KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Göz Çevresi Kaz Ayağı Kırışıklıkları Nasıl Geçer?

Yaşımız ilerledikçe yüzümüz yavaş yavaş kırışmaya başlar. Göz kenarlarındaki bu kırışıklıkları ise kaz ayağı adı verilir. Mimiklerinize, yüz hareketlerinize ve çevresel faktörlere bağlı da oluşabilen kaz ayakları kadınları endişelendiren durumların başında gelir. Bu makalemizde kaz ayaklarından nasıl kurtulabileceğinize dair püf noktalara değindik.

Kaz Ayağı Nedir?

Kaz ayakları genetik faktörlere bağlı olarak doğduğunuz andan itibaren bile sizinle olabilir. Fakat en yaygın olarak 20’li yaşlarla beraber yüzünüze yavaş yavaş yerleşmeye başlar. En erken kırışmaya başlayan göz kenarlarımız özellikle 20-30 yaş arasındaki kişileri hemen endişelendirir. Fark ettiğiniz andan itibaren uygulayacağınız kürler ve maskeler ile siz de bu durumu kontrol altına alabilirsiniz.

Kaz Ayağı

Kaz Ayağı


2 2Kaz Ayaklarını Tedavi Etmek İçin Ne Yapmalıyız?

Öncelikle kaz ayaklarını gidermenin en etkili yollarından biri kırışan bölgeyi germeye yarayacak hareketler yapmaktır. Bunun için elinizi ve göz kenarlarınızı nemlendirdikten sonra eklemlerinizle göz kenarındaki kırışan bölgeyi yukarı doğru itin. Günde 15 dakika boyunca bu hareketi yapmak kırışmış bölgeyi açacak ve daha genç bir görünüme ulaşmanızı sağlayacaktır.

İkinci yöntem Botulinum Toksin yani bildiğimiz adıyla Botoks işlemi. Kırışan bölgenin altına enjekte edilen madde kırışık bölgeleri doldurarak kırışıklıkları yok etmektedir. Fakat bu işlemi periyodik olarak belli zamanlarda tekrar yaptırmanız gerekmektedir.

Üçüncü yöntem Vampir Estetiği adıyla bilinen ve son zamanlarda bütün dünyayı kasıp kavuran bir yöntem. Bu müdahalede kişinin kendi kanından bir miktar alınır. Alınan bu kan gerekli aletlerle özel bir solüsyona dönüştürülür. Herhangi bir ek işlem yapılmadan kaz ayağı bölgesine enjekte edilen solüsyon kırışıklıkların oluşmasını uzun bir süre engeller.

Dördüncü yöntem ise yüz gerdirme işlemleri. Herhangi bir cerrahi müdahale olmadan, iğne gibi araç gereçlerle kaz ayağı bölgesi gerdirilir. Böylece kırışık bölge açılarak yok edilir.

Yukarıda saydığımız işlemler tam etkili yöntemler olsa da göz çevremize tekrar kaz ayağı oluşmaması için ekstra dikkat etmemiz gerekir. Bunun için güneşli günlerde gözlerimizi kısmak yerine güneş gözlüğü takmayı alışkanlık haline getirmeliyiz. Yüzümüzün üstüne uyumamalı, kullandığımız yastık kılıflarını doğru seç2 2meliyiz.

İçerik
Yaşlanma Karşıtı Kremler Listesi

Zaman gün geçtikçe cilt üzerinde iz bırakır. Her geçen yılın etkisi en çok cilt üzerinde…

2 dk. 14081 Okundu
Nedir
Balın Cilde Faydaları

Arıların büyük emekler ile yaptığı balların faydaları saymakla bilmemektedir. İnsan vücudu için oldukça yararlı bir…

3 dk. 10194 Okundu
İçerik
Güzellik için Kil Maskesi

Güzellik için Kil Maskesi , Osmanlı döneminde sultanların gözdesi olan kil maskesi, günümüzde de popüler…

2 dk. 29 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.