KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Zula vs CS GO

Dünyaca ünlü Valve şirketi 2012 yılında CS GO’yu FPS severlerle buluşturdu. Oyunumuz eskiden Steam üzerinden 24₺ gibi uygun bir fiyat karşılığında satın alınabiliyordu. Oyun ilk çıktığı zaman tutmamıştı. Bundan dolayı Valve topluluk pazarını getirdi ve oyun ani bir yükseliş gerçekleştirdi.

Zula vs CS GO konusunda en büyük etken fiyat. 2019 yılında Battle Royal modunun gelmesiyle birlikte CS GO, 77₺ gibi bir ücret ile Steam üzerinden alınması mümkün hale geldi. Ne kadar oyunu ücretsiz indirebilseniz de Battle Royal özelliğini satın almadan oyunu tam anlamıyla oynamanız mümkün değil. Günlük oyuncu sayısı olarak CS GO ortalama 1 milyon oyuncuya sahip. CS GO, global anlamda da Steam üzerinde dünyanın en çok oynanan oyunları arasında yer alıyor.

MadByte Games tarafından geliştirilen Zula, Lokum Games yayıncılığıyla 2015 yılında oyun severlerle buluşturuldu. Oyunun özellikle yerli ve milli olması kullanıcılar tarafından dikkat çeken özellikler arasında yer almakta. Kısa bir süre içerisinde oyuncu kitlesini oldukça arttıran Zula E-Spor alanında da kendisini geliştiriyor.

Zula vs CS GO

İçerisinde bulunduğumuz pandemi döneminden dolayı genç yaştaki insanlar evlerinde karantinada olmak zorunda kaldı. Sıkıntıdan çeşitli yollara başvuran oyuncular çareyi bilgisayar başında aradı. Oyun severlerin vazgeçilmez ikilisi olan Zula ve CS GO, oynanış açıdan birbirine benzerliğiyle gündeme sık sık gelmekte. Şimdi sizlerle birlikte her açıdan Zula ve CS GO’yu karşılaştıralım.

Zula vs CS GO

Zula vs CS GO

Zula CS GO çakması mı? 

Zula vs CS GO karşılaştırmasında iki oyunun birbirlerini kopyaladıkları çok fazla tartışılıyor. İki yapım da her ne kadar FPS oyunu olsa birbirlerinden ayrılan büyük farklılıklar bulunmakta. Oyun severler tarafından en çok tartışılan konulardan birisi de Zula’nın CS GO çakması bir oyun olduğu. Zula CS GO çakması tartışması her iki oyunun da başarısını zedelemekte. CS GO oyun akışına göre yavaş bir havaya sahipken Zula ise oyun akışına göre CS GO’dan çok daha hızlı. Harita benzerlikleri açısından Zula, CS GO’yu ne kadar andırsa da kendine özgün bir yapıda olduğu çok açık. Ayrıca silah kullanımı, grafik detayları, ağ altyapısı ve benzeri her konuda CS GO’ya farklılık gösterdiğinden dolayı Zula CS GO çakması olduğunu söylemek doğru olmaz. Lakin CS GO’dan ilham alınarak sunulmuş bir oyun olduğu da gerçek.

Zula vs CS GO’yu Ayıran Detaylar

Ekonomik boyuttan bakarsak eğer Zula, ücretsiz bir oyun olarak karşımıza çıkmaktadır. CS GO’nun sadece Steam üzerinden paralı bir şekilde indirilmesi onu Zula’dan ayıran en belirleyici özellikler arasında. Aynı zamanda Zula’da oyun içi para yatırımında daha da güçlenirken CS GO size bu avantajı sağlamamaktadır. Dolayısıyla Zula vs CS GO konusundaki en büyük ayırıcı etkenin bu olduğunu söyleyebiliriz.

Zula Sistem Gereksinimleri

Grafik açısından bilgisayarı kötü olan kullanıcılarımız için Zula FPS oyunları arasında biçilmiş bir kaftan. Sistem gereksinimleriniz CS GO’yu kaldırmıyorsa rahatlıkla Zula oynayabilirsiniz. Zula sistem gereksinimleri son derece düşüktür. CS GO, uzun süredir geliştirilen bir oyun olduğundan dolayı bazı oyuncuların sistem gereksinimlerini karşılamamakta. Bu yüzden Zula sistem gereksinimi dostu bir oyun diyerek onu CS GO’dan ayırabiliriz.

Oynanış açısından yukarıdaki paragraflarda da bahsettiğimiz gibi Zula ve CS GO arasında büyük farklılık bulunmaktadır. Gerek nişan alma mekanikleri ve gerekse oyun hızı açısından bu iki oyun birbirlerine tamamen zıtlar. Bu zıtlık, aralarında uçurum kadar dev bir fark yaratmakta. Dolayısıyla Zula vs CS GO karşılaştırmasında muhakkak ki oynanış faktörünün ele alınması gerekiyor.

İşin turnuva boyutuna gelecek olursak da durumlar karışık. E-Spor alanına bakıldığında CS GO global anlamda ünlü bir oyun. Bu yüzden turnuvaları Zula’ya çok daha büyük çaplı yapılmakta. Zula ise henüz 6 yıl önce çıkmasına rağmen ülkemizde ciddi bir E-Spor kitlesine sahip. Üstelik bu kitleyi gün geçtikçe geliştirmeye devam etmekte. Yerli ve milli oyun olan Zula, global anlamda çok oynanmadığı için e-spor alanında CS GO’ya yetişmese bile Türkiye içerisinde iyi bir başarı elde edecektir.

Zula vs CS GO karşılaştırmasını umarız açık bir şekilde anlatabilmişizdir. İki oyundan da keyif almaya bakmanızı öneriyor, iyi eğlenceler diliyoruz.

İçerik
Komik ve Etkileyici Clan İsimleri

Her oyuncu için online oyunlarda farklı oyuncularla işbirliği içerisinde olmak, beraber oyuna devam etmek ve1

5 dk. 8341 Okundu
İçerik
Yeni Warcraft ve Warcraft 2

Oyun dünyasının en sevilen serileri arasında warcraft yer alır.  Warcraft II, Blizzard Entertainment tarafından meydana1

4 dk. 33 Okundu
İçerik
Metin2 Güncel Balık Tutma Hilesi [Balık Botu]

Metin2 oyununda balık tutmak belki de birçok oyuncu için çok zor bir süreç olduğu için1

2 dk. 16972 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al