KATEGORİLER

Yağlı Ciltler İçin Fondöten Önerileri

Yağlı cilt tipi birçok açıdan avantaj sahibi cilt tipleri arasında yerini alır. Yağlı ciltler nem açısından sıkıntı çekmez ve ciltleri sağlıklıdır. Bundan dolayı daha esnektir. Kırışıklık ve yaşlanma belirtileri ortaya daha geç çıkar. Fakat iyi avantajları yanında maalesef olumsuz yönleri vardır. Açık gözenekler, sürekli parlak bir cilt ve sivilceler olumsuz yönleri arasındadır.

Yağlı ciltler için fondöten seçimi ise zorlayıcı olabilir.  Yağlı olan cilt yağlı bir fondöten ile birleşince maalesef istenmeyen sonuçlar meydana gelir. Fakat aşırı pudralı fondötenler ise ciltte pürüz bırakır.  Öncelikle belirtmek gerekir ki yağlı ciltlerde su bazlık fondötenler asla kullanılmaması gerekir.  Su bazlı fondötenler gerekli kapatıcılığı vermez ve cildiniz eşitlemez.

Fondöten Önerileri

Fondötenler kullanıldığı zaman pürüzsüz bir görünüm vermesi önemlidir. Bundan dolayı cilt tipine uygun olması gerekir bu sayede cildinizi eşitler ve bebeksi bir görünüm sağlar. Yağlı ciltler için fondöten markaları ise;

  • Maybelline Fit Me Fondöten

Yağlı ciltler için kullanıma uygun olan fondöten aşırı pudra içermeyen bir fondötendir. Pudra içeriğinin fazla olması kalıplaşmış bir görünüm sunarken bu fondöten daha fresh ve doğal bir görüntü sunar.

  • L’oreal Infallible Matte Fondöten

Kapatıcı özelliği yüksektir. Açık gözenekleri gizler, mat bir görüntü sağlar.  Pudra içerikli olduğu için tekrardan bir pudralama işlemi uygulamanız gerekmez.

  • Lancôme Teint Idole Ultra Wear Fondöten

Kapatıcılığı yüksek olan bu fondöten ayrıca yağlı ciltler için üretilmiştir. Özellikle T bölgesinin aşırı parlak ve yağlı olmasını engeller. Fakat mat bir görünüm sağlamaz. Diğer fondötenlere nazaran daha aydınlık ve ışıltılı bir cilt sunar.

Yağlı Ciltler İçin Fondöten Önerileri

Yağlı Ciltler İçin Fondöten Önerileri 

Yağlı Ciltler İçin Makyaj Önerileri

Yağlı ciltler birçok açıdan avantaj sahibidirler. Fakat makyaj yaparken çeşitli sıkıntılar ortaya çıkabilir. Yağlı ciltler için makyaj öncesi öneriler ile hem makyajınız daha uzun süre kalıcı olacak hem de pürüzsüz bir görüntü sahibi olacaksınız.

Öncelikle cildiniz ne kadar yağlı olursa olsa kesinlikle nemlendirme işlemi uygulamanız gerekmektedir. Bunun için yağlı ciltlere uygun bazlar tercih edilebilir. Diğer bir nokta ise makyaj sonunda transparan pudra kullanılması yağlı ciltler gereklidir.

İçerik
Sivilce Problemi Yaşayanlar İçin Pratik Çözümler

Sivilce problemi büyük bir dert. Sadece ciltte kötü görüntü olması dışında insanlarda psikolojik sorunlar oluşturur.1

3 dk. 9201 Okundu
İçerik
Muz Kabuğunun Güzellik Üzerinde Bulunan Etkileri

Muz kabuğu değerlendirildiğinde vücudumuza birçok yarar sağlayabilecek bir üründür. Çoğumuz maskeleri, kürleri, kişisel bakım tariflerini,1

2 dk. 11110 Okundu
İçerik
Evde Cilt Bakımı İçin 7 Basit Maske

Yaşadığımız modern çağın getirisi olarak kadın ve erkekler genellikle öz bakımlarına çok fazla özen göstermektedir.1

3 dk. 13168 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Şeyma

    Lancôme Teint Idole Ultra Wear Fondöteni kesinlikle tavsiye ederim uzun süredir severek kullanıyorum cildimi hiç bir şekilde tahriş etmedi ve cildimi besledi.

Sosyal Medyada bizi takip edin.