KATEGORİLER

Yeni Dizi: ‘Teşkilat’ Hakkında Her Şey

Teşkilat dizisi henüz çok yeni olmasına rağmen sürekli konuşuluyor. TRT ekranlarında yayınlanan dizi, ülkemizin isimsiz kahramanlarını evlerimize getiriyor. Peki Teşkilat dizisi konusu ne? Oyuncu kadrosunda kimler var? İşte detaylar.

Teşkilat Dizisi Konusu

Türkiye yabancı istihbarat servisleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlara maruz kalmaktadır. Ankara’da bulunan SİHA fabrikasına terör saldırısı düzenlenmiş ve bunun yabancı istihbarat servisleri organizasyonuyla yapıldığı belirlenmiştir. Bunun üzerine MİT içerisinde gizli bir ekip meydana getirilir. Bu ekibin üyeleri kendi ülkesini korumak için canlarından vazgeçmiştir. Amaçları, saldırıların arkasında kimler olduğunu tespit etmek ve ne pahasına olursa olsun bunu durdurmaktır.

Teşkilat Dizi Seti Nerede?

Yönetmenliğinde Yağız Alp Akaydın’ın yer aldığı dizi Milli İstihbarat Teşkilatı’nın danışmanlığında Ankara’da hayata geçirildi. TIMS&B Productions ile TRT işbirliği neticesinde oluşan bu proje başkentin neredeyse her semtinden bir sahne barındırıyor. Altındağ,  Akyurt, Keçiören, Sincan, Polatlı, Gölbaşı başta olmak üzere birçok ilçede çekimler yapılmaya devam ediyor.

Teşkilat Dizisi Karakterleri

Teşkilat oyuncu kadrosu içerisinde birbirinden önemli isimler yer alıyor. TIMS&B Productions yapımı olan dizinin yapımcılığını Burak Sağyaşar ve Timur Savcı üstleniyor. Başrollerde Mesut Akusta, Deniz Baysal Yurtçu, Çağlar Ertuğrul, Ezgi Şenler, Ezgi Eyüboğlu, Tuncer Salman, Mehmet Usta, Serdar Yeğin ve Nihat Altınkaya yer alıyor.

Teşkilat Dizisi Serdar Kimdir?

Çağlar Ertuğrul tarafından canlandırılan bu karakter gözde bir istihbâratçı rolünde. 10 yaşındayken ailesi Almanya’da neo-naziler tarafından gerçekleştirilen bir saldırıda hayatını kaybetmiştir. O da yurta yerleştirilmiş ve Mete Bey’in yanında büyümüş. Ekibin lideri olup; küçüklükten bu yana teşkilatçı olarak donanımlı bir şekilde yetiştirilmiş. Silah kullanımı ve yakın dövüş konusunda usta.

Teşkilat Dizisi Zehra Kimdir?

Bu karakteri ise Deniz Baysal canlandırıyor. Sakin ve zekî bir karakter. Rasyonel kararlar alan, gerçekçi bir istihbâratçı.

Teşkilat Dizisi Mete Bey Kimdir?

Mesut Akusta’nın hayat verdiği bu karakter tam bir devlet adamı. Ekibi o kurmuş ve ekipteki herkes ondan akıl alıyor. Stratejik düşünebilme yeteneği çok kuvvetli, devlet bâkî olsun diye yapmayacağı şey yok.

Teşkilat Dizisi Ceren Kimdir?

Ezgi Eyüboğlu’nun canlandırdığı bu karakter Serdar’ın sevgilisi. Sempatik, hamarat, işi de Fransız sosları yapıp satmak.

Teşkilat Dizisi Hakkı Dayı Kimdir?

İnsan sarrafı ve ekibin yaşlı kurdu olarak nitelendirilen Hakkı Dayı Tuncer Salman tarafından canlandırılıyor. Takip hususunda teşkilata büyük yardımı dokunuyor.

Teşkilat Dizisi Pınar Kimdir?

Plastik makyaj ve kılık değiştirme uzmanı. Aslında oyuncu olmak istiyorken bir anda kendisini teşkilatta buluyor. Kılıktan kılığa girebildiği için sivil ayaklı operasyonlarda büyük rol üstleniyor. Karakter Ezgi Şenler tarafından canlandırılıyor.

Teşkilat Dizisi Zayed Fadi Nedir?

Küçüklüğü boyunca fakirlik çeken karakterimiz annesini maddi imkânsızlıklar nedeniyle tedavi ettirememiş ve bu yüzden kaybetmiş. Ondan sonra para ve güç sahibi olmak için hırs yapmış. Bundan dolayı para ve güç için her şeyin yapılabileceğini düşünüyor. Alengirli işlerde başrol. Merhametsiz, kibirli ve çok da zekî. Karakteri canlandıran oyuncu ise Mehmet Usta.

Teşkilat Dizisi Hulki Kimdir?

Nihat Altınkaya’nın canlandırdığı bu karakter oldukça hırslı. Hiperaktif, çok hareketli. İleri sürüş ve yakın dövüş tekniklerini iyi biliyor. Silahlara büyük ilgi duyuyor.

Teşkilat Dizisi Uzay Kimdir?

ODTÜ istatistik bölümünden mezun olmuş. Doktorasını Yale’de yapmış. Kafası zehir gibi çalışıyor. Ekipte analist olarak görev yapıyor. Yapılacakları planlamaktan, yapılanları değerlendirmekten sorumlu. Serdar Yeğin tarafından hayat verilen bu karakter ekibin operasyon planlamasında büyük öneme sahip.

Teşkilat Dizisi Gürcan Kimdir?

Uzman bir hacker olan Gürcan; her türlü cihaza sızmakta usta. Bu siber uzmanını ise Ahmet Uğur Say canlandırıyor.

İçerik
İzlenmesi Gereken Diziler Yabancı Dizi Önerileri

İnternetin sınırsız olarak kullanılmasının ardından dolayısıyla her geçen gün insanlarda birtakım talepleri de birlikte getirmiştir.…

4 dk. 12057 Okundu
İçerik
Aksiyon Film Önerileri

Film sektöründe en çok izlenen türlerden biri olan aksiyon filmleri son yıllarda gerek konuları gerek…

4 dk. 9100 Okundu
İçerik
Film İndirme

Birçoğumuz daha sonra izlemek üzere veya izlediğimiz bir filmi çok beğendiğiniz durumda eski bir filmi…

4 dk. 16403 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.