KATEGORİLER

Windows Klasörlerin Yeni Sekmede Açılması Nasıl Çözülür?

Windows 10 ve diğer sürümlerin tamamında klasörlerin yeni sekmede açılması sorunuyla karşılaşma olasılığınız bulunmaktadır. Birçok kişi için bu durum çok önemli bir sorun gibi görülse de aslında dosya ayarlarının yanlış yapılandırılmasından kaynaklanıyor. Her ne kadar küçük bir sorun olsa da üst üste açılan klasörlerin çirkin görüntü oluşturması kullanıcıları rahatsız ediyor. Biz de içeriğimizde sizlere ilgili sorunun çözümüne ait işlem adımlarını sizlerle paylaşacağız.

Klasörlerin Üst Üste (Yeni Sekmede) Açılma Sorunu Nasıl Çözülür?

Windows işletim sisteminde herhangi bir klasöre girdiniz ve klasör içerisindeki diğer sekmelere tıkladığınızda sürekli olarak yeni pencere açıldıysa uygulamanız gereken işlemler sadece dört adımla sınırlıdır. Bu adımlar;

  • Adım 1: “Başlat” menüsünü açın.
  • Adım 2: “Dosya Gezgini Seçenekleri” olarak aratın.
  • Adım 3: “Klasöre Göz At” başlığının hemen alt kısmındaki “Tüm Klasörleri Aynı Pencerede Aç” seçeneğine dokunun.
  • Adım 4: “Uygula > Tamam” yolunu takip edin.

Bu dört adımın sonucunda klasörlerin yeni sekmede açılması sorunu kolayca çözülecektir.

Adım 1: “Başlat” Menüsünü Açın.

Windows işletim sistemine sahip olan cihazların tamamında kolay ulaşım için kullanılan bölümlerden biri “Başlat” menüsü alanıdır. Bu alanın içerisinde cihaz için gerekli olan tüm ayarları bulabilirsiniz. İlgili alana giriş yapmak için iki farklı yöntem bulunuyor.

  • Klavyede yer alan “Windows” tuşuna basın.
  • Görev Çubuğu” içerisindeki “Windows” simgesine tıklayın.

Bu iki yoldan herhangi birini deneyerek ilgili alana ulaşabilirsiniz.

Adım 2: “Dosya Gezgini Seçenekleri” Olarak Aratın.
Dosya Gezgini Seçenekleri

Windows 10’da “Dosya Gezgini” bölümü işletim sisteminin en önemli alanlarından biridir. Bu bölümü kullanarak cihaz içerisindeki tüm klasörlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Hem de klasörlerle alakalı yaşadığınız problemleri de çözebilirsiniz. Klasörlerin yeni sekmede açılması konusunda yapmanız gereken en önemli şey “Dosya Gezgini Seçenekleri” adlı yere girmek ve buradan ayarları yapmaktır.

Adım 3: “Klasöre Göz At” Başlığının Hemen Alt Kısmındaki “Tüm Klasörleri Aynı Pencerede Aç” Seçeneğine Dokunun.
Tüm Klasörleri Aynı Pencerede Aç

Windows işletim sistemli cihazlarda klasörlerin yeni sekmede açılması sorununu çözmek için uygulamanız gereken son adım budur. “Dosya Gezgini Seçenekleri” adlı bölümü açtığınızda “Klasörlere Göz At” başlığının altında “Her Klasöre Kendi Penceresinde Aç” seçeneği işaretliyse bunu “Tüm Klasörleri Aynı Pencerede Aç” ile değiştirin.

Adım 4: “Uygula > Tamam” Yolunu Takip Edin.

Dosya Gezgini Seçenekleri” içerisinde yaptığınız değişikliklerin geçerlilik kazanması için pencerenin alt kısmındaki “Uygula” ve “Tamam” butonlarını belirtilen sıralamaya göre işaretlemeniz gerekiyor. Bu işaretlemeleri gerçekleştirdikten sonra cihazınızı yeniden başlatın ve bilgisayar açıldığında klasörlerin üst üste açılması sorunu çözülmüş mü diye kontrol edin.

Bu içeriğimizde birçok kullanıcının cihazda yaptığı değişiklikler sonucunda karşılaştığı “Klasörlerin Üst Üste Açılması Sorunu” ile ilgili çözüm adımlarını paylaştık. Her adımı eksiksiz olarak uyguladığınızda sorun basit bir şekilde çözülecektir. Bu yöntemlere ek olarak uyguladığınız farklı bir yol bulunuyorsa yorum kısmından bizimle dilediğiniz gibi paylaşabilirsiniz.

İçerik
Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 10 Teknoloji Şirketi!

Türkiye’ de son 10 yıla bakıldığı zaman kendi bünyesinde hayli gelişti. Dünya çapında Fortune 5001

4 dk. 2681 Okundu
İçerik
Discord Nitro Nedir, Avantajları Nelerdir?

Discord Nitro, günümüzde oyuncular arasındaki sesli iletişimin gerçekleştirilmesi için kullanılan uygulamalardan biridir. Bu uygulamanın kullanılmasındaki1

3 dk. 6 Okundu
İçerik
Sanal Gerçeklik Sayesinde Yapabileceğiniz 10 Şey!

Sanal gerçeklik her anlamayla gittikçe hayatımızın içine yerleşen bir kavram olmaya devam ediyor. Fiziksel olarak1

5 dk. 6563 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.