KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Youtube Go Nedir

Youtube Go nedir Youtube popüler bir sosyal medya ağı olduğundan kaynaklı sıkça kullanılır. Özellikle okula giden çocukların hafta sonlarının ya da uzun süreli tatillerinde yani yaz tatili ya da ara tatilde sürekli olarak youtube’ta zaman geçirme eğilimindedirler. Bu yüzden sık sık kotaların aşıldığı zamanlar olur. Bunun önlenmesi için zaman sınırı koymak ya da çözünürlük düşürmek etkili olabilir. Ayrıca çok fazla ekran başında kalmak bağımlılık yapar ve gözlerde kuruluk yapar. Bu yüzden bazen ailede sınır koymak iyi olabilir. Aile diyorum çünkü yetişkinlerin de TV meraklıları çıkıyor elbet. Bunun yerine daha eğitim amaçlı youtube kullanılabilir. Aile ile çocuğun daha fazla iletişim kurmaları ve birlikte etkinlikler yapmaları imkanları varsa geziye gitmeleri aile için çok daha iyi olabilir. En basit olarak aile birlikte 2 veya 3 saatlik bir kitap okuma saati yapabilirler. Böylelikle okula giden çocuklarınızda gerileme yerine ilerleme olabilir.

Youtube Go Nedir 2

Şimdi bir insan eğlence amaçlı ya da eğitim amaçlı izlediği video çözünürlüğe göre daha az veya fazla internet harcar. Örneğin bir youtube videosunda 480p çözünürlükte 1 saat boyunca video izlerse yaklaşık olarak 264 MB harcar. Tabi eğer görüntü kalitesine çok önem veren biriyseniz 720p bir video yaklaşık olarak 850 MB harcar. Ayrıca bunlarında daha fazla çözünürlükleri var örneğin 1080p bir video 1 saat boyunca izlerseniz yaklaşık olarak 1650 MB harcar. Çok fazla değil mi? 4K çözünürlükte bir video ise yaklaşık olarak 2700 MB harcar. Bir insan günlük ortalama 1,5 veya 3 saat youtube’ta takılsa günlük ortalama 1,5 saat takılan biri aylık yaklaşık 12 GB tüketir ve bu sadece 480p bir video izlerse olur. Günlük 3 saat 480p izleyen biri aylık yaklaşık olarak 24 GB tüketir. Bu yüzden Yotube Go tercih edilir. Bu uygulamayı Google play’den indirdikten sonra size internetsiz bir şekilde youtube izleme imkanı sunar.

Youtube Go Nedir

Youtube Go indirdikten sonra arama kısmına girip istediğiniz videoyu bulduktan sonra önden size sunulan izleme yerinden doğru video olup olmadığını anladıktan sonra görüntü kalitesine göre ücretsiz indirebildiğiniz bir uygulama daha sonrasında internete gerek duymadan izleyebilirsiniz.

İçerik
Kapıda Ödemeli Alışveriş Siteleri

İnternet kullanımının durdurulamaz bir nitelik kazanmasıyla birlikte artık herkes işlemlerini ağ bağlantıları aracılığıyla gerçekleştirmeye başladı.1

3 dk. 50 Okundu
İçerik
Microsoft Office Ücretsiz Nasıl Kullanılır?

Büyük küçük, genç yaşlı herkes tarafından bilinen ve mutlaka kullanılan Microsoft Office bildiğiniz üzere ücretli1

3 dk. 70 Okundu
İçerik
Windows 10 Uzak Bağlantı Engelleme Nasıl Yapılır?

Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarınız başta olmak üzere herhangi bir bilgisayarda internet bağlantısı gerçekleştirdiğinizde1

3 dk. 26 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.