KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Yağlı Ciltler İçin Fondöten Önerileri

Yağlı cilt tipi birçok açıdan avantaj sahibi cilt tipleri arasında yerini alır. Yağlı ciltler nem açısından sıkıntı çekmez ve ciltleri sağlıklıdır. Bundan dolayı daha esnektir. Kırışıklık ve yaşlanma belirtileri ortaya daha geç çıkar. Fakat iyi avantajları yanında maalesef olumsuz yönleri vardır. Açık gözenekler, sürekli parlak bir cilt ve sivilceler olumsuz yönleri arasındadır.

Yağlı ciltler için fondöten seçimi ise zorlayıcı olabilir.  Yağlı olan cilt yağlı bir fondöten ile birleşince maalesef istenmeyen sonuçlar meydana gelir. Fakat aşırı pudralı fondötenler ise ciltte pürüz bırakır.  Öncelikle belirtmek gerekir ki yağlı ciltlerde su bazlık fondötenler asla kullanılmaması gerekir.  Su bazlı fondötenler gerekli kapatıcılığı vermez ve cildiniz eşitlemez.

Fondöten Önerileri

Fondötenler kullanıldığı zaman pürüzsüz bir görünüm vermesi önemlidir. Bundan dolayı cilt tipine uygun olması gerekir bu sayede cildinizi eşitler ve bebeksi bir görünüm sağlar. Yağlı ciltler için fondöten markaları ise;

  • Maybelline Fit Me Fondöten

Yağlı ciltler için kullanıma uygun olan fondöten aşırı pudra içermeyen bir fondötendir. Pudra içeriğinin fazla olması kalıplaşmış bir görünüm sunarken bu fondöten daha fresh ve doğal bir görüntü sunar.

  • L’oreal Infallible Matte Fondöten

Kapatıcı özelliği yüksektir. Açık gözenekleri gizler, mat bir görüntü sağlar.  Pudra içerikli olduğu için tekrardan bir pudralama işlemi uygulamanız gerekmez.

  • Lancôme Teint Idole Ultra Wear Fondöten

Kapatıcılığı yüksek olan bu fondöten ayrıca yağlı ciltler için üretilmiştir. Özellikle T bölgesinin aşırı parlak ve yağlı olmasını engeller. Fakat mat bir görünüm sağlamaz. Diğer fondötenlere nazaran daha aydınlık ve ışıltılı bir cilt sunar.

Yağlı Ciltler İçin Fondöten Önerileri

Yağlı Ciltler İçin Fondöten Önerileri 

Yağlı Ciltler İçin Makyaj Önerileri

Yağlı ciltler birçok açıdan avantaj sahibidirler. Fakat makyaj yaparken çeşitli sıkıntılar ortaya çıkabilir. Yağlı ciltler için makyaj öncesi öneriler ile hem makyajınız daha uzun süre kalıcı olacak hem de pürüzsüz bir görüntü sahibi olacaksınız.

Öncelikle cildiniz ne kadar yağlı olursa olsa kesinlikle nemlendirme işlemi uygulamanız gerekmektedir. Bunun için yağlı ciltlere uygun bazlar tercih edilebilir. Diğer bir nokta ise makyaj sonunda transparan pudra kullanılması yağlı ciltler gereklidir.

İçerik
Güneş Kremi Kullanımı

Güneş Kremi Kullanımı , güneş kremleri yaz kış kullanılması gereken bakım kremlerinden olsa da insanlar1

3 dk. 22 Okundu
İçerik
Zencefilin Cilde Faydaları Ve Zencefilli Maske Tarifleri

Zencefil, çok eski zamanlardan bu yana kullanılan ve sağlık açısından oldukça yararlı bir besindir. Özellikle1

2 dk. 9238 Okundu
İçerik
Cildiniz 10 Adımda Gençlik ve Işıltı Kazansın

Soğuyan havalar, nem, stres, beslenme ve daha birçok faktör cildimizin kuruyup sertleşmesine neden olur. Bu1

4 dk. 9094 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Şeyma

    Lancôme Teint Idole Ultra Wear Fondöteni kesinlikle tavsiye ederim uzun süredir severek kullanıyorum cildimi hiç bir şekilde tahriş etmedi ve cildimi besledi.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al