KATEGORİLER
Kripto Al Sat


Windows ‘Uygulamanızda İşlenmemiş Özel Durum Oluştu’ Hatası ve Çözümü

Windows 10 ve daha düşük işletim sistemli bilgisayarlarda kullanıcıların zaman zaman karşılaştığı problemlerden biri de cihaz ilk açıldığında hata mesajı olarak karşımıza çıkan “Uygulamanızda İşlenmemiş Özel Durum Oluştu” mesajı oluyor. Her ne kadar “Devam” butonuna basarak bu uyarıyı geçebiliyor olsanız da bir zaman sonra söz konusu hatadan sıkılabilirsiniz.

Bu hatanın birçok sebebi vardır; anti-virüs programı, bilgisayarınızı etkisi altına alan bir virüs, eksik kurulmuş programlar ve her şeyden önemlisi “.NET Framework” programının kurulu olmamasıdır. Her ne kadar söz konusu nedenler değişkenlik gösterse de içeriğimizde sizlerle paylaştığımız çözüm yöntemlerini kullanarak söz konusu hatayı rahatlıkla ortadan kaldırabilirsiniz.

“Uygulamanızda İşlenmemiş Özel Durum Oluştu” Hatası Çözüm Yöntemleri

Bu hatanın iki farklı çözüm yöntemi bulunmaktadır. Her iki yöntemde başarılı sonuçlar almanız için sizlere yardımcı oluyor.

  1. Anti – Virüs Yazılımını Devre Dışı Bırakın.
  2. Microsoft .NET Framework Uygulamasını Tekrar Yükleyin.

Bu iki çözüm yöntemini biraz daha detaylandırarak ilgili sorundan daha hızlı kurtulmanızı sağlayacağız.

1- Anti – Virüs Yazılımını Devre Dışı Bırakın.

Windows 10’da bilgisayarınızı korumakla görevli olan anti-virüs programları “Uygulamanızda İşlenmemiş Özel Durum Oluştu” hatasının en önemli sebeplerinden biridir. Bunun en önemli nedeni ilgili programın bilgisayarınızı dışarıdan gelen tehlikelere karşı korumak için aldığı önlemlerdir.

Windows 10’da özellikle “Windows Defender” programını aktif olarak kullanıyorsanız ne yazık ki bu programa veda etmeniz gerekmektedir. Birçok kişi bu programı kapattığımda bilgisayarımı nasıl koruyacağım diye düşünüyor olsa da bu noktada hiçbir şekilde endişe etmenize gerek yok. İnternette söz konusu hataya sebep olmayacak birçok program bulunuyor.

2- Microsoft .NET Framework Uygulamasını Tekrar Yükleyin.

Microsoft .NET Framework, bilgisayar içerisindeki birçok uygulamanın sorunsuz çalışmasına yardımcı olan ek programdır. Bu sebeple eğer ki programın kurulumunu doğru yapmadıysanız diğer uygulamalarda sorunlu çalışacaktır. Hâl böyle olunca aşağıdaki adımları kullanarak söz konusu adımları kolayca geçebiliyorsunuz.

  • Microsoft .NET Framework uygulamasının son sürümünü buradan indirin.
  • Kurulum adımlarını geçerek işlemi tamamlayın.
  • Bilgisayarınızı “Yeniden Başlat” özelliğini kullanarak kapatıp – açın.

“Uygulamanızda İşlenmemiş Özel Durum Oluştu” hatası artık hiçbir şekilde karşınıza çıkmayacaktır. Bu yöntemleri kullanarak başarılı olamadıysanız büyük olasılıkla bilgisayarınızın farklı konumlarında hatalarla karşılaşılıyordur. Hiçbir şekilde müdahale etmede doğrudan işletim sistemini sıfırdan kurarak sorunu kolayca çözebilirsiniz.

İçerik
DSL Işığı Yanmıyor Sorunu Çözümü

Her açıdan sorunsuz bir internete sahi olmak şuan ki yaşadığımız ülkede hayalden öte değildir desek1

3 dk. 18 Okundu
İçerik
Windows 10 Hesap Makinesi Açılmıyor, Nasıl Açabilirim?

Windows 10 ve geçmişte kullanılan tüm sürümlerin olmazsa olmazı konumunda yer alan “Hesap Makinesi” uygulaması1

3 dk. 8680 Okundu
İçerik
Windows Movie Maker Kullanımı

Windows Movie Maker Kullanımı , Teknolojik gelişmelerin hızlı yaşandığı günümüzde birçok uygulama ile yazılım firmaları1

3 dk. 15 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.
takipçi satın al