KATEGORİLER

Windows’ta “Ağ Yolu Bulunamadı” Hatası Nasıl Onarılır?

Windows 10 ve daha eski işletim sistemi sürümlerinde cihazın ağ bağlantısı bölümüne yazıcı, mobil cihaz ya da bilgisayar bağladığınızda “Ağ Yolu Bulunamadı” hatası ortaya çıkar. Bu hata 0x80070035 koduyla bizleri karşılarken herhangi bir bağlantıya izin vermez. Hâl böyle olunca cihaz bağlantısının sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için kullanıcılar farklı yöntemler dener. Biz de ilgili içeriğimizde kullanıcıların sorunu çözmek amacıyla uyguladığı yöntemlere yenilerini ekleyerek kesin çözüm oluşturmaya çalışıyoruz.

“Network Path Not Found” Hatasının Çözüm Yöntemi

Windows 10’da sık sık karşılaşılan hata türünün birbirinden farklı, sonuç odaklı çözüm yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemleri tek tek uygulamak çözüme ulaşmakta size yardımcı olacaktır.

Yöntem 1: Geçerli Ağ Yollarını Kullanın.

Windows 10’da 0x80070035 hatası genellikle cihazın kendi kafasına göre oluşturduğu ağ yollarından kaynaklanmaktadır. Bu sebeple ağ yolunu yanlış yazmadan doğru giriş gerçekleştirip sorunun kaynağını tespit etmeye çalışın. Söz konusu işlem internetten yapacağınız araştırmalar doğrultusunda en basit şekilde çözülecektir.

Yöntem 2: Uzak Bilgisayar Bağlantısı Özelliğini Aktifleştirin.

Bir bilgisayarda uzak bağlantı özelliği aktif olmadığı durumlarda hangi donanımı bağlarsanız bağlayın ne yazık ki sonuçlar başarılı olmayacaktır. Bu sebeple “Uzak Masaüstü Bağlantısı” bölümüne girerek ilgili özelliğin aktif olup olmadığını kontrol edin. Eğer ki söz konusu özellik aktif değilse aktifleştirmeyi deneyin.

Yöntem 3: “Yönetici Hesabı İzinleri” Doğrulamasını Gerçekleştirin.

Bir cihaza ekstra donanımlar bağlanırken sebebi bilinmeksizin yönetici izni talep edilmektedir. Bu izin verilmediği sürece bağlantı gerçekleşse bile aktifleşmeyecektir. Hâl böyle olunca aşağıdaki adımları uygulayıp yönetici iznini sağlayın.

 • Dosya” üzerine sağ tıklayın.
 • Özellikler” seçeneğine dokunun.
 • Düzenle” düğmesine basarak gerekli yönetici izinlerini verin.

Bu işlem adımlarının ardından cihaz bağlantısını tekrardan gerçekleştirip herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol edin.

Yöntem 4: Yeni Bir Cihaz Kullanıcısı Oluşturun.

Bir donanım bağlantısı gerçekleştirilirken olası sorunlar halinde “Yönetici İzni” vermeyi deneyebilirsiniz. Bu izni vermiş ancak halen daha kesin sonuç alamıyorsanız yapacağınız işlem aşağıdaki adımları uygulayarak yeni “Yönetici Hesabı” almaktır.

 • Başlat > Ayarlar > Hesaplar” yolunu takip edin.
 • Aile ve Diğer Kullanıcılar” ifadesinin hemen alt kısmında “Hesap Türünü Değiştir” seçeneğine dokunun.
 • Hesap Türü” olarak “Yönetici” seçimi yapın.
 • Yeni Yönetici” olarak oturum açmayı tamamlayın.

Bu işlemlerin ardından yeni hesaba geri dönüş yapıp sorunla karşılaştığınız işlemi tekrarlayın. Herhangi bir olası hatayla karşı karşıya kalmıyorsanız sorun çözülmüş demektir.

Yöntem 5: “Güvenlik Duvarı” Özelliğini Devre Dışı Bırakın.

Windows 10’da “Ağ Yolu Bulunamadı” hatasının bir diğer sebebi bağlanan cihazın güvenlik duvarı tarafından engellenmesidir. Bu sebeple ilgili işlem adımlarını uygulayarak “Güvenlik Duvarı” özelliğini pasif hale getirmelisiniz.

 • Başlat > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Güvenliği” yolunu takip edin.
 • Ağ Profili” seçimi gerçekleştirin.
 • Windows Defender” altındaki ayarı kapalı hale getirin.

Bu işlemlerin ardından Windows’da karşılaştığınız “Ağ Yolu Bulunamadı” hatasının çözümüne ulaşma olasılığınız ortaya çıkacaktır.

İçerik
Telefonu Bilgisayarda Mikrofon Olarak Kullanma

Her geçen gün iletişimin daha önemli bir hale gelmesiyle birlikte birçok kullanıcı bilgisayarlarından ya da1

3 dk. 16 Okundu
İçerik
Windows Aygıtla veya Kaynakla İletişim Kuramıyor Çözümü

Windows Aygıtla veya Kaynakla İletişim Kuramıyor, son zamanlarda birçok kullanıcının almış olduğu hata mesajlarından biridir.1

3 dk. 13 Okundu
İçerik
Reboot and Select Proper Boot Device Hatası Çözümü

Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarınızı açmaya çalıştığınızda açılmıyor, “Reboot and Select Proper Boot Device”1

3 dk. 15 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.