KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Doğal Güzellik İçin Gençlik Etkisi Yaratan 7 Doğal Besin

Günümüzde sağlıklı ve doğal bir güzelliğe sahip olmak istenmekte ya da doğal güzellik için arayışa girilmektedir. Cilt bakımları büyük destek sağlamakta fakat yeterli değildir. Cildi temel olarak doğal besinler ile beslemek gerekir. İyi bir cilt, çok sağlıklı beslenmek ile olur ve bunlar da doğal besinlerden tüketmek ile yapılır.

Sağlıklı ve dengeli beslenmek vücudun ihtiyaçlarını gidermek gerekir. Mevsimsel etkilerden dolayı ciltte kuruluk ve kızarıklık olmakta, yeteri kadar nemlendirmeli ya da azalan nem yiyecekler ile tamamlanmalıdır. Bunun için bol bol su ya da sıvı tüketilmeli veya doğal yağlardan sürmelisiniz.

İyi Bir Cilt İçin Doğal 7 Besin

  • Çilek, doğal peeling etkisi olan bu meyve hem tüketilerek hem de ezilerek cilde maske yapılır. Bu sayede ciltle biriken yağlar azaltarak aydınlık bir cilt oluşumuna yardımcı olur. Çileğin antioksidan özelliği bulunmasından dolayı olan lekeler ya da akne izlerine çok faydalı olur.
  • Yumurta, hem cilt için hem de vücut sağlığı için çok önemidir. Yumurtanın istenilirse tümü ya da sadece beyaz kısmını kullanarak maske yapılabilir. Cilde parlaklık, ferah bir görüntü ve canlılık verecektir. Cildin ihtiyacı olan nemi sağlamakta ayrıca beyaz kısmı cilt yenilenmesi, sıkılaştırma ya da açılan gözenekleri kapatma gibi faydalar sağlar. Yüzü temizleyip kuruladıktan sonra uygulanır kuruyunca ılık su ile yıkanılır.
  • Limon, kış aylarında hastalıklara karşı çok iyi gelmesi dışında cilt için de çok faydası vardır. Limon suyu doğal doğal sıkılaştırıcı, açılan gözenekleri sıkılaştırma ve yağ birikimini önlemektedir. Parlaklık veren ve mat bir görünüm verme gibi etkileri vardır. Ciltte uygulandığı zaman çok fazla bekletilmemeli en fazla 5 dakika kalmalıdır. İçeriğinde olan asitli yapıdan dolayı ciltte tahrişe neden olabileceği için çok fazla kullanılmamalıdır. Akneler için limon ve gül suyu karşımı pamuk yardımı ile akne olan alana uygulanmalı daha sonra çok fazla bekletmeden yıkanmalıdır. Gül suyu antibakteriyel özelliği ile aknelerin kısa zamanda yok olmasını sağlar.
  • Muz, içeriğinde olan potasyum ile hasarlı bölgeleri kolayca iyileştirir ve ölü derilerden kurtulmanızı sağlar. Ciltle oluşan ölü derilerin gitmesine, toksinlerden arındırmaya ve doğal bir görünüm ile parlaklık sağlar. Muz her cilt tipine uygundur ve hem kabuğu hem de muz kullanılabilir. Muzu ezerek bal ile karıştırın ciltle 10 dakika bekletmek yeterli olacaktır daha sonra ılık su ile yıkayıp kurulayın ilk denemeden bile gözle görülür bir fark olacaktır. Fakat bal alerjik bir gıda olduğu için ilk olarak kolunuzda az miktarda deneyin aksi bir durum olmasında güvenle yüzünüzde kullanabilirsiniz.
  • Yulaf, doğal nemlendirici özelliği bulunmakta ve kurumuş ciltler için çok faydalı olmaktadır. Yulafları ezin ve pudra ile karıştırın daha sonra yumuşak kıvama gelene kadar su ekleyin, kıvamı tuttuğunda temiz cilde uygulayın. Fakat istenilirse ya da bir alerjik durumunuz yok ise süt ile karıştırıp kullanabilirsiniz.
  • Yoğurt, içeriğinde bulunan laktik asit ciltle tazelik ve canlılık kazandırır. Eski derinin dökülmesine taze ve parlak bir cilt yapısını oluşturmaktadır. Yoğurdun yağlı olmasından dolayı doğal nemlendirici özelliği vardır.
  • Zeytinyağı, hem cilt hem de vücut sağlığı için çok faydalı olmaktadır. Kurumuş ya da kızarmış ciltlere çok iyi gelir.

 

 Doğal Bir Cilt İçin 123123123Beslenme Düzeni

 

Doğal ve makyaj gerektirmeyen bir cilde sahip olmak için sadece yüze doğal maske kullanılması yeterli olmaz. Bunun yanında sağlıklı beslenmeli yağlı, işlenmiş gıdalar ve hamur işinden uzak durulmalıdır. Fazla yağlı gıdalar tüketmek akne oluşumuna neden olacağından doğal yağlar tercih edilmelidir. Günlük gerekli olan proteinler alınmalı düzenli yürüyüş yapılmalıdır. Çünkü kan akışı hızlı olduğu vakit hem gereksiz yağlardan kurulursunuz hem de yüzde yağ oluşumu önlenmiş olur.

İçerik
Cilt Bakımı Hangi Sırayla Yapılmalıdır?

Cilt bakımı; cilt sağlığı için düzenli olarak yapılması gereken bir uygulamadır. Cildin pürüzsüz olması, kullanılan1

3 dk. 9026 Okundu
İçerik
Erkekler Nasıl Cilt Bakımı Yapmalıdır?

Erkeklerin cilt bakımı konusunda en az kadınlar kadar hassas olduğu söylenebilir. Her kadın güzel görünmek1

3 dk. 13033 Okundu
İçerik
Cilt Bakımına Hangi Yaşta Başlanmalıdır?

Cilt bakımına hangi yaşta başlanır? sorusu herkesi yakından ilgilendirmektedir. Aslında 9-10 yaşından itibaren çocuklara bu1

3 dk. 13183 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.