak alışveriş yaptığımız A101 marketler zincirinin sahibi kimdir? A101 marketler zincirinin yöneticisi ve sahibi aslen Trabzon doğumlu olan Turgut Aydın’dır.  Turgut Aydın kimdir? Turgut Aydın, A101 hastanesinin yanında Memorial Hastanesi’nin de sahibi ve yöneticisidir. İleride A101 marketler zincirinin sahibi olacak Turgut Aydın, 1943 yılında Trabzon Maçka’da dünyaya gözlerini açmıştır. Turgut Aydın’ın hayatı bir başarı öyküsü olarak karşımıza çıkmaktadır. Daha 15 yaşında iken memleketinden gurbete İstanbul’a para kazanmaya giden Turgut Aydın, kendisine bir tornacı atölyesinde iş bularak iş hayatına girmiştir.

1967 senesinde kendisine ait bir atölye kurmuştur. Turgut Aydın kurduğu bu atölyede, havlu asacağı ve kapı kolu satarak iş hayatına devam etmiştir. Evore ve Dekora isimli markaların Türkiye’ye getirilip Türkiye’de satılması Turgut Aydın’ın azmine bağlı olarak gerçekleşmiştir. 1976 senesinde ise DÖMEKS isimli döşeme ve mefruşat üzerine hizmet verecek şirketini kendisi de beraber olmak üzere 6 ortakla kurdu. DÖMEKS isimli fabrikayı geliştiren Aydın, 1980’li yılların sonuna doğru gelindiğinde ise şirket ortaklarından yavaş yavaş ayrılmaya ve tek başına hizmet vermeye başlıyordu.

Aydın, 2008 senesine doğru gelindiğinde ise holding olacak kadar büyüyen şirketiyle,   diğer firmalarını bir çatı altında buluşturarak yoluna daha güçlü bir şekilde devam etti. Turgut Aydın’ ait olan ve aşina olduğumuz bazı firmalar şunlardır

Turgut Aydın’ın Sahip Olduğu Firmalar;

  • A101 Marketler Zinciri,
  • Memorial Sağlık Grubu,
  • Aydın Örme San. Tic. A. Ş.,
  • Pizza Lazza.Dömeks A. Ş.,
  • English Home,
  • Adapark,
A101 Marketler Zinciri

A101 Marketler Zinciri

A101 Marketler Zinciri Hakkında Bilinmeyenler

A101 Türkiye’de en fazla şubeye sahip olan marketler zinciridir. Her yıl daha da üstüne koyarak ilerleyen market, dar, orta ve yüksek gelirli tüm bireylere hitap etmektedir. A101’in vizyonuna baktığımız zaman müşteri memnuniyetinin ve ürün kalitesinin ön planda olduğunu görürüz. Ayrıca A101’in ülke enflasyonunda etkili olduğunu söyleyelim.

Peki A101 marketlerin asıl kurucusu kimdir? A101 marketinin gerçek yani asil Aziz Zapsu isimli kişidir. BİM’in kendisine ait olan hisselerini satan Aziz Zapsu, 2008 yılında, Yeni Mağazacılık ismindeki yeni kurduğu şirketi ile gıda satış hizmeti vermeye devam etmiştir. 2010 yılına gelindiğinde Yeni Mağazacılık isimli şirkette yönetim işlerinin ve şirket işleyişinin aksaması üzerine işleri bir başkasına devretmek isteyen Zapsu, Turgut Aydın ile anlaşma sağladı ve A101’in büyük bir hissesi Aydın ailesinin oldu.

A101’in hisseleri kimindir sorusunu yanıtlayacağız. A101’in hisselerinin büyük bir kısmı Turgut Aydın ve ailesine aittir. Ancak Aydın ailesinin dışında marketler zincirinde başka ortaklar da bulunmaktadır. Turgut Aydın ve Turgut Aydın’ın ailesinin hissesi yüzde 79,21 iken, bir diğer hissedar olan İrfan Hacıosmanoğlu’nun hisse oranı yüzde 10,08’dir. İrfan Hacıosmanoğlu’nun dışında, Sayın Grup hissesinin oranı yüzde6,71 ve Murat Sungurlu’nun hisse oranı ise karşımıza yüzde 4 olarak çıkmaktadır.

İçerik
Thodex’e Nasıl Dava Açarım?

Bildiğiniz üzere Türkiye genelinde hizmet veren başarılı Thodex  sitesinin birkaç gündür kapalı olması ve Thodex1

3 dk. 135 Okundu
İçerik
Yanlış Hesaba Para Yatırma ve İade İşlemi

Günümüzde internet bankacılığının çok sık kullanılması ise birçok sorun da doğmuştur. Özellikle bankaların yaptığı açıklamalarda1

2 dk. 4973 Okundu
İçerik
Papara Card İle Hangi ATM’den Para İşlemleri Yapılır?

Banka kartlarının kullanımının artması ile birlikte bir çok yeni kart hayatımıza girmektedir. Bunlardan biri de1

3 dk. 9292 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.