KATEGORİLER
Kripto Al Sat


YouTube Kaldığın Yerden Devam Et Açma ve Kapatma

YouTube, son zamanlarda video izlemek ve şarkı dinlemek gibi özellikleri sebebiyle web ortamında en uğrak noktalarımızdan biri haline geldi. Bu sebeple de platformun işlevsel özelliklerinin uygulama kullanımını kolaylaştırdığını görmek hepimizi mutlu ediyor. Birçok video izleme platformunda olan ancak YouTube’a yeni gelen kaldığın yerden devam et özelliği halen daha birçok kişi tarafından bilinmiyor. Bu sebeple sizde ilgili uygulamanın bu özelliğini kullanmak ve nasıl kullanacağınızı öğrenmek için içeriğimizden yardım alabilirsiniz.

Bkz: YouTube Premium Öğrenci Aboneliği Nasıl Açılır?

YouTube Kaldığın Yerden Devam Et Özelliği Aktifleştirme

Bir video izliyorsunuz ve izlediğiniz videonun tam önemli noktasında uykunuz geldi ya da herhangi bir işiniz çıktı. Videoda kaldığınız yeri hatırlamak zorunda olmadan tekrar başlattığınızda kaldığı yerden devam etsin istiyorsanız bu özelliğin tam size göre olduğunu söyleyebiliriz. Bundan önceki yıllarda söz konusu özellik olmadığı için kullanıcılar kaldıkları yeri bir kenara not ederek sonra izlemeye devam ederken bu zaman dilimine doğru videoyu sarıyordu. YouTube, küresel çapta bir sorun haline gelen kaldığın yerden devam et özelliği artık kullanıma sundu. Bu özelliği aktifleştirmek için aşağıdaki adımları uygulamalsınız.

 • “YouTube” uygulamasını telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan açın.
 • “Geçmiş” sekmesine giriş yapın.
 • “İzlediğiniz Videolar” başlığı altındaki videoların tamamının alt kısmında kırmızı kesik bir şerit çizgi bulunacaktır.
 • Bu çizgi tam olarak kaldığınız noktada bitmiş oluyor.
 • Videonun üzerine tıklayarak başlatın.

Burada da görüldüğü gibi YouTube kaldığın yerden devam et özelliğini etkinleştirmek için herhangi bir ayar ya da düzenleme yapmanıza gerek yok. Birkaç adım neticesinde söz konusu özellik aktifleşiyor ve sorunsuz bir şekilde kullanılıyor. Bu özelliğin özellikle dizi izleme tutkunu olan kişiler tarafından fazlasıyla sevildiğini düşünüyoruz.

YouTube Kaldığın Yerden Devam Et Özelliğini Kapatma

YouTube’nin devrim niteliğinde sunmuş olduğu görsel ve yazılımsal güncellemelerin bir sonucu olan kaldığın yerden devam et özelliği ne yazık ki herkes tarafından memnun olunan bir özellik değildir. Bu özelliği sevmeyen kişilerin kendi bilgisayarını kullanmayan kişiler olduğunu düşünüyoruz. Her ne kadar durum böyle olsa da YouTube, ilgili özelliği kullanmak istemeyen kişileri de düşünmüş.

 • “YouTube” internet sitesini telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan açın.
 • “Ayarlar” sekmesine giriş yapın.
 • “Oynatma” kategorisine girin.
 • “Otomatik Oynat” özelliğini pasif hale getirin.

Bu işlem adımlarının ardından artık kaldığın yerden devam et özelliği kapatılmış olacaktır. Hangi video olursa olsun siz bu özelliği aktifleştirmediğiniz sürece hiçbir şekilde otomatik olarak başlatılmayacak ve kaldığınız yerden devam etme şansınız olmayacaktır.

Bu içeriğimizde YouTube kaldığın yerden devam et özelliğini aktifleştirme ve kapatma gibi işlemlerin nasıl yapılacağına dair işlem adımlarını sizlerle paylaştık. Her adımı anlatıldığı gibi uyguladığınızda başarılı sonuçlar almanız kaçınılmaz olacaktır. Bu ve buna benzer tüm özelliklerden faydalanmak için sınırsız YouTube dünyasına giriş amacıyla “YouTube Premium” üyeliği satın alabilirsiniz.

İçerik
PayPal Ödeme Bağlantısı Nasıl Oluşturulur?

PayPal Ödeme Bağlantısı Nasıl Oluşturulur? Birçok kişi tarafından sıkça kullanılan uluslararası ödeme araçlarından biridir. Bu1

2 dk. 8988 Okundu
İçerik
Facebook Profilinize Kimler Baktı Nasıl Görebilirsiniz?

Facebook, birçok insan tarafından kullanılan bir iletişim aracıdır ve hesabınız her gün binlerce insan tarafından1

3 dk. 12605 Okundu
İçerik
KEP Adresi Nedir, Nasıl Alınır ve Avantajları Nelerdir?

KEP Adresi Nedir, Nasıl Alınır ve Avantajları Nelerdir? ,Kayıtlı Elektronik Posta, dünya genelinde birçok şahıs1

3 dk. 24 Okundu


Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.Sosyal Medyada bizi takip edin.