KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Youtube’da İzlenme Süresi Nasıl Artar?

Dünya üzerinde en çok video ve içerik paylaşımı sağlayan kaynaklardan bir tanesi olan Youtube izlenme süresi ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Video ve içerik üreticilerinin her zaman izlenme sayısını artırmak için çaba gösterdikleri platformda bunu başarmanın farklı yolları bulunur. Çünkü her videonun sayısız insana ulaşması beklenemez.

Bazı yöntemler ile birlikte videonuzu desteklemek, hazırlama aşamasından paylaşım aşamalarına kadar dikkatli olmak bunları kolaylaştıran en önemli etmenler arasında bulunur. Aksi halde her videonun izlenmesi mali anlamda da büyük kavramların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Üye veya abone sayısı fazla olan kanalların bunu başarması daha kolayken diğerlerinin izlenme süresini artırma konusunda izleyecekleri yollarla başarılı olma ihtimalleri vardır. Üzerinde çalışılmış içerikler ise her zaman daha fazla dikkat çekmenize nedendir.

İçeriklerin Seçimi

Bir üyenin içeriği izlemesi için en temel unsurların başında içeriğin ilgi çekmesi gelir. Çünkü özellikle de uzun videolar için ilgi çekici olmayan içerikler izlenmeme ihtimali yüksek kategorisinde yer alabilir. İçeriklerin seçimi video üreticisinin alanına göre mümkün olan en ilgi çekici konulardan oluşturulmalıdır.

Başlıkların yazılmasından, konunun akışına kadar ilgi çekici ve merak uyandırıcı olması izleyenlerin uzun bile olsa videoyu izlemesini sağlayacaktır. Merak en önemli video izletme kamçılayıcısı olduğundan içerik hazırlarken bilindik işlerden farklı şekilde düşünmek, konu bulmak ve bunu akışa uygun hale getirmek önemlidir.

İçeriklerin Seçimi

İçeriklerin Seçimi

İçerik Akışlarının Sıkmaması

Hazırlanan içerik izlenme sayısında etkili olsa da tek başına yeterli olmaz. Hazırlarken konu seçimi kadar konunun nasıl sistematiğe alındığı da gözden kaçırılmamalıdır. Konunun bütünlük sağlaması, akışın anlamayı kolaylaştırması, yapılan düzenlemelerin ilgi çekmesi izleyenlerin profesyonel bir alanda olduklarını hissetmesine neden olabilir.

Akışın anlamsız, kopuk ve sorunlu olması izleyenlerin sıkılmasına ve kısa süre sonra da videoyu kapatması ile sonuçlanabilir. Örnek videoları izlemeniz de bir başka adımdır.

İçerik Akışlarının Sıkmaması

İçerik Akışlarının Sıkmaması

Diğer Videoların İzlenmesi

İçerik ürettiğiniz ve Youtube izlenme süresi artırmak adına oldukça başarılı olmasını istediğiniz konuyla alakalı farklı videolar izlemeyi de unutmamak gerekir. Video üretirken konu ile alakalı daha önce çalışılan konuların neler olduğu, konuların işlenişi, videoların hazırlanması gibi birçok noktada örnek videoları izlemeniz yardımcı olacaktır. Neler yapıldığını bilmeden özgün bir şeyler üreterek videoların izlenme sayısında artış olmasını beklemek zordur.

Diğer Videoların İzlenmesi

Diğer Videoların İzlenmesi

Video İçeriklerinin Özenle Oluşturulması

Karar verdiğiniz ve içeriklerini oluşturmak için örnekleri izlediğiniz konuyla alakalı içeriklerin oluşturulması adına profesyonel programlar kullanmak ilgi çekici olmasını sağlayabilir. Sıradan ve anlaşılmayacak programlar kullanmak izleyenlerin dikkatini çekmede yetersiz kalabilir. Çünkü video hem göze hem kulağa hitap ettiği sürece daha fazla ilgiyle dinlenecek ve uzun video olmasına rağmen izleyenlerin meraklanmasına neden olabilecektir. Bundan dolayı içeriklerin oluşturulması noktası da en az diğer alanlar kadar önemlidir.

Video İçeriklerinin Özenle Oluşturulması

Video İçeriklerinin Özenle Oluşturulması

Videonun İlgi Çekmesini ve İzlenmesini Sağlama

Kapakta yer alan resmin veya başlığın ilk karşılaşmada izleme ihtimali olanlar için ilk bakılan yer olduğunu bilerek hareket etmek önerilir. İlgi çekici ve belki de oldukça az bulunan bir videoyu hazırlarken açılışa, kapak kısmına herkesin görmekten sıkıldığı bir kare koymak videonun açılma ve izlenme konusunda aşağılarda kalması anlamına gelir. Gereksiz yere uzun bir video hazırlamaktan da kaçınmak en doğru adımdır.

Aksi halde birkaç dakikalık videoyu dakikalarca uzatmaktan doğan sıkıcılık meydana gelebilir. İzlenme olasılığı olan birkaç dakikanın da bu yolla daha az süreye düşmesine neden olacak bir durum yaşanır. Böyle olması video izlenmelerinde sorun oluşmasının temel nedenlerinden bir tanesidir.

Videonun İlgi Çekmesini Ve İzlenmesini Sağlama

Videonun İlgi Çekmesini ve İzlenmesini Sağlama

Ücret Almak İçin Video Uzatmama

İzlenme süresine bağlı şekilde yapılan hesaplamalar ve ödemeler ortaya çıktığından video içerik üreticilerinde bazı endişeler oluşabilir. Bunun anlamı gereksiz şekilde uzun videolar üretmek olmamalıdır.

Uzun videoların ilgi çekici olmaması halinde fazlasıyla izleyenleri sıkan bir yapıya bürüneceği kesindir. Uzunluğun artması sonucunda beklenen kalitede düşmelerin olabileceği de kaçınılmaz bir gerçektir.

Uzunluk ve kalite konusunda alınacak izlenme, ücret endişesi olmadan hareket etmek daha iyi sonuçların ortaya çıkmasında önemli bir faktör haline gelebilir. Böylelikle videonun az da olsa elde edeceği izlenme oranının daha da aşağıya çekilmesinin önüne geçilir. Birkaç videodan elde edilecek izlenmenin tek videoda ziyan edilmesi olasılığı göz önünde bulundurulmalıdır.

Ücret Almak İçin Video Uzatmama

Ücret Almak İçin Video Uzatmama

Videonun Reklamlarının Yapılması

Belli bir abone kitlesine ulaşabilmek adına işin başındayken bazı reklamlar vermek ve bununla alakalı çalışmalarda bulunmak daha kısa sürede istenen izlenmelerin elde edilmesinde başarılı olunmasını etkiler. Bu konuda izlenecek yollar arasında:

 • Daha fazla abonesi olan kişilerden reklam yapmasını istemek,
 • Resmi şekilde reklam için maliyetiyle sözleşmeler yapmak,
 • Farklı kanallarda takipçileri fazla olan içerik üreticilerinin bağlantı paylaşmasını sağlamak

Şeklinde sıralanabilir. Bunlardan herhangi birini veya birkaçını yapmak başarılı video içerikleri olanlar için kısa süre içinde izlenme sayısının artması anlamına gelebilir. İzlenme süresinde artış yaşanması her içerik üreticisi açısından önemli olan etmendir. Aksi durumda içerik üretmenin mali anlamda bir değeri, karşılığı olmayacaktır.

Videonun Reklamlarının Yapılması

Videonun Reklamlarının Yapılması

Videonun İzlenmesinin Önemi

İzlenmelerin daha çok olmasını sağlamak adına farklı yollara başvurulması, maliyetleri yönetmesi gereken içerik üreticilerinin bunu neden yaptığını anlamak isteyenler olabilir. Youtube gibi içeriklerin toplandığı ve paylaşıldığı platformların üreticilere izlenme süresi karşılığında ödemelerde bulunduğu bir sistem vardır.

Aylık veya dönemlik bazda ne kadar izlenme oranı elde edildiğine bağlı şekilde yapılan hesaplamalar videoyu üreten kişinin mali olarak alacağı ödemenin miktarını belirler. Bu sayede izlenme oranının artması doğal olarak ve doğru orantılı şekilde video karşılığında elde edilecek olan ödemeyi etkiler.

Videonun İzlenmesinin Önemi

Videonun İzlenmesinin Önemi

Video İzlenmesi İçin Yapılanların Karşılığı

Her zaman her videonun izlenmesi mümkün olmadığından alanında iyi olmayı amaçlayan, emek veren ve karşılığında bu işi profesyonel şekilde yapmak isteyenlerin daha çok maliyete katlandıklarını görmek mümkündür. Bu işlerin kolay olduğunu sanan veya kısa süreli zaman ayırarak video içerik üretmeyi amaçlayanların elde ettikleri gelirin oldukça sınırlı olacağını bilmek önemlidir.

Çünkü bahsedilen ödemelerin alınması için izlenmelerin milyon bandında olması, bunların istatistiklerde görüntülenmesi, kanalla alakalı istenen işlemlerin yapılıp yapılmadığı gibi dikkat gerektiren noktalar vardır. Bundan dolayı emek vererek, hazırlanmasından reklamlarının yapılmasına kadar geçen sürede ana faaliyet olarak düşünmek ve hareket etmek zorunludur.

Video İzlenmesi İçin Yapılanların Karşılığı

Video İzlenmesi İçin Yapılanların Karşılığı

Farklı Tanıtımların Yapılması

Etkinlik, çekiliş veya farklı yollarla yapılan tanıtımların da izlenme sayısında artış yaşattığını söyleyen farklı raporlar bulunur. Çekiliş yaparak takip veya abone sayısında artış yaşamak da sık sık izlenen yollar arasındadır.

Bunu yapmadan önce maliyete katlanmak gerektiğini ve olumsuz bir imaj yaratmamak adına iyi içeriklerle hazırlıklar yapılması gerektiğini bilerek davranılmalıdır. Farklı kanallardan sürekli yapılan reklamların olması bir süre sonra insanların bıkmasına, isimle alakalı olumsuz izlenim edinmesine neden olabilir.

Kısa süre içinde sonuç odaklı bir yaklaşım sergilemek kaygının fazla olmasını beraberinde getirir. Bu tarz girişimlerde abonelerin çekilişten sonra ayrılabileceği, sayının eski haline yaklaşabileceği gibi sonuçların da göz önünde bulundurulması lazımdır. İzlenme süresini artırmak uzun ve emek isteyen bir süreç anlamında ele alınmalıdır.

Youtube İzlenme Süresi Nasıl Artar?

Farklı Tanıtımların Yapılması

İzlenme Sayısının Artmasının Sonuçları

Mali anlamda elde edilmesi olası sonuçların yanında tanınır olmak ve videolarınız sayesinde belli bir kesimle iletişime geçmek mümkündür. Sadece ticari amacın dışında elde edilebilen bu başarının istenilen şekilde yönetilmesi gerekir.

Videoların sürekli iyileştirilmesi, kalitede artışların olması ve daha profesyonel işler yapmak kendi kendine çoğalan bir abone sayısını on ve doğal olarak izlenmelerin olmasını sağlar.

Alanda hizmet veren kurumlarla çalışmayı düşünme seçeneği de göz ardı edilmemelidir. Destek alarak daha kısa süre içinde bu konuda istediğiniz sonuçları elde etmek söz konusu olabilir. İçeriklerin çalıntı veya benzer olması ise yasal anlamda bir takım sorunların oluşmasına zemin hazırlayabileceğinden işin kolayına kaçmak olmadığı bilinmelidir. Özgün olması, istenen kişilere ulaşması hedeflenerek çalışılması önemlidir.

İzlenme Sayısının Artmasının Sonuçları 

İzlenme Sayısının Artmasının Sonuçları

İçerik
Telefonla Bilgisayarı Yönetme Nasıl Yapılır?

Her geçen gün gelişen teknolojiyle birlikte hayat kolaylığının yanı sıra cihaz kullanım kolaylığı da mümkün1

3 dk. 121 Okundu
İçerik
Lenovo K12 Pro Detaylı İnceleme

Lenovo markasının çıkardığı orta sınıf bir model olan K12 Pro isimli akıllı telefon Çin’de piyasaya1

5 dk. 57 Okundu
İçerik
Mobil İnternet Tarayıcıları (Chrome Alternatifi)

Her geçen gün gelişmeye devam eden akıllı telefon teknolojisiyle birlikte cihazlar geliştikçe içerisinde kullanılan uygulamalar1

3 dk. 71 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 29,955.00
 • ethereumEthereum (ETH) $ 2,009.14
 • tetherTether (USDT) $ 1.00
 • bnbBNB (BNB) $ 317.52
 • usd-coinUSD Coin (USDC) $ 1.00
 • xrpXRP (XRP) $ 0.417718
 • binance-usdBinance USD (BUSD) $ 1.00
 • cardanoCardano (ADA) $ 0.534791
 • solanaSolana (SOL) $ 51.41
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.085943
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 9.99
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 31.00
 • wrapped-bitcoinWrapped Bitcoin (WBTC) $ 29,977.00
 • staked-etherLido Staked Ether (STETH) $ 1,959.37
 • tronTRON (TRX) $ 0.077163
 • shiba-inuShiba Inu (SHIB) $ 0.000012
 • daiDai (DAI) $ 1.00
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 70.86
 • crypto-com-chainCronos (CRO) $ 0.192670
 • leo-tokenLEO Token (LEO) $ 4.90
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 0.659554
 • nearNEAR Protocol (NEAR) $ 6.11
 • ftx-tokenFTX Token (FTT) $ 30.44
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 196.98
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 7.24
 • stellarStellar (XLM) $ 0.133516
 • cosmosCosmos Hub (ATOM) $ 11.26
 • moneroMonero (XMR) $ 180.83
 • okbOKB (OKB) $ 12.41
 • algorandAlgorand (ALGO) $ 0.436295
 • flowFlow (FLOW) $ 2.84
 • ethereum-classicEthereum Classic (ETC) $ 20.71
 • uniswapUniswap (UNI) $ 5.37
 • apecoinApeCoin (APE) $ 7.97
 • hedera-hashgraphHedera (HBAR) $ 0.102878
 • vechainVeChain (VET) $ 0.031431
 • elrond-erd-2Elrond (EGLD) $ 90.81
 • theta-fuelTheta Fuel (TFUEL) $ 0.067859
 • internet-computerInternet Computer (ICP) $ 8.06
 • magic-internet-moneyMagic Internet Money (MIM) $ 0.997175
 • filecoinFilecoin (FIL) $ 8.36
 • tezosTezos (XTZ) $ 1.96
 • axie-infinityAxie Infinity (AXS) $ 21.42
 • the-sandboxThe Sandbox (SAND) $ 1.35
 • decentralandDecentraland (MANA) $ 1.10
 • kucoin-sharesKuCoin Token (KCS) $ 16.74
 • compound-ethercETH (CETH) $ 40.31
 • chain-2Chain (XCN) $ 0.094446
 • pancakeswap-tokenPancakeSwap (CAKE) $ 4.82
 • fraxFrax (FRAX) $ 0.999991
cemre.com