Ana Sayfa Yazılım Windows 10’da Ekran Görüntüsü Almak için En İyi 5 Program (2021)

Windows 10’da Ekran Görüntüsü Almak için En İyi 5 Program (2021)

Windows-10- Ekran- Goruntusu- Almak-icin-En- Iyi-5-Program-2021
Windows-10- Ekran- Goruntusu- Almak-icin-En- Iyi-5-Program-2021

Windows 10 işletim sistemine sahip olan her bilgisayarda ekran görüntüsü almak için “Print Screen” tuşunu kullanabilirsiniz. Bu tuşla birlikte ss alırken kaydettiğiniz görüntü ekranın herhangi bir kısmını değil tamamını kapsamaktadır. Belirli bir alanı kapsayan kısmi ekran görüntüleri almak için ise “Windows + Shift + S” kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Windows 10’da yerleşik olarak bulunan ekran görüntüsü aracının yanı sıra ince ayarlar ve aldığınız ekran görüntüsünde işaretlemeler yapmanıza olanak tanıyan ekran görüntüsü alma programları bulunuyor. Bu yayınımızda sizler için en iyi 5 ekran görüntüsü alma programı listelenecek.

Ekran Görüntüsü Alma Programları 2021

Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlarınıza ekran görüntüsü almak için yükleyeceğiniz 5 farklı program aşağıda listelenmiştir.

  1. LightShot
  2. Icecream Screen Recorder
  3. Greenshot
  4. ShareX
  5. PickPick

Bu programları detaylıca inceleyelim.

1. LightShot

LightShot, son zamanlarda Windows 10 işletim sistemlerde ekran görüntüsü almak için kullanılan en popüler programlardan biridir. Bu programın kullanımı aşırı derecede kolay olmakla beraber avantajlıdır. LightShot ile yapabileceklerinizden birkaçı;

  • Ekran görüntüsü tuşunu belirlemek,
  • Ekran görüntülerini otomatik olarak upload etmek,
  • Kısmi ve genel ekran görüntüleri almaktır.
İlginizi Çekebilir:  Zoom İngilizce Kelimelerin Türkçe Karşılığı

2. Icecream Screen Recorder

Icecream Screen Recorder sadece bir ekran görüntüsü kaydetme aracı olmamakla beraber size ekran kaydı yapma imkanı da sunuyor. Windows 10 cihazlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz bu programın içerisinde kaydettiğiniz verileri düzenlemek için yerleşik araçlar bulunuyor. Bu araçlar sayesinde verilerinizin üzerinde işaretlemeler ve buna benzer işlemler yapabilirsiniz.

3. Greenshot

Greenshot, açık kaynak kodlu bir program olması sebebiyle özelleştirmeyi mümkün kılar. Bu programı bilgisayarınıza kurduktan sonra dilediğiniz gibi ekran görüntüleri alabilir ve bu görüntülerde düzenlemeler yapabilirsiniz. Program boyut olarak küçük olmakla beraber LightShot’a aşırı derecede benziyor.

4. ShareX

Windows 10 işletim sistemli cihazlarda ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz en popüler araçlardan biridir. Print Screen tuşuna programın atamasını gerçekleştirerek tek hamlede bulunduğunuz ekranın ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Bu program aynı Iceream Screen Recorder’da olduğu gibi bir yandan da ekran videosu kaydetmek için fırsatlar sunuyor.

5. PickPick

PickPick, listemizde yer alan diğer ekran görüntüsü alma aracı seçeneklerine göre arayüzü en basit olanıdır. Bu sebeple ekran görüntüsü almak için ekstra program kurmak isteyen kişilerin ilk tercihi olarak nitelendirilebilir. Bu programla aldığınız ekran görüntülerine dilediğiniz gibi emoji, yazı ve efekt ekleyebilirsiniz. Hatta hepsini bir kenara bıraktığımızda sosyal medya hesaplarınıza (Twitter, Facebook) aldığınız ekran görüntülerini doğrudan yükleme imkanı sunuyor.

İlginizi Çekebilir:  CentOS 7 Plesk Panel Kurulumu

Bkz: PS5 Ekran Görüntüsü Alma, PS5 SS Nasıl Alınır?

Her geçen gün teknoloji ve bilgisayara olan ilgimin artmasıyla edindiğim bilgileri bu site aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum. Beni aşağıdaki sosyal medya adreslerimden takip edebilirsiniz.

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz