KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Twitter Hesap Silme

En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, kullanıcı sayılarını her geçen gün artırmaktadır. 280 karakterlik mesajlar halinde paylaşımlar yapılan bu platform kullanıcıları hesapları ile ilgili yaşadıkları sorunlar ve farklı kişilerden rahatsız oldukları için hesaplarını silmek isteyebiliyor.

Bilgisayardan Twitter Hesabı Silme

Twitter hesabının geri dönüşü olmamak üzere silinmesi için birkaç basit adımı takip etmek yeterlidir. Bilgisayarlar üzerinden bu platforma web tarayıcısı üzerinden giriş yapılıyor ise twitter hesap silme PC işlemi için hesabınıza giriş yaparak şu adımları takip etmeniz gereklidir:

  • Ayarlar kısmından hesap sekmesine gelinir.
  • Hesabım sayfasının en alt kısmında hesabımı devre dışı bırak seçeneği bulunuyor. Bu seçeneği tıklayarak hesabınızı silmek istediğinizi onaylayabilirsiniz.
  • Bu adımları takip ederek hesabınızı kapatmış olabilirsiniz.

Mobil Cihazlar Üzerinden Twitter Hesabı Silme

Mobil cihazlarda uygulama olarak kullanılan sosyal medya platformu üzerinden hesap kapama işlemleri yapmak için uygulamaya girilir. Profil ya da gezinti menülerinden birine dokunduğunuzda ayarlar ve gizlilik öğesi açılır. Burada hesap kısmını bulabilirsiniz. Hesap sekmesinde bilgisayardan da görüldüğü gibi hesabını devre dışı bırak sekmesi bulunuyor. Bu sekmeye dokunduğunuzda şifre soracaktır. Şifre girişi yaparak devre dışı bırak sekmesini aktif hale getirebilirsiniz. Bu sekmeye dokunduğunuzda işlemleriniz tamamlanır ve twitter hesap silme mobil alandan da bu şekilde yapılmış olur.

Twitter Hesabı Devre Dışı Bırakılmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Bazı durumlarda kullanıcılar sadece kullanıcı adını değiştirmek için bu şekilde hesap kapama yöntemini tercih edebiliyor. Ancak bunun için hesap ayarlarınız üzerinden pratik bir şekilde değişiklikler yapılabilir. Dikkat edilmesi gereken diğer hususlar şu şekildedir:

  • Hesabınızı devre dışı bıraktığınızda kalıcı olarak bu hesap silinmiş olur. Twitter yeniden kullanmak istediğinizde yeniden hesap açmanız gerekli olacaktır. Bu da yeni bir profil ve sıfırdan başlayan takipçi sayısı anlamına gelir.
  • Silme işlemi öncesinde yaptığınız paylaşımları indirebilirsiniz. Bunun için twitter kullanıcılarına verilerini kaydetme imkânı vermektedir. Ayarlar bölümünden twitter verilerini indir bölümünü tıklayabilirsiniz. İndirme işleminde bir kez daha şifre talep edilir. Arşiv hazırlandığında kullanıcıların e- posta adreslerine bilgilendirme amaçlı mail gönderilmektedir.
  • Twitter hesap silme işlemlerinin geri alınabilmesi için kullanıcılarına belirli bir süre verir. Bu süre içerisinde hesabınızı tekrar aktifleştirebilir, silmekten vazgeçebilirsiniz.

Twitter Hesap Dondurma İşlemi

Bazı kullanıcılar twitter hesap silme telefondan işlemi yerine belirli bir süreliğine hesabı dondurma da yapabiliyor. Bunun için hesabı bölümünden devre dışı bırak simgesi tıklandığında hesap dondurulmuş olur. 30 gün süre ile hesabınızı dondurulur. Bu süre içerisinde hesabınıza giriş yaparak tekrardan aktif hale getirebilirsiniz. 30 günü aşan durumlarda ise hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Bunun sonucunda twitter hesabınıza tekrar erişim sağlayamaz ve daha önce yaptığınız paylaşımlara da erişim sağlayamazsınız. Bu şekilde hesabım bölümünden giriş yaparak devre dışı bırak butonunu tıklamadığınız sürece twitter hesabınızın silinme riski bulunmuyor. 

Sadece kullanıcı şikayetleri ve topluluk kurallarının ihlal edilmesi nedeni ile hesabınız twitter tarafından kapatılabilir. Bunların yanında hesabınız çalındığında destek hattı ile iletişim kurabilir ve hesap kurtarma yönergelerini takip edebilirsiniz.

Twitter Hesap Silme Linki

Twitter kullanıcıları twitter hesap silme linki araştırmaları yaparak hesaplarını kalıcı olarak silmenin yollarını arayabilir. Hem web tarayıcı hem de uygulama üzerinden hesap silme işlemleri pratik olarak yapılabilir. Uygulama üzerinden hesabım bölümüne girmeleri yeterli olacak olan kullanıcılar hesaplarını tamamen kapatmak için silme işlemi sonrasında hesaplarına bir daha girmemeleri gereklidir. 30 gün içerisinde hesaba giriş yapılır ise hesabın kapanması askıya alınır. 

Hesabı devre dışı bırak butonuna tıklamadan önce devre dışı bırakmaya ilişkin bilgilerin okunması gereklidir. Bu aşamada twitter güvenlik nedeni ile tekrardan şifre soracak ve hesabı devre dışı bırak butonunu tıkladığınızda ilerlenmesi gereken bir sayfa karşınıza çıkacaktır. Hesabınızı sıfırlamaya çalışırken yanlış şifre uyarısı alıyor iseniz şifre sıfırlama işlemi yapılması gereklidir. Ancak şifre girilerek hesap devre dışı bırak butonuna tıklayabilir ve ilerleyerek hesabınızı kapatma işlemini tamamlayabilirsiniz.

İçerik
Bedava Spotify Premium Hesapları (Güncel)

Bedava Spotify Premium Hesapları (Güncel), YouTube Music ve Deezer gibi platformlar her geçen gün popülerliğini…

1 dk. 10707 Okundu
İçerik
Instagram Palyaço Resminden Kapanan Hesabı Açma

Instagram, her geçen gün kullanıcıları için yeni özellikler getirmeye devam ederken bununla birlikte en yeni…

2 dk. 16579 Okundu
İçerik
Swarm Hesap Silme – Hesap İptal Etme Nasıl Yapılır?

Bir zamanların en sık kullanılan uygulamalarından biri olan Swarm, günümüzde ne yazık ki popülerliğini fazlasıyla…

3 dk. 42 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.