KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Youtube Nedir

Youtube nedir. Youtube insanların anılarını veya diğer insanlarla onları eğlendirecek, bilgilendirecek, müzik dinlemelerini sağlayacak ya da derslere çalışabileceği gibi daha pek çok imkan sunan bir sosyal medya platformudur. Burada müzik dinleyerek işlerinizi halledebilirsiniz. Çocuğunuzu kısa bir süreliğine veya yemek yedirmekte zorlandığınız zamanlarda çocuklara yönelik yapılmış eğlenceli videolarla oyalayabilirsiniz. Eğer dershane kurslarına verecek paranız yok ise buradan derslerle ilgili eğitici videolar izleyebilirsiniz. Bu sayede sınavlara hazırlanırken para vermeden özel öğretmen tutmuş gibi derslerinize odaklanabilirsiniz. Canınız sıkıldığında insanların çekmiş olduğu komik videolar izleyebilirsiniz.

youtube ne icin kullanilir

Bunun yanı sıra insanlar fenomen, ünlü olmak için bu tür platformlar kullanıyorlar yani ünlü olmak isterseniz Youtube videosu atarak belli bir izlenme ve görüntülenme elde ettiğinizde size gelir sağlayacaktır. Bunun için önce reklam almanız gerekir. Reklam almak için de kanal oluşturmalısınız. Bu kanalı en az 1000 aboneye ve 4000 saat izlenmeye ulaştırmanız gerekiyor. Kanalı doğrulamalısınız. Ayrıca reklam almak için başvururken sizden istediği şartları yerine getirmelisiniz. Daha sonra size verilen reklamlar ile belli bir gelir elde edersiniz. Daha çok gelişmek için düzenli olarak özgün videolar atmalısınız. Gelişmeye başladıktan sonra ürün tanıtarak daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

Youtube sevdiğiniz kanalları ücretsiz bir şekilde abone olmanızı, beğenmenizi ve yorum yapmanıza olanak sağlar. Eğer isterseniz küçük çana basarak. Zili açabilir ve sevdiğiniz kanalın yeni video attığında size bir bildirim gönderebilir. Sevdiğiniz kanala daha fazla maddi destek olmak istiyorsanız kanala katıl butonuna basarak aylık uygun bir fiyata destek olabilirsiniz. Eğer sizi çokça rahatsız eden uygunsuz veya din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapan hakaret eden bir kanalın videosunu şikayet etme hakkına sahipsiniz. Takip ettiğiniz kanallara direkt olarak ulaşabileceğiniz bir yere sahiptir. Sol üst köşedeki üç çizgiye basarak sizinle ilgili ihtiyacınız olan her şeye ulaşabilirsiniz. Eğer Youtube’ta ne yapmak istediğinizi bilmiyorsanız keşfet kısmından trendlere, müziklere, canlı yayınlara, oyunlara ve sporlara ulaşabilirsiniz.

Youtube ile kendiniz canlı yayın yaparak bağış alabilirsiniz ya da canlı yayın yapan birine bağış yaparak destekte bulunabilirsiniz. Youtube premium ile her videoyu reklamsız izleyebilir, arka planda oynatabilir ya da izlemek istediğiniz videoyu indirebilir daha sonrasında internetsiz bir şekilde izleyebilirsiniz. Youtube Kıds ile çocuklara Youtube videosu izlemeleri için en uygun ortamı oluşturabilirsiniz. Çocuğunuzu uygunsuz içeriklerden koruyabilirsiniz. Ayrıca bu tür sosyal medya platformlarında çok fazla zaman kaybediyorsanız kendi izleme sürenize bakabilir ve kendinizi uygulama üzerinden belli saatler koyarak kısıtlayabilirsiniz.

İçerik
Apple Watch Series 3 Nike+ GPS 38 MM

Apple Watch Series 3 Nike+ GPS 38 MM , teknoloji dehası olan ve her platformda1

3 dk. 25 Okundu
İçerik
İnsana En Çok Benzeyen 7 Robot ve Geliştiren Ülkeler

Günlük hayatımızın her alanında teknoloji ile iç içe yaşıyoruz. Akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar...  Ama hiçbiri1

4 dk. 11703 Okundu
İçerik
Benzersiz Steam Arka Plan Önerileri 2021

Steam, herkes için istenilen oyuna dijital olarak ulaşmayı sağlayan ve dünyada ün kazanmış platformlardan biridir.1

3 dk. 17955 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.